Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana spręzarki


nuki73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanie w mojej a4 przy włączeniu klimy strasznie coś grzechocze w sprężarce ,pojechałem do mechanika i stwierdził spręzarka do wymiany,kupiłem używaną i teraz dylemat ,mechanik stwierdził że nie trzeba płukać całego układu wystarczy wymienić sprężarkę i jeszcze jakiś element układu gdzie mogły dostać się opiłki z uszkodzonej spręzarki.Ma rację czy poprostu nie chce mu się płukać układu ? i jeszcze jadna sprawa w spręzarce która kupiłem ZAXA uszkodzony jest gwint z tyłu gdzie przykręca sie węze ,sprzedający stwierdił że bez problemu cały tył mogę założyć od swojej uszkodzonej-nie bedzie problemów ?/wizualnie to ta sama spręzarka ,na mojej nie było żadnego oznaczenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie więc tak jeśli była stara zatarta to płukaj cały układ klimy i wymieniaj osuszacz i niesłuchaj mechaniora bo załozysz nowa i szlak ja trafi po pewnym czasie jak niewypłukasz chyba że jakiegoś farta bedziesz miał ale nie ryzykuj a co do tego gwintu to jeśli są takie same to pewnie bedzie pasował ale rób to u porządnego fachowca bo akurat z tyłu sprężarki jest płytka zaworowa z delikatnej blaszki , przynajmniej w mojej była teka jak rozkręcałem kompresor , i niemożna ich nawet delikatnie odgiąc bo bęzie lipa :) powodzenia :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy faktycznie była zatarta,bo do końca działała tylko strasznie soś w niej strzelało,mechanik/serwis klimatyzacji/ stwierdził że nie opłaca się regenerowac lepiej kupić używaną /nawet jej nie zdemontował/.Dzięki za radę chyba faktycznie lepiej przepłukac cały układ i mieć pewnośc .Mam nadzieję że sobie poradzi z wymianą tylnej części/bo kto jak nie serwis/:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...