Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu


Pakinter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni podczas odpalania samochodu dobiega dziwny dzwiek ktory ciezko okreslic, cos jakby skrzypienie, ton dosyc wysoki. Ten dzwiek ustaje jakas sekunde po odpaleniu. Co to moze byc? Rozrusznik wysiada czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to nagrywales? chdzi mi o to czy przy silniku czy z tylu. wydaje mi sie ze to pompa paliwowa. ale ogolnie musze ci powiedziec ze ten twoj silniczek nie brzmi zbyt zdrowo...

nagrywalem wewnatrz samochodu siedzac za kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana to okolo 30 minut, strasznie trudno ją wyciągnąc z kosza.

Zamiennik Boscha moze kosztowac kolo 600 zł + z 30zł wymiana

Znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item200599816_pompa_paliwa_audi_80_100_200_a4_a6_a8_s6_filtr.html

Czy ona bylaby dobra? Kosztuje 116zl, cos jakos dziwnie tania, skoro piszesz ze kosztuje ona okolo 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzwiek znajomy. Mam cos podobnego, nie zawsze ale czasem sie zdarza teraz jak jest cieplo to wogole tego nie ma. Byc moze sie mysle, ale pompa paliwa to napewno nie jest, bo ona znajduje sie z tylu co nie ?? aa ten dzwiek dochodzi z przodu silnika, zaraz za chlodnica, przynajmniej u mnie. Hmmm... sprobuje to opisac, to jest tak jakby jakies lozysko, w pierwszej chwili obrotu dostalo lekkich drgan, i wtedy wydaje taki dziwny dzwiek (dziwny przyklad, ale chyba kazdemu znany, jakby pokrecic kolkiem od jakiejs auta zabawki to czasem w 1 chwili obrotu tez tak skrzypi dziwnie) u mnie ten dzwiek jest bardzo podobny do tego ktory nagrales. Pytalem mechanika, powiedzial ze moze to byc rolka napinacza, o ile dobrze pamietam. Moze u Ciebie jest podobnie Pakinter ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i obstawiam bendix :) chyba trzeba go wyjąć i smarnąć . A ten dźwięk każdy sobie może sam usłyszeć wystarczy odpalić auto i znowu spróbować odpalić na zapalonym silniku ale nie POLECAM , podobno coś może się bardzo uszkodzić :)

Pakinter jeżeli już znalazłeś przyczynę pochwal się pls ? ? ? :a4fan::afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i obstawiam bendix :) chyba trzeba go wyjąć i smarnąć . A ten dźwięk każdy sobie może sam usłyszeć wystarczy odpalić auto i znowu spróbować odpalić na zapalonym silniku ale nie POLECAM , podobno coś może się bardzo uszkodzić :)

Nie ma takiej możliwości w audi aby na odpalonym silniku uruchomić ponownie rozrusznik.

Stacyjka ma blokadę.

Bendixa się nie smaruje, tylko wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo... i to jest rozrusznik - tak twierdzi znajomy mechanik - ze przy zapłonie cos tam nie odskakuje prawidlowo i ociera i jest taki dzwiek... znaczy sie do wymiany rozrusznik

Kiepski ten mechanik, skoro z powodu bendiksa chce zmieniać cały rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat. dzis rano wsiadam do auta (troche stalo nieodpalane - jakis tydzien). zapalam i i prawie zaskoczyl ale z trudem wiec puscilem klucz. za drugim razem juz dziwnie rozrusznik buczy. silnik kreci ale jakby wolniej. i ten dziwny dziek rozrusznika. czy padjący bendix moze jeszcze krecic silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...