Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Olej - mieszanie różnych marek


cookiemonster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... z każdej zmiany oleju zwykle zostawało mi go troche na tzw dolewki... Jak sie okazalo pozostalo mi prawie litr z ostatniej wymiany oleju Texaco, a z zeszlotygodniowej wymiany znow ok litra Motula... pytanie, czy taki olej jeszcze do czegos sie nada, czy mozna je zmieszac i ... czy mozna go wykorzystac przy nastepnej wymianie o ile utrzyma sie stan wczesniejszy gdy nie mialem zbyt duzych ubytkow w oleju..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linkach ktore podales mowa jest o mieszaniu roznego typu olejow syntetyk-polsyntetyk.. ja mialem na mysli mieszanie olejow z zalozenia o takich samych parametrach, o tej samej specyfikacji, ale roznych producnetow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym to nie przeszkadza. Można mieszać oleje RÓŻNYCH MAREK :wink4: Trzeba tylko pamiętać aby spełniały te same normy i parametry. Jeśli np zmieszasz MOTUL Specyfic 5W30 z normą 504/507 z CASTROL'em Castrol SLX III 5W-30 absolutnie nic się nie stanie. Tak samo w innych analogicznych sytuacjach - najważniejsze to zachować odpowiednie normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to kupujesz Motula zeby dolewać texaco, wiem że specyfikacja jest niby ta sama i sklad chemiczny niby też ale... ja bym nie mieszał, dla świetego spokoju[br]Dopisany: 18 Styczeń 2010, 12:49_________________________________________________...użyj drugiego oleju przy następnej wymianie na przepłukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...