Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nagły, całkowity brak wspomagania.


lukaszol1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. wczoraj przy jeździe na łuku coś delikatnie sykło i od tego momentu auto niema wspomagania. Pompa jakby wogóle nie pracowała bo nic nie słychać, pasek ok, płyn w zbiorniczku nie ubył jest prawidłowy poziom. Mam ten samochód od ponad roku i od zawsze było słychać delikatnie pompę przy skręcaniu. węże mam delikatnie zroszone, od kiedy go mam takie były. Dodam że kilka dni temu w poślizgu uderzyłem z dużą siłą w krawężnik przednim kołem bokiem, tak że jest łożysko w piaście do wymiany. Czyżby to miało jakiś wpływ? za co się wziąść najpierw? wymienić płyn?(syfiasty, pieniący) pompa? maglownica? słyszałem też o jakimś sprzęgiełku(gdzie ono jest?)

Jak ktoś coś wie w tym temacie to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaczął bym od wymiany płynu sam mówisz że płyn masz

...wymienić płyn?(syfiasty, pieniący)...

Nie słyszałem jeszcze żeby w ukł. wspomagania było jakieś "sprzęgiełko" , w maglu jest zaworek zwrotny może on przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. wczoraj przy jeździe na łuku coś delikatnie sykło i od tego momentu auto niema wspomagania. Pompa jakby wogóle nie pracowała bo nic nie słychać, pasek ok, płyn w zbiorniczku nie ubył jest prawidłowy poziom. Mam ten samochód od ponad roku i od zawsze było słychać delikatnie pompę przy skręcaniu. węże mam delikatnie zroszone, od kiedy go mam takie były. Dodam że kilka dni temu w poślizgu uderzyłem z dużą siłą w krawężnik przednim kołem bokiem, tak że jest łożysko w piaście do wymiany. Czyżby to miało jakiś wpływ? za co się wziąść najpierw? wymienić płyn?(syfiasty, pieniący) pompa? maglownica? słyszałem też o jakimś sprzęgiełku(gdzie ono jest?)

Jak ktoś coś wie w tym temacie to proszę o pomoc.

w razie czego mam do sprzedania pompe do wspomagania sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w grudniu walczyłem z tym samym problemem jadąc na łuku nagle skończyło sie wspomaganie. Okazało sie ze ukręcił sie wałek w pompie wspomagania. Jeśli okaże sie ze masz ten sam problem to radze nie kupować żadnych zamienników pompy, ja kupiłem przez neta pompę od intermoto, i okazało sie nowa pompa która miała być jakości oryginału a ona nie pompowała i musiałem kupić używkę, potem jeszcze musiałem tamta wysłać na gwarancje woziłem sie z nimi ponad miesiąc zęby mi oddali kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...