Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zaplająca sie kontrolka "min. oleju"


lechlm

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy proszę o pomoc.

Od kilku dni w niewyjaśniony sposób na desce rozdzielczej FIS zapaliła sie kontrolka sygnalizująca za Mały poziom oleju oleju, sprawdziłem stan był maksymalny, z niewyjaśnionych przyczym zgasła. Minął tydzień i znowu ten sam problem paląca sie w/w kontrolka postanowiłem więc sprawdzić poziom oleju był Ok górna kreska - po zamknięciu klapy i włączeniu zapłonu kontrolka zgasła mój mechanik rozkłada ręce w was jedyna koledzy specjaliści nadzieja i szansa na pomocy !!!!

PS. zanim napisałem to poczytałem to nie jest odma. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mrozach -15(bardzo gesty olej) tez mi0 nie raz wskakuje zgasisz silnik , palisz 2 raz i wszystko ok bynajmniej umnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jaki masz poziom oleju po ok 5min od zgaszenia silnika (silnik rozgrzany). A kontrolka oleju zgaśnie po każdym otworzeniu maski :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZIAŁEM WCZORAJ POZIM OLEJU PO 10 MIN ROZGRZANY SILNIK STAN OK I PO ZAMKNIĘCIU MASKI KONTROLKA ZGASŁA TO SĄ JAKIŚ JAJAA :blik: A WRACAJĄC DO TEMATU BARDZO PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ TAKICH NUMERÓW JEST SŁABY AKUMULATOR PO ZMIERZENU NA ZACISKACH I PODŁĄCZENI POD KOMPUTER WARTOŚĆ WYNOSILA 11,8 V A CZUJNIKI KALIBROWANE SĄ FABRYCZNIE NA NAPIĘCIE WYNOSZĄCE 13,2 V MOŻE TU JEST PROBLEM. CZY DRODZY KOLEDZY MAJA WIEDZE NA TEN TEMAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwarcie maski, kasuje wyświetlanie kontrolki. masz niski stan oleju dlatego wywala ci na fisie. dolej 0,5 l oleju i będzie OK. u mnie między wymianami co 15kkm robię tak 2 do 3 razy. bagnet w tych silnikach jest tak nieczytelny, że wogóle go nieużywam. jeżdżę od kontrolki do kontrolki, jak mi się zaświeci minimum, zatrzymuję się i dolewam 0,5 l. Tak mi doradzili w ASO jak kupowałem auto w salonie. zrobiłem już 80 kkm i tak to u mnie działa. w B8 podobno już nie ma bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...