Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Proszę o pomoc ?!?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.. zakupiłem dzisiaj "Niunię" w postaci A4 1,9TDi w sedanie rocznik 2001. Mam pytanie w sprawie dokumentów. Dostałem Briefy mały i duży oraz książkę serwisową auta i jak wygląda teraz procedura rejestracji auta ? Wiem że mam się udać do Urzędu Celnego i zapłacić,ale nie wiem dokładnie co, gdzie i jak mam zrobić ? Czy ktoś będzie tak łaskawy i podpowie mi co należy teraz zrobić ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim mieście są napewno biura tłumaczy przysięgłych które wszystko załatwiają w kilka dni.Ja tak zrobiłem u siebie,koszt takiej usługi był o 150 zl większy ,ale miałem z głowy stanie w kolejkach i 2 razy (w moim przypadku)jezdzic do Łodzi ze Skierniewic do urzędu celnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ci jak ogólnie wygląda sprawa rejestracji auta kupionego za granicą.

1 Idziesz najpierw do urzędu celnego- masz na to 14 dni od daty sprowadzenia auta tu możesz sobie obliczyć akcyzę i wypełnić deklaracje AKC-U

http://www.druki.rejestracjasamochodu.pl/deklaracja-akcu-vat-25-on-line.html

2 Idziesz do tłumacza przysięgłego

3 Idziesz do Urzędu Skarbowego i składasz deklarację VAT-24

4 Robisz badanie techniczne w zależności od niemieckiego dokumentu albo tylko dodatkowe

5 Opłacasz recykling

6 Idziesz do Urzędu Komunikacji i rejestrujesz samochód

7 Wykupujesz OC najpuźniej w dniu rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka opcja : jestem właścicielem auta rejestruje je na siebie i kupując OC biorę je na ojca a siebie robię współwłaścicielem ?Czy muszę już brać na siebie OC ? <nie mam żadnych zniżek :(( tylko wzwyżkę ) najtańsze oc za 1,9 TDi 2001 rok prawko od 2009 pierwsze autko wychodzi jakieś 2000 ;/

Proszę o pomoc z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem ja zrobiłem to tak:

Umowe spisałem tak ze odrazu z niej wynikało ze zakupiliśmy z ojcem ten samochód we dwoje czyli wpisałem dwa nazwiska siebie i ojca ja robiłem tak że to ja byłem właścicielem a ojciec współwłaścicielem ale to jest obojętne i tak przechodzą zniszki tego co ma ich najwięcej w tym przypadku ojca. Ja ubezpieczyłem sie w interrisk i zapłaciłem za 50% znizek 600 zl oc :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka opcja : jestem właścicielem auta rejestruje je na siebie i kupując OC biorę je na ojca a siebie robię współwłaścicielem ?Czy muszę już brać na siebie OC ? <nie mam żadnych zniżek :(( tylko wzwyżkę ) najtańsze oc za 1,9 TDi 2001 rok prawko od 2009 pierwsze autko wychodzi jakieś 2000 ;/

Proszę o pomoc z góry dzięki !

ojciec na umowie musi być już współwłaścicielem, wtedy w urzędzie komunikacji w dowód wbijają ojca jako właściciela i ciebie jako współ, potem w ubezpieczalni nie masz problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właścicielem auta rejestruje je na siebie i kupując OC biorę je na ojca a siebie robię współwłaścicielem ?Czy muszę już brać na siebie OC ?

to ja juz nie rozumiem czym jesteś właścicielem czy współwłaścicielem? :mysli: Jeśli jesteś na umowie właścicielem to możesz przepisac np. 1% pojazdu na ojcu i juz bedzie współwłaścicielem ważne zeby nie przekroczyć w darowiźnie 1000 zł bo powyżej tej kwoty placi sie podatek od darowizny z tego co pamiętam :disgust: Ubezpieczalni jest pelno i dużo z nich uznaje znizki współwłaścicieli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem robisz ojca współwłaścicielem przepisując na niego część samochodu obojetnie ile najlepiej 2% i to wszystko :naughty: W wydziale komunikacji przy rejestracji ci wszystko powiedzą umnie w wydziale w tarnowie to nawet gotowe umowy darowicny maja zapytaj sie tylko dokładnie powyżej jakiej kwoty placi sie podatek stego co pamiętam to 1000zł ale nie wiem na 100% Jesli papiery byłu juz u celników to nie da się już nic zrobić z dopisanie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...