Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomoc z radiem Beta CC Autoreverse.


IKMA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie radyjko w swoim audi: Beta CC Autoreverse.

Moje pytanie do osób które posiadają lub posiadały w/w radio. Czy ono działa na 4 głośniki czy tylko na 2?? Fabryczne 2 głośniki w drzwiach działają lecz podpięte dodatkowe 2 tylne nie działają?? Z radia niby jest wyjście na 4 głośniki lecz mierzone miernikiem (opór/napięcie) wskazania są tylko na 2 a te pozostałe 2 brak jakichkolwiek wskazań. Tak jakby prąd w ogóle z radia nie był podawany. Czy to wina radia?? Podejrzewam końcówkę mocy no chyba, że jest gdzieś w tym radiu regulacja fader/balance zmieniająca tył - przód lecz ja tego nie znalazłem:(. Dzięki z góry za odpowiedzi. pozdrawiam.[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 16:13_________________________________________________Wyświetleń 10 i nikt nie wie czy w tym radiu mają grać 4 głośniki czy tylko 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to sie wydaje ze to radio jest jak reszta modeli 2kanałowe, a pozostałe 2 kanały napędzane są oddzielnym wzmacniaczem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tutaj nie zgadza, bo mam takie radio a wyjście jest tylko na przednie głośniki.

Tylne napędzane są oddzielnym wzmacniaczem, którego wejście podłączone jest przez złącze miniISO w radioodbiorniku (mała żółta kostka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. Możliwe bo sygnał jest tylko na dwa środkowe piny tzn. tylko dwa głośniki a dwa skrajne nie emitują żadnego sygnału. Tylko teraz pytanie gdzie jest ta kostka lub jakieś przewody . wszystkie przewody które wychodzą z wiązki samochodu są podpięte. Tzn. dwa głośniki plus komplet zasilania. Na moje oko do radia doprowadzone są tylko głośniki w przednich drzwiach ale chyba tylko te na dole. Bo drugie koło klamki (wysoko-tonowe) nie wiem gdzie są podpięte. Może bezpośrednio do tych dolnych. I więcej kabli nie ma. Więc albo coś gdzieś jest jeszcze schowane albo ktoś tak rozwalił instalacje. Bo jeśli fabrycznie jest tak zrobione to gdzie jest ta kostka od tylnych głośników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głosniki są podłaczone do wzmacniacza który znajduje sie przy jednym z tylnych głośników jesli tego nie masz to nie bedzie Ci tył grał :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sygnał do tego wzmacniacza?? Musi iść z radia tylko czy akurat tymi pinami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tutaj nie zgadza, bo mam takie radio a wyjście jest tylko na przednie głośniki.

Tylne napędzane są oddzielnym wzmacniaczem, którego wejście podłączone jest przez złącze miniISO w radioodbiorniku (mała żółta kostka).

Kolega chyba nie widział tego radia... :gwizdanie: Beta CC nie ma złącza mini ISO.

IKMA tutaj masz opis pinów, jak widzisz radio ma wyjścia line-out do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza, tak jak mówi Kowi (ale z tego co wiem to nie każdy egzemplarz, dla pewności musisz to zmierzyć). Jeśli z tyłu masz oryginalne głośniki to pod lewym powinien być wzmacniacz.

20080226100107_img2.jpg[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 21:47_________________________________________________i jeszcze taka ciekawostka: wiedzieliście że beta CC to radio ////ALPINE? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wzmacniacza nie mam:(. Dzisiaj to sprawdziłem dokładnie ktoś wymontował głośniki oryginalne i zamontował jakieś Pionieera i bez wzmacniacza. Podłączył je pod te dwa skrajne piny i mu nie grały i zostawił:). A radio jest jednak dwu-kanałowe. Więc już wszystko wiem:).

Teraz moje pytanie robi ktoś na forum ramki maskujące tak żeby wbudować jakieś radio niestandardowe?? Bo wsad do środka to widziałem na allegro ale znowu na brzegach jest lipa i czymś to trzeba zakryć. Kupie to gdzieś czy ktoś się tym bawi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za jeszcze jedno pytanko.:). Te ramki są osobno czy z tym zestawem co się do środka wkłada żeby radio pasowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Jeśli daje się tu jakieś punkty za pomoc to chętnie przydzielę. Jeszcze raz dzięki. Temat można close. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Jeśli daje się tu jakieś punkty za pomoc to chętnie przydzielę. Jeszcze raz dzięki. Temat można close. :notworthy:

to nie fotka.pl żeby punkty przydzielać :decayed: ale browar zawsze mile widziany :drunk::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu - czy zestaw który podałeś - redukcja antenowa i boczne zaślepki wystarczą czy redukcja antenowa musi mieć też tzw separator antenowy jeżeli w aucie jest wzmacniacz antenowy?

U siebie mnie nie sprawdzałem, a też mam Beta CC w sedanie, ale wydaje mi się, że to tylko Avanta z zewnętrzną anteną dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...