Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylny sprysk szyby - gdzie jest płyn ?


Gość Badix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj użyłem pierwszy raz tylnej wycieraczki - wydaje mi sie , ze powinna poprzez jej uruchomienie ( odgięcie wajchy w strone zegarów ) także i zadziałać pompka z płynem - niestety - nic takiego sie nie działo.

Gdzie wlewa sie płyn do tylnego sprysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie włącznik spryskiwacza tylnego jest na manetce wycieraczek (takie kółeczko)[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2007, 21:16 _________________________________________________mam troche starszego avanta i nie mam subwoofera. ale gdzieś z tyłu w bagażniku. poproś kumpla jakiegoś niech słucha gdzie działa silniczek w bagażniku i tam będzie zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie arkolek. z tego co wiem to juz od II liftu w B5 nie ma tego zbiornika z tylu. plyn jest brany juz z tego zbiornika kolo silnika. Badix uruchomienie wycieraczki nie jest jednoznaczne z uruchomieniem pompy. musisz wcisnac przycisk od tego znajdujacy sie na tej manetce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja jest jeden zbiornik na płyn do wycieraczek przednich i tylnej, do tylnej jest poprowadzony przewodzik lewym nadprożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuczki. Badix ma A6, a Wy mu mówicie gdzie macie w swoich A4. Przecież u niego może być zupełnie inaczej :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuczki. Badix ma A6, a Wy mu mówicie gdzie macie w swoich A4. Przecież u niego może być zupełnie inaczej :tongue:

a właśnie nie przyuważyłem co ma w opisie, sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller

u mnie włącznik spryskiwacza tylnego jest na manetce wycieraczek (takie kółeczko)[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2007, 21:16 _________________________________________________mam troche starszego avanta i nie mam subwoofera.

nie wiem jak jest w nowszych modelach i gdzie jest zbiornik, próbowałem pomóc "na słuch" bo ja tak znalazłem swój zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Problem się wyjaśnił. Nie wiem czy nie będe miał strat z tego powodu ale ...faktycznie - zbiornik jest wspólny i leci lewą stroną wężyk. Miłe. Ale pech polega na tym , że akurat łączenie cholernika jest nad nawigacją i zmieniarką - po prostu dokładnie nad takimi kieszeniami metalowymi. Dzisiaj rankiem sobie zacząłem słuchać i stwierdziłem , że pracuje przód - więc ok - z tyłu nie ma. Rozebrałem lewy bok i sie załamałem - kompletnie wszystko zalane. Pod nawigacją jest jeszcze taki ładnie wyprofilowany ze styropianu zbiorniczek - do niego mi pościekało. Tyle dobrze. Dostałem sie od spodu i znalazłem usterkę - nie wiem jakim cudem rozpiął sie wężyk - jest wspólnie połaczony taką złączką jak kiedyś były w akwariach. Połaczyłem to i jest OK.

Teraz odbywa sie akcja suszenie.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...