Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Sprężarka klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Ostatio pojawił się u mnie taki problem, jadąc usłyszałem uderzanie pod maską. Po podniesienu maski okazało się że zerwał się pasek od spręzarki klimatyzacji oraz że pompa wody również nie jest napędzana. Pozostał u mnie tylko pasek wielorowkowy co napedza alternator.

Ile jest pasków w moim :audi: dwa czy trzy?? Co mogłobyć przyczyną zerwania paska lub pasków?

Wczoraj poczytałem troche na forum i poszedłem sprawdzić czy kręci się koło spręzarki, okazało się że kreci sie lekko jednak co kilka obrotów jest moment wyczuwalnego oporu i potem znów jest lekko. Moje kolejne pytanie jak sprawdzić czy spręzarka nie jest zatarta - gdzie i jakim kluczem to sprawdzić?

Opublikowano

Powinienes miec 2 paski jeden od klimy a drugi od alt. pompy wspomagania i pompy wody. Co do sprezarki to powinna sie obracac bez zadnych wyczywalnych róznic w oporze.

Opublikowano

Sprężarka się kończy, nie używaj klimy jak się ociepli bo napytasz sobie biedy- czyszczenie układu po zatarciu to przynajmniej kilkaset zł plus częsci.

Opublikowano
  • Autor

A to nie jest tak że pasek od spręzarki klimy napędza również pompę wody?? Czy coś się stanie jak narazie bede jezdził pare dni bez paska klimy??

A i co do tego oporu jak kręce kołem sprężarki to po kilku obrotach jest takie uczucie oporu jak by tam się w niej zbierało powietrze i potem jest przeskok i znów jest lekko kilka obrotów

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja juz ponad rok jezdze z zatartą sprezarka zbiza sie wiosenka czas to w koncu zrobic!!!!!!i teraz moje pytanie jakie czynnosci musze wykonac przed zamontowniem regenerowanej sprezarki?????

Opublikowano

Wymienić osuszacz, sprawdzić dyszę rozprężną i przepłukać układ.

Opublikowano
  • Autor

Wymienić osuszacz, sprawdzić dyszę rozprężną i przepłukać układ.

czyli musisz jeszcze zainwestować jeszcze około 600zł :)

Opublikowano

ujdzie :good:

Opublikowano

600 zł całość to bardzo optymistyczny wariant, ja za samo płukanie układu element po elemencie płaciłem 600 zł, a jeszcze dochodzą części. Tysiąc musisz mieć zabezpieczone na operację minimum.

Opublikowano
  • Autor

Mi ostatnio mechanik od klimy przy wymianie sprężarki chciał wcisnąć wymianę osuszacza za 150zł i płukanie układu za 450zł. Poprosiłem o sprawdzenie dyszy czy jest czysta i okazała się że tak, więc darowałem sobie zbędne czyności. Warto zawsze zerknąć na dysze czy jest zabrudzona czarnym osadem zanim wydamy nie potrzebnie tyle kasy.

Opublikowano

Osuszacz koniecznie trzeba wymienić przy zatartej sprężarce, opiłki zatrzymują się przede wszystkim tam, dysza to jest pikuś. Jeżeli zostanie stary osuszacz i nie daj Boże w końcu się rozpadnie w środku to pójdzie z niego w układ granulat i wtedy jest wielka kicha. Zresztą po dobrych kilku latach osuszacz i tak jest zużyty więc w sumie powinien być cyklicznie wymieniany.

Opublikowano

Bez sprezarki oczywiscie licze 600zl bo to osobna sprawa....mam jeszcze pytanie.....jakies namiary na dobry warszat od klimy w okolicach Elblaga....ostatnio mialem namiary na speca z malborka ale zgubilem jego aukcja a facet sie juz nie oglasza na allegro...wiem ze z sprężarką od pasiora 2001 (550zl ) caly koszt mial mnie wyniesc 1200zl wiec jak dla mnie moze byc....:)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

a gdzie ta dysza sie znajduje??

Opublikowano

Tam gdzie w okolicach podszybia przewody od klimy wchodzą w gródź masz 2 zawory, za 1 z nich jest rozkręcane połączenie i tam jest dysza. Nie wolno nic tam grzebaćprzy pełnym układzie.

Opublikowano

u mnie sprezarka zatrla sie na lozyskach az zerwal sie pasek, pewnie czujnik w chlodnicy jest walniety bo jak mi uciekl czynnik to sprezarka jeszcze jeden dzien chodzila na sucho. co ciekawe stanelo lozysko igielkowe a na cylinderkach i tloczkach nie widac zluzycia. pytanie czy latwo dokupic takie lozyska??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.