Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[V6 TDi] V6 a niskie temperatury otoczenia - głosy posiadaczy V6


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik z podpisu, przebieg ok 184 tys.

Temp. otoczenia: minus 16-18 st.

Wentylacja ustawiona na 21,5 w trybie auto

Jazda w cyklu pozamiejskim, 100-120 km/h, dwa pasy w jedną stronę, mały ruch. Przejechane jakieś 100 km.

Wskazówka temp. silnika nie osiągnęła 90 st., zatrzymała się mniej więcej w połowie drogi między kreską "90 st." a tą poniżej.

W jeździe miejskiej w obecnych warunkach pogodowych też właściwie niemożliwe jest osiągnięcie 90 st.

Przy wyłączonym nawiewie problemów z osiągnięciem 90 st. nie ma - silnik nagrzewa się wolniej ale osiąga 90 st.

By wykluczyć problem czujnika kupiłem wczoraj w ASO i wymieniłem na nowy - bez zmian.

Wiatrak chłodnicy po uruchomieniu silnika daje się zatrzymać ręką, po wyłączeniu silnika wiruje jeszcze przez chwilę. Po wyłączeniu silnika daje się wiatrakiem swobodnie kręcić.

W marcu-kwietniu 2009 wymieniany był kompletny rozrząd (wszystkie paski, rolki, pompa wody), wymieniony miał być też termostat - kupiłem nowy w ASO. Nie było mnie przy wymianie, starego termostatu nie zwrócono mi. Usługa z gwarancją i z (markowymi) częściami warsztatu - chciałem mieć większą pewność i brak problemów.

Czy taka sytuacja to coś normalnego w V6 w obecnych warunkach czy może problemem jednak istnieje?

Opinie inne niż posiadaczy lub mechaników mających z tymi silnikami stycznośc są mi zbędne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja w tych temperaturach osiąga 90*C po przejechaniu ok 15km, musiał byś podłączyć vaga żeby sprawdzić jaką masz temperaturę cieczy, być może termostat za wcześnie puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój osiąga 90 stopni bez problemu po jakichś 6 km, ale spora część tej trasy jest pod górkę. Przy czym moje auto stoi w nocy w garażu. Klima ustawiona na Auto - 19 stopni. Myślę, że nie ma sensu więcej, bo i tak jesteśmy ciepło ubrani.

Termostat wymieniałem wraz z rozrządem 2 lata temu - ori z ASO.

Nawet przy takich temperaturach musi się nagrzać bez większych kłopotów do tych 90 stopni. Wydaje mi się więc, że termostat za wcześnie Ci się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie Ci nie powiem, ale przytocze sytuacje z nart zeszly rok (ten sam samochod). -21 stopni temp. lapalo po ok 10km jazdy , temperatura w srodku 19-20 stopni . Nie sprawdzalem na Vagu odczyt z wskazowki.

p.s. Andy tak abstrakujac od Twojego problemu z nagrzewaniem, ustawiasz sobie przy -18 na zew. w srodku 21.5 ? Co Ty w krotkim rekawku tam jezdzisz ?? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Andy tak abstrakujac od Twojego problemu z nagrzewaniem, ustawiasz sobie przy -18 na zew. w srodku 21.5 ? Co Ty w krotkim rekawku tam jezdzisz ?? .

Nie, bez kurtki :wink4:

OT: Wożę dwójkę małych dzieci siedzących w fotelikach na tylnej kanapie. Często śpią one w czasie podróży. Nie chcę by zmarzły (nie mają na sobie kurtek a "wypakowuję" je w garażu podziemnym, w którym jest znacząco cieplej niż na zewnątrz) :)

====

Pisząc "o sobie" piszcie kiedy wymieniany był termostat (czyli ile ma lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do userów którym "trzyma" temperaturę: macie webasto w swoich autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do userów którym "trzyma" temperaturę: macie webasto w swoich autach?

oprócz webasto może być jeszcze dogrzewanie elektryczne,dodatkowa świece dogrzewające płyn chłodniczy miałem takie coś w Golfie3 montowane fabrycznie w niektórych wersjach.

U mnie woda na 90stopni,jak u przedmówców 10-12km.

Mam webasto w T4, to 90 jest po góra 5km. Włącza się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, jest w B7 :decayed:, ale w czasie jazdy nie używam, a samo się chyba nie włącza.

Powtórzę, nigdy nie zauważyłem w V6 żeby niedomagała temperatura, czy to w mieście czy w trasie, czy też podczas górskich wypadów, złapał i było 90.[br]Dopisany: 26 Styczeń 2010, 15:14_________________________________________________

oprócz webasto może być jeszcze dogrzewanie elektryczne,dodatkowa świece dogrzewające płyn chłodniczy ...

w B6 tego nie ma, jest elektryczna nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...