Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Turbina ładuje ponad 2 bary...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich klubowiczów... mam pytanko , moja audiczka ma program napisany na 162 km i 350 Nm a turbina ograniczona do ładowania 1,5 bara...

od niedawna jednak ładuje ponad 2 bary , nie zatrzymuje się na 1,5 tylko w miare dodowania gazu przekracza te wartości, nie odczuwam jednak więkrzej mocy wręcz przeciwnie po przekroczeniu ok 1,8 bara następuje jakby odcięcie paliwa... zastanawia mnie ten problem ... co może być przyczyną takiej zmiany???

Opublikowano

tryb awaryjny prawdopodobnie zapieczone kierownice turbiny posprawdzaj również przewody do n75 a tak poza tym było już multum info na temat przeładowania :tongue4:

Opublikowano

Te 1,5 bara to chyba nie na seryjnej turbinie z AFN-a. Zrób komplet logów i wrzuć do odpowiedniego działu.

Opublikowano

pokaz wykres,napisz jakie masz graty w aucie,zrob logi

Opublikowano

a to jest ciśnienie turbiny czy cisnienie turbiny + atmosferyczne ?

Opublikowano

a to jest ciśnienie turbiny czy cisnienie turbiny + atmosferyczne ?

No chyba turbiny bo nie wpadał by w tryb awaryjny przy niedoładowaniu

Opublikowano

a to jest ciśnienie turbiny czy cisnienie turbiny + atmosferyczne ?

No chyba turbiny bo nie wpadał by w tryb awaryjny przy niedoładowaniu

czyżby ? :cool1:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2010, 01:08_________________________________________________zapytałem bo zastanawia mnie jaka turbina tam jest, skoro pompuje 2bary

BRD ? zakładając ze rzeczywiscie tyle pompuje

Opublikowano

awx wchodzac w tryb awaryjny bedzie ladowal pod 2bary

Opublikowano
  • Autor

chłopaki to jest turbo arl hybryda , została ustawiona w dynosofcie na 1,5 bara do tego wtryski 216 więkrzy intercooler itd chodzi o to że nie ma problemu z jej użytkowaniem jeśli... nie ciśnie się od razu do dechy , czasem zatrzymuje się na tym 1,5 ale zazwyczaj po poszczuniu gazu i dodaniu ponownie przekracza te wartości, niestety nie mam jak zrobić logów bo nie mam na to czasu conajwyżej podłącze kompa i zobacze jakie są błędy... :confused4: kolega sugeruje właśnie zawór N75... kierowniczki żeby się zapiekły ??? dziwne turbo ma dopiero 6 miesięcy i uwieżcie mi dbam o nie, nie gonie gdy zimny i nie gasze gdy za ciepły mam zegary temp. oleju na słupku i zawsze je obserwuje...

Opublikowano

hybryda nigdy z nimi nie wiadomo do konca co bedzie :naughty:

Opublikowano

chłopaki to jest turbo arl hybryda , została ustawiona w dynosofcie na 1,5 bara do tego wtryski 216 więkrzy intercooler itd chodzi o to że nie ma problemu z jej użytkowaniem jeśli... nie ciśnie się od razu do dechy , czasem zatrzymuje się na tym 1,5 ale zazwyczaj po poszczuniu gazu i dodaniu ponownie przekracza te wartości, niestety nie mam jak zrobić logów bo nie mam na to czasu conajwyżej podłącze kompa i zobacze jakie są błędy... :confused4: kolega sugeruje właśnie zawór N75... kierowniczki żeby się zapiekły ??? dziwne turbo ma dopiero 6 miesięcy i uwieżcie mi dbam o nie, nie gonie gdy zimny i nie gasze gdy za ciepły mam zegary temp. oleju na słupku i zawsze je obserwuje...

ale dbanie o kierownice nie tylko na tym polega, but but but to je rusza :hi:

Opublikowano
  • Autor

no i właśnie jak miały się zapiec jak nie miały kiedy... :evil2:

Opublikowano

Paliwo zimowe.....ja w warszatacie teraz mam 2x wiecej turbin do czyszczenia niz w lecie...

Opublikowano

hybryda nigdy z nimi nie wiadomo do konca co bedzie :naughty:

Wszystko zależy od fachury , który turbo przygotował.

Ja jeżdżę na hybrydce i innej nie chcę.

Do założyciela tematu: leżą kierownice spalin.

Opublikowano

Paliwo zimowe.....

az taki wplyw ... ?

Opublikowano

Paliwo zimowe.....ja w warszatacie teraz mam 2x wiecej turbin do czyszczenia niz w lecie...

Pewnie większy wpływ ma brak możliwości "przegonienia" auta, ze względu na warunki atmosferyczne.

Jak masz więcej szczegółów co do negatywnego wpływania paliwa zimowego na kierownice to rozwiń temat.

Czyżby sadze były bardziej kleiste?

Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam ponownie sorry że mnie tyle nie było ale miałem kilka spraw

ciąg dalszy tematu jest taki że turbina czasem się uspokaja czego wcześniej nie było i ładuje znowu 1,5 bara ale czasem po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo znowu 2,0 bara ....zauważyłem jeszcze pewną zależność ,jeśli cisne od jedynki na max 2 na max 3 na max to jest ok 1,5 tak jak ma być ale czasem przy 50 km/h na 3 biegu jak wcisne do dechy to znowu 2,0 :shocked:

sam już nie wiem... po jutrze wymienie zawór n75 i zobacze...[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 19:44_________________________________________________a propo ma ktoś dojśćie do tanich N75? na allegro są po około 130 zł :(

[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 19:45_________________________________________________hej a więc finałem tumatu okazuje sie jednak (na szczęście) zawór n75 :kox: po wymianie wszystko wróciło do normy :evil:

a jeśli chodzi o hybrydy to coprawda wymianili mi 4 ale na gwarancji a ta piąta śmiga super ''już'' prawie rok ale nie wiem czy wybrałbym ten sprzęt ponownie... pozdrawiam i dzięki za pomoc....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.