Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przy ruszaniu na rozgrzanym silniku szarpie


zllew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum i nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Większość ludzi pisze, że szarpie im przy zimnym silniku a u mnie jest odwrotnie. Tzn domyślam się, że chodzi o sprzęgło. Ale dziwi mnie to, że biegi wchodzą gładko, nic nie ślizga lecz przy rozgrzanym silniku szarpie podczas ruszania. Dodam jeszcze, że sprzęgło od momentu kupna auta łapie dość wysoko.

Pytanko, czy w moim AWX jest dwumas?

Pozdrawiam S.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem na forum i nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Większość ludzi pisze, że szarpie im przy zimnym silniku a u mnie jest odwrotnie. Tzn domyślam się, że chodzi o sprzęgło. Ale dziwi mnie to, że biegi wchodzą gładko, nic nie ślizga lecz przy rozgrzanym silniku szarpie podczas ruszania. Dodam jeszcze, że sprzęgło od momentu kupna auta łapie dość wysoko.

Pytanko, czy w moim AWX jest dwumas?

Pozdrawiam S.K.

jest dwumas i on też może być przyczyną :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie biegow 3,4,5 dodaniu szybko gazu odczuwasz chrubotanie :mysli: jak tak to dwumas .

Zalecane wymianka sprzegla z dwumasem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych objawów oprócz szarpania podczas ruszania. Później wszystko jest pięknie i ładnie

miałem to samo...dwumas wymieniłem i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym grozi jazda samochodem na takim dwumasie?

w sumie niczym :decayed: tylko jest to wkurzające...i kiedys sie w końcu rozleci i staniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy, czyli szarpanie podczas ruszania na ciepłym silniku. A do tego jeszcze biegi ciężko wchodzą (najbardziej przy niskich temperaturach), często zgrzyta na 2. Czy po wymianie sprzęgła i dwumasu problem zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeśli chodzi o szarpanie podczas ruszania powinien zniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod ten temacik. Na początku powiem tylko że czytałem szukałem i wiele rzeczy sie dowiedziałem, ale postanowiłem jeszcze tutaj zadać pytanko bo może ktoś z was bezpośrednio spotkałem sie z takim problemem jak ja. Problem dotyczy głównie szarpania przy ruszaniu. Wygląda to tak gdy autko kupiłem 2,5 roku temu miało 166tys km..wtedy przy ruszaniu na zimnym silniku było ok przy małym dodaniu gazu..natomiast kiedy postałem troche w korkach to im cieplejszy tym bardziej zaczął szarpać..zaś jeśli dodałem mu więcej gazu tak w okolicach 1600-1800obr i w miare żwawo ruszałem to było szarpanie ale bardzo mało odczuwalne..przy ruszaniu bardzo powolnym bez dodawaniu gazu szarpanie nawet nie odczuwalne. Teraz mam już 210tys i objawy już odczuwalne już przy lekko zagrzanym silniku. Jeśli chodzi o zmiane biegów to w czasie jazdy wszystkie wchodzą jednym paluszkiem. Podczas jazdy nie odczuwam jakichś drgań. Na postoju bieg jałowy również drgania leciutkie ale to jak w każdym 1.9 tdi.. Gaszenie i odpalanie przebiega bez żadnych zmian cicho lecz coś tam zatelepie budą lekko..byłem nawet wczoraj u kolegi który posiada ten sam samochodzik i u niego wygląda to tak samo. Na wstecznym biegu też szarpie gdy silnik rozgrzany. Jadąc na 5 biegu obroty w okolicach 1600 i nagle gaz w podłogę też nic szczególnego się nie dzieje oprócz przyspieszania Pare dni temu podjechałem do kumpla na warsztat i wzięliśmy a4 na podnosnik.. wsiadłem w autko i zacząłem ruszać puszczając gwałtowniej sprzęgło..wiadomo koła w powietrzu bez oporu ale kumpel obserwujący w dole mówi że silnik odchylaj się na poduszkach według niego zbyt dużo. A więc padła diagnoza uwalona poduszka ta z tym zaworkiem elektrycznym. Wyjęliśmy poduszke i podczas wykręcania zerwałem mocowanie śruby od spodu poduszki..także ta szpilka wchodziła mi w poduszke..i właśnie wtedy w momencie wciśniecia szpilki z poduszki zaczął się lać olej..był on barwy coś ciemno bordowej. Tak to nie widać na niej pęknięć. Co jeszcze mogę dodać..sprzęgło nie ślizga..bierze wysoko od momentu zakupu cały czas tak samo. Kolega wyzej napisał że miał problem ze łożyskiem igiełkowym - gdzie je szukać? Problem z wbiciem jedynki też czasem mam ale wystarczy że lekko przegazuje i jedynka wchodzi..podobno normalny objaw. Spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem co do poduszki? Nie chce wydawać nie potrzebnych pieniędzy ponieważ zbliża się czas sprzedaży autka a też nie chce komuś sprzedawać z bajerem szarpania przy ruszaniu :D Jesli to dwumas to po wyjęciu skrzyni będzie widać że już pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...