Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy to notlauf?


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ze 3 miesiące jeździłem dziadkowo z racji pogody, raczej tylko do 2tyś rpm może czasem z groszem

Dziś droga całkowicie czarna więc myślę przewietrzę TDIka, 2,3 ogień do 4~tyś wbijam 4 bieg ciągnę i koło 4tyś jak by mi moc odcieło :mysli: zwalniam i na każdym biegu muł, ledwo jedzie. Zatrzymałem się gaz w podłogę patrzę czy kopci NIE, patrzę pod maskę nic złego nie widać tyle ile można zajrzeć na drodze. Zgasiłem, odpaliłem ruszam, czuję że moc jest więc ogień każdy bieg ponad 4tyś i nic wszytko ok, ciągnie wyjątkowo dobrze. Tak z pół godziny się bawiłem i nie powtórzyło się. Myśleć o czyszczeniu turbiny czy po prostu incydent? Chyba że macie inne pomysły.

Vaga na razie nie podepnę bo pożyczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym pełno. Szukaj jak byś wpisał to byś sie dowiedział ze załapał TA przez najprawdopodobnie zawaloną turbine. A jak są takie sniegi to mozna jezdzic na biegach 2-3 i trzymac na obrotach w ok 2,5tys i nic mu sie nie bedzie działo. No ale jak sie chce zaoszczędzić 1l paliwa to pózniej tak jest.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej turbina, kiedyś też miałem takie zdarzenie że złapał "muła" (notlauf), od razu kumpel go podpiął do VAG- a i skasował jakiś tam błąd (już nie pamiętam), po tym zabiegu wszystko było ok ładnie pięknie tak jak zawsze, ale po chyba ok 1,5 miesiąca znów się powtórzyło :disgust: znów kasowanie błędu. W końcu kumpel poradził żeby przegonić :audi: tak też zrobiłem i pomogło, do teraz ma spokój i niech tak zostanie na wieki- AMEN.

Radzę Ci to samo, przegoń :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak sie chce zaoszczędzić 1l paliwa to pózniej tak jest.

to chyba nie do mnie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem teraz prawie 200km i się nie powtórzyło o było ostro bo musiałem jechać za bmw 330d :kox:

w tygodniu zrobię logi i podejmę decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozjezdziłeś to, przynajmniej narazie

mam nadzieję że to incydent po długotrwałym dziadkowym jeżdżeniu zimowym :decayed:

a za 330d zrobiłeś to napewno porządnie

:decayed:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2010, 22:41_________________________________________________czy załamany wężyk przy turbinie mógł być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem, od wczoraj nic... zobaczymy, najwyżej będzie czyszczenie turbo i przy okazji wyczyszczę kolektor dolotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

turbina do czyszczenia, zrobiliśmy dziś logi auto zostało w warsztacie, od razu poczyszczę wszytko co się da

przy okazji możesz też wymienić wężyki, tak dla pewności

http://www.re5pect.pl/index.php?cat_id=138

:):mysli: skorzystam chyba[br]Dopisany: 01 Luty 2010, 19:20_________________________________________________zrobione :naughty:, niestety jestem lżejszy o 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co lepiej zamiata? Czysciles łopatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam chyba taki sam problem.

Rok temu borykałem sie ze spadkiem mocy, wymieniłem zawór n75 i problem miałem rozwiązany.

od tygodnia nie działa dobrze turbo typowy objaw do 3,5tyś obr. spoko pow. spadek mocy. Pomyslełem kurde zawór znowu i wymieniłemm tym razem na oryginalny 320 zł . I lipa dalej to samo. po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu jadę i tak w kółko.

Możecie sprawdzić na postoju zrobiłem zrzuty ekranu z vaga 4,5 bloki danych 11

http://chomikuj.pl/sokol2

w galerii są 3 fotki

czy możecie coś z tego wywnioskowac????

I nie wiem czy to może być turbinka.

Ruszałem na postoju sztangą od turbiny i rusza się w górę i w dół gdzieś około 1,5cm. i gdy opuszczam je na dół słychać opadanie łopatek.

jaki powinien być prawidłowy przesów sztangi???

Kurde u mnie regeneracja turbiny 800 zł z gw. na 1 rok.

pozdrawiam

sokol22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...