Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim drugim laptopem a mianowicie często rozłącza się i cały czas pisze pobieranie adres sieciowego,po czym pochodzi chwilkę i znowu niby pobiera adres sieciowy a drugi chodzi bez problemu w tej samej sieci,wie ktoś co może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrki lubią sie dziać z SP3 w XP i wifi. zainstaluj najnowsze stery do karty ze strony producenta. przyczyna moze byc tez kanał nadawania (moze klocic sie z kanałem sasiada) i wystepuja trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na edimaxie są "jaja" z netem po kablu na win 7 :wallbash: no tragedia pojawia się dodatkowe połączenie i nie mam już netu, żadne forum typu dobreprogramy czy podobne nie umieją tego ogarnąć ;(

producent rutera wypiął się tłumacząc że jest napisane że dla win xp i vista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he miałem to samo identycznie jak podłączał się drugi komp

niestety edimax poszedł do kosza... :polew:

teraz jest dlink i jest ok

mówisz ze po wymianie routera wszystko wróciło do normy?

A jak sytuacja wyglądała jak ten komp który działał ok był wyłączony to tamten też rozłączał dalej czy tylko jak dwa były włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak chodziły dwa jednocześnie,

lub jak odpaliłem np. jednego lapka i wi fi na komórce to też się cięło lub zawieszało

wymieniłem soft nie pomogło,

zaniosłem do sklepu - powiedzieli jak zwykle że sprzęt sprawny testowany 3 dni

po powrocie i podłączeniu znowu to samo,

następnym krokiem był rzut do kosza i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d-link DSL-2640L takiego mam teraz, i nie mam z nim żadnego problemu, ale to już starszy model na pewno są już nowsze,

nie wiem wszyscy zachwalają jeszcze linksysy, ale u mnie one też jakoś wyśmienicie nie chodziły.

przez 2 lata miałem bezprzewodową sieć na osiedlu domków 1 rodzinnych około 15 userów, i powiem że nie było żadnej rewelacji na nich mimo że niby Cisco, ale problem był drugi że większość userów miała karty na PCI w kompach właśnie d-linka, i jak wstawiłem router d-linka to dopiero zaczęło to dobrze działać.

jakoś wieżę ostatnio tylko tej marce, ale to moje tylko odczucie bo nie muszę co drugi dzien wchodzić na strych żeby coś resetować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak chodziły dwa jednocześnie,

lub jak odpaliłem np. jednego lapka i wi fi na komórce to też się cięło lub zawieszało

wymieniłem soft nie pomogło,

zaniosłem do sklepu - powiedzieli jak zwykle że sprzęt sprawny testowany 3 dni

po powrocie i podłączeniu znowu to samo,

następnym krokiem był rzut do kosza i po kłopocie

Kolego może Twoje łącze to 512 kb/s i stąd takie cięcia ? Jeśli masz standard B+G polecam zmienić na N ponieważ sąsiad który ma N może Cię zakłócać :confused4: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. sam kupiłeś ten router.. czy jest on od jakiegoś dostawcy sieci np.kablowej ? .. może być zablokowany.. .. wejdź w ustawienia rutera.. dla Edimaxa powinno być 192.168.2.1 w oknie przeglądarki.. tu masz więcej http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=wiedza_ip,,4 .. spróbuj go zresetować (po resecie wyłącz z sieci na 10 sek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego smołkers

mam neta 512kb, mam nowy router w standardzie b+g D-link i jakoś teraz mnie nikt nie zakłóca, a wcześniej niby tak?

Po drugie jak mogę zmienić standard na N jak laptop tego nie obsługuje

po trzecie nie było takiej możliwości żeby było jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego problem powolnego neta sam już rozwiązałeś ... 512kb/s + WI-FI = zamuł :hi:

A co do tego co mówiłem : Co z tego że lapek nie obsługuje N ?

Jeśli router nadaje w standardzie N to sąsiad który ma G prędzej zobaczy Twoją sieć niż swoją :kox: :kox: o to mnie chodzi :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedi, sprawdz oszczedzaanie energii to po 1.

po 2. podmien router i zobacz czy problem bedzie sie pojawial

jesli tak to zaraz po wymianie sterow na najnowsze

sprawdz czy innej sieci, u kolegi czy w galerii tez Cie tak rozlacza, jesli tak to trzeba bedzie podmienic karte wifi w lapku

POwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...