Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Problem z hamulcami.Dochodzący pisk z koła.


padre24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok. 3 tygodni w czasie jazdy słyszę w czasie jazdy pisk (takie pi,pi,pi wraz ze wzrostem prędkościowi częstotliwość tych pisków rośnie)na zewnątrz samochodu. Po opuszczeniu szyby stwierdziłem że dźwięk ten dochodzi z prawej strony. Dziś korzystając z chwili wolnego czasu podjechałem do mechanika który zdjął przednie prawe koło i stwierdził że źle zostały założone klocki (po miedzy tarczą a zaciskiem z jednej strony śrubokręt ledwo wchodził a z drugiej był dużo większy luz). Mechanior poskładał to wszystko ponownie do kupy, doginając blaszki na klockach i miało być ok.Po złożeniu tarcza był centralnie na środku zacisku. Po tym zabiegu pisk ustał ale po paru kilometrach usłyszałem znów te wkur.... piski. :wallbash: Pytanie do was, o co chodzi z tymi piskami? Po przeczytaniu paru wątków dochodzę do wniosku, że może tłoczek się przycina dobrze myślę?

PS.Kilka faktów: 6 miechów temu wymieniałem tarcze plus klocki, felgi się nie grzeją, samochód hamuje prosto nie ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze klocki zalozyles nie takie jak powinny byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami takie piski występują po zeszkleniu (przegrzaniu klocków). Mogą też wynikać ze słabej jakości klocków.

Może gdy miałeś zle zamontowane klocki to uległy one przegrzaniu i stąd to piszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakie kloce zmieniłeś??to też może mieć znaczenie...... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki założyłem TRW a tarcze są ATE więc wyższa półka. Raczej założony jest odpowiedni typ klocków, do tego przeklętego załamania pogody wszystko był OK. Napiszcie jeszcze jaka mogła być przyczyna tego że tarcza nie była centralnie na środku zacisku tylko była przesunięta mocno do jednej strony zacisku?Bo wydaje mi się ,że to jest przyczyną tych pisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc zaciski sprawdz jak chodza tłoczki w zacisku

przesmaruj co trzeba i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...