Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Projekt powoli do przodu :) Gleba

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

DSC_1526_small.jpg

Witam,

jestem w posiadaniu :a4fan: jest to mój pierwszy samochód :)

Model: Audi A4 B5 1996r

Silnik: ADP 1.6 101PS

To co zrobiłem w niej to podstawy, wymiana wszystkich płynów na oryginalne wraz z olejem półsyntetycznym, oraz wymiana filtrów.

Następnie wymieniłem kompletny rozrząd tj rolka napinacza, pasek rozrządu, pasek alternatora, pasek pompy wody i pompę wody.

Następnym moim celem było zawieszenie. Nie stać mnie było na Lemforder tak więc kupiłem FEBI i wymieniłem przód góre (dół o dziwo w dobrym stanie), wymieniłem też świece na nowe :rolleyes:

Wyposażenie nie jest bogate, po prostu jest :kox:

- Sekwencja STAG 4+

- Elektryczne szyby przód

- Szyberdach

- Elektryczne lusterka

- System ABS

- Alarm i centralny zamek + pilot

- 2 Jaśki

Przeprowadzone naprawy:

- Wymiana zawieszenia FEBI Góra

- Wymiana kompletnego zawieszenia MasterSport

- Wymiana świec

- Wymiana pompy na zamiennik :no:

- Wymiana pompy na bosch

- Wymiana filtra paliwa

- Wymiana całego wydechu

- Wymiana uszczelki nad klawiaturą

- Wymiana czujnika temperatury cieczy

- Wymiana kabli, kopułki

- Czyszczenie wtrysków

- Wymiana żarówek w liczniku

STYCZEŃ-LUTY 2013

- Zmiana instalacji gazowej z II Gen na sekwencje STAG4+

- Wymiana wahaczy, drążków

- Komplet hamulcy na tył [tarcze+klocki] z łożyskami (zregenerowane zaciski)

- Nowa cewka BERU

- Nowa sonda lambda Bosch

LIPIEC 2013

- wymiana filtru oraz oleju

SIERPIEŃ 2013

- Swap hebli na 288 wentylowane

- Pompa paliwa, filtr paliwa

Przeprowadzone plany

- Pakiet podświetlenia:

- podświetlane klamki

- słoneczniki

- podświetlane miejsce na nogi - przód

- Wymiana radia na concert I

- Wymiana radia na Sony

- Wymiana ori głośników z tyłu na magnata

- Wymiana schowka na drobiazgi

- Gril polift

- Modyfikacja licznika - Kontrolka świateł mijania

- Tylna półka z roletą i dodatkowym stopem

- Ściema szybek (pozostała tylna)

- Blenda tył

- Podgrzewane lusterka

- Lampy przód polift + xenon + Led

- Ledy w tablicę

- Gwintowane zawieszenie

- Felgi 18" 8J Orange

- Skromny zestaw audio

- Blaupunkt GTB 1200

- JetSound Hardcore

- Spryskiwacze reflektorów + samopoziomowanie by Gwerty

- Pomalowane uszkodzone elementy

Plany:

- lampy tył - led II lift

- pomalowanie zderzaka przedniego lub zmiana na polift/s4

DSC_0217.jpg

Wymiana oczek:

533429_226268944141846_100002762255483_321036_43.jpg

Gleba

SDC10754.jpg

image.jpg

SDC10626.jpg

Było dawniej :)

Nie wiem dokładnie kto jakie modyfikacje wcześniej robił przy tym aucie ale wygląda na zadbane :)

Wy się na tym znacie tak więc czekam na wasze zdanie :)

fbe651be94172226med.jpg

d8686b23f14596e4med.jpg

603f69fb0212b6f5med.jpg

Usunięcie chromu

Usunąłem chrom, pozostało wyczyścić ładnie :przebiegly:

7d2a3f27182ef985med.jpg

Na 15"

Jeszcze przed zdjęciem chromu ;)

0569f10358933de9med.jpg

I nadeszła wiosna :naughty:

I czas na mycie i polerkę a oto efekt :kox:

396451797366c114med.jpg

bb5517d801576b9cmed.jpg

5de7b37a24d11991med.jpg

4b7c778f5c3cecb2med.jpg

Nowy grill, radyjko i mały mod :decayed:

Kontrolka świateł mijania w liczniku

325ed00db2783da5med.jpg

eaacb9d6f999421dmed.jpg

a655e2be18af4cd0med.jpg

aeab4fe91ce3d539med.jpg

Opublikowano

Zmień gril albo wywal z niego ten chrom :wallbash: autko ładne ale pokaż nam jeszcze środeczek. Kup jakieś alu 17 a jak brak funduszy to 16 Ori i będzie o wiele ładniej.

Opublikowano

dokładnie, z tym grillem coś zrób, potem ładne 17'' i na początek niżej go, oczywiście lampy też do wymiany i auto już będzie fajnie wyglądać :wink4:

Opublikowano

ale to auto ma cos czego brakuje jednej z najbardziej wyrezanych B5 na forum - blende :naughty: co nie Somes

Opublikowano

no załóż kratkę prawą w zderzak :decayed:

blenda jak kto lubie - jest to jest :wink4:

chrom z grila ładnie ściągniesz i wyczyścisz i ramkę możesz na czarno pryskac, bo ostatnio jest moda na takie coś :kox:

a plany dobre :good:

Opublikowano

Witam. Sam kiedyś śmigałem A4 1.6 z 1996r. Ładny samochód. Poczyń kilka zmian tak jak to już niektórzy Ci nakreślili i będzie Ok. Powodzenia w modach.

Opublikowano

witam kolege :decayed: silniczek mi znajomy i ten cholerny gril :decayed: tez mam takie cus co ty :) Poka srodek :) autko ogolnie ladne :tongue4:

Opublikowano

jak zdejmiesz te chromy autko będzie się lepiej prezentowało

pozatym ładna sztuka :good:

Opublikowano
  • Autor

Jutro się za te chromy zabiorę :) Dzięki za dobre rady :) aluski mam na lato bodajże 16" ale także myśle nad innymi :) ale to nie tania inwestycja :)

Narazie muszę się rozprawić z silnikiem :(

Dziękuje za wszystkie uwagi :hi:[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 21:10_________________________________________________No i dałem rady z tym chromem, ale pozostało mi wyczyszczenie dokładnie tego kleju :gwizdanie:

przed

fbe651be94172226med.jpg

po

7d2a3f27182ef985med.jpg

a37d009e6a5565fdmed.jpg

Opublikowano

czyż nie jest ładniej? :kox:

Opublikowano

Rozcienczalnik i zejdzie bez dwóch zdań- przynajmniej ja tak czyściłem u siebie w poprzednim wozie. Chyba że klejone były na mocniejszym kleju.

Opublikowano

Auto prezentuje się ładnie, chromy przy szybkach masz ori czy klejone ?

...a jeszcze coś sobie przypomniałem, ten silnik skądś znam :decayed:

Opublikowano
  • Autor

cerB, oczywiście, że ładniej :gwizdanie:

Adriano007, hmm warstwa kleju była duża, kto wie czym oni to kleili.. ale spróbuje rozpuszczalnikiem :good:

pablo_9 wydaje mi się, że ori bo już chyba czas na ich wymianę bo już przetarte i popękane, ale wszystko w swoim czasie :decayed:

Opublikowano

Od razu ładniejsza mordka , nie ma festynu :good:

Pozdrawiam... :hi:

Opublikowano

juz ladniejsza :):good:

Opublikowano

pokaż fotke z boku to zobaczymy :wink4: czy chromy są ori

Opublikowano
  • Autor

Na 15"

Jeszcze przed zdjęciem chromu ;)

0569f10358933de9med.jpg

Opublikowano

hehe na 15" raczej :naughty:

i jeszcze kratka w zderzaku była :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

poprawione :gwizdanie:

Jak sobie poradzę z wyciekiem płynu chłodzącego to pozbieram na fajne felgi :)

Jak na razie muszę się bujać na takich :embarrassed:

A co do kratki musiałem gdzieś za dobrze zaparkować zderzakiem :polew:

Opublikowano

nie koniecznie, bo te kratki kradną :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.