Jump to content
IGNORED

2,5 TDI kilka pytań....

stachu
 Share

Recommended Posts

a więc,

1. czy prawdą jest jakoby wszystkie 2,5tdi miały skłonności do wycieków? walczyć z tym czy nie?

2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

3. jakie są mozliwości pozyskania wałków poza ASO? ktoś je regeneruje? koszty?

z góry dzięki za info.

2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

najpierw przepływka, w tych silnikach nie jest żywotna, krzywki też moga być problemem (moment)

ad 3. Z tego co słyszałem od paru osób i czytałem, daje to całkiem niezłe rezultaty... (od tego pana, który podał kaj)

Prawda jest taka ze wycierajace sie krzywki powoduja zmiejszenie wychylenia zaworu wiec i spadek wymiany mieszanki.

Widac to na odczytach z przeplywki ktora zaczyna zanizac i tnie dawke :)

Najlepiej to sprawdzic na drugiej w 100% pewnej przeplywce. Jak nadal wyniki beda niskie to waleczki do regeneracji.

Swiatek robi to OK

ok, dzięki!

a co z wyciekami, uszczelniłem juz:

1. nowa uszczelka pod deklem (lewym stojac przed autem)

2. nowy oring bagnetu

nadal cieknie mi po lewej stronie patrząc od przodu auta...., jakies typowe przyczyny, czy dalej szukać - co jest nota bene cholernie utrudnione, bo cały dół silnika i osprzetu zarzygany olejem.... sam wyciek chyba całkiem spory po nocy w garażu plama średnicy 5-8cm :cry: :cry: :cry:

poradźcie gdzie szukać!!!!!!!!!!!!!!

Acha i BTW jeszcze jeden objaw ciekawy - codzienie rano przez pierwsze ca. 3 km wariuje mi prędkościomierz i wskaźnik paliwa, po 3 km wszystko się uspokaja :angry:

pooglądaj prawy intercooler moze masz pękniety i Ci cedzi olejem.