Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2,5 TDI kilka pytań....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a więc,

1. czy prawdą jest jakoby wszystkie 2,5tdi miały skłonności do wycieków? walczyć z tym czy nie?

2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

3. jakie są mozliwości pozyskania wałków poza ASO? ktoś je regeneruje? koszty?

z góry dzięki za info.

Opublikowano

Ad 1 wszystkie na pewno nie ( u mnie suchutko :grin:)

Ad 3 http://www.swiatek.com.pl/

Opublikowano
2. spadek mocy w w/w motorze czy może byc spowodowany przez lekkie podcięcie krzywek na wałku, czy raczej szukać przyczyny w przepływce?

najpierw przepływka, w tych silnikach nie jest żywotna, krzywki też moga być problemem (moment)

ad 3. Z tego co słyszałem od paru osób i czytałem, daje to całkiem niezłe rezultaty... (od tego pana, który podał kaj)

Opublikowano

Prawda jest taka ze wycierajace sie krzywki powoduja zmiejszenie wychylenia zaworu wiec i spadek wymiany mieszanki.

Widac to na odczytach z przeplywki ktora zaczyna zanizac i tnie dawke :)

Najlepiej to sprawdzic na drugiej w 100% pewnej przeplywce. Jak nadal wyniki beda niskie to waleczki do regeneracji.

Swiatek robi to OK

Opublikowano
  • Autor

ok, dzięki!

a co z wyciekami, uszczelniłem juz:

1. nowa uszczelka pod deklem (lewym stojac przed autem)

2. nowy oring bagnetu

nadal cieknie mi po lewej stronie patrząc od przodu auta...., jakies typowe przyczyny, czy dalej szukać - co jest nota bene cholernie utrudnione, bo cały dół silnika i osprzetu zarzygany olejem.... sam wyciek chyba całkiem spory po nocy w garażu plama średnicy 5-8cm :cry: :cry: :cry:

poradźcie gdzie szukać!!!!!!!!!!!!!!

Acha i BTW jeszcze jeden objaw ciekawy - codzienie rano przez pierwsze ca. 3 km wariuje mi prędkościomierz i wskaźnik paliwa, po 3 km wszystko się uspokaja :angry:

Opublikowano

pooglądaj prawy intercooler moze masz pękniety i Ci cedzi olejem.

Opublikowano

odma sprawdzona !!!

Opublikowano
  • Autor

już wiem spod górnej miski wali - uszczelka do wymiany, trzeba będzie zały przedni zawias zdejmować :grin:

Opublikowano

dzisiaj musialem dac moja niunie do serwisu bo cieknie z chlodnicy. ciekawe czy wąż pekniety czy cos. jutro mam odebrac ;-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.