Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE


joker-lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy te to pewnie TYCE... potrzebna jest im dobra polerka, lecisz papierkiem wodnym na mokro od 1000 do 2500 na koniec pasta tempo i wiertarka z gąbką do polerki. Trochę trzeba się namachać ale powinno być git :thumbup1: ,

Proponuję na koniec jeszcze prysnąć lakierem klarem (bezbarwnym) bo inaczej znowu szybko zrobią się matowe.

Karol a Ty z Damianem będziecie na spocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jeszcze dokładnie jak z czasem będzie, a z tym bezbarwnym to nie ma takiej konieczności ( ale nie mówię że nie zaszkodzi), ja u siebie jeździłem z wypolerowanymi poliftowymi lampami (tymi poprzednimi) ponad rok i nic się nie działo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorem postaram sie wsadzic podlokietnik i moze z jedna lampe uda mi sie przypolerowac, zobaczymy jak to bedzie szlo. Kupie z 3 rodzaje po arkuszu papierow sciernych zaczynajac od 1000 do 2500 no i bede moczyl i tarł :naughty: . Wiertarke mam tylko musze ta gabke do polerki gdziez znalesc w sklepie a jak nie to reka bede polerowal, przynajmniej nie stopie plastiku :wink: . Dzieki chłopaki za podpowiedzi i za rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma tak że trochę sie przypoleruje, to trzeba zrobić dokładnie, nie wystrasz się jak na koniec nawet po papierku 2500 będzie matowe szkło ( pamiętaj by nie trzeć papierkiem na sucho musi być cały czas polewane wodą - np. nasączona gąbka i wyciskać powoli jednocześnie polerując) - załatwi to pasta tempo. Ręcznie pasta też nie dasz rady tego zrobić, bo byś musiał machać z 3 godziny (:jerk::decayed:) , nie martw się nie przetopisz szkła, po prostu nie ciśnij max tylko pod samym ciężarem wiertarki to rób:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polerowania zlapie sie jak bedzie juz troche cieplej i bedzie mozna sie pobawic. Z tego co dzis patrzyłem to takie mleczko jest tylko na jednej lampie, od strony kierowcy a po drugiej stronie jest w miare dobrze hmm.. nawet nie wiem kiedy tak sie zrobilo :kwasny: no ale.. wypoleruje i zobaczymy co z tego bedzie :wink: . Podlokietnik dzis zamontowany, i tak dzis wyjelem lampe jedna aby obmyslic jak zamontowac HID-y. Sylwester, przykrecales je od spodu ? Chodzi mi o sam fakt kabli i tego pudeleczka co wychodzi od przetwornicy, chowales go do srodka ? Jak bys mi napisal jak to mniej wiecej umiejscowiles to bylbym wdzieczny :decayed:

Druga sprawa to fotel kierowcy, tak pomyslalem ze przed lampami przydalo by sie cos z nim zrobic, jak niektorzy pewnie widzieli mam prze...piekna late i dzis zobaczylem ze w srodku na siedzisku robi sie dziurka ( cos jak by od guzikow od spodni sie zaczepilo ). Reszta foteli jest w stanie bardzo dobrym, zero przetrac, boczki ladnie trzymaja. Szukac tylko jednego fotela ? Zazwyczaj wszystkie beda w stanie dostatecznym minus .. hmm.. No i trzecia sprawa ze cos mi sie buja, ale moze to slizgi .. Robicie cos przy samochodach ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend będę walczył z czujnikiem poziomu paliwa. Typowa bolączka C6ki. Tankuję do pełna i nagle w trasie wskazówka na 0 i pokazuje " please, refuel" :wallbash:

Trzeba w bagażniku zdjąć podłogę, dobrać się do czujnika i go wyczyścić, bo jest umiejscowiony w taki sposób, że się kurzy- inżyniery z Audi się nie popisali :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, porządki u mnie w audi by się przydały, taczka błota już pewnie by się nazbierała :D

filip1001 to fakt, nieprzemyślane umiejscowienie. A wiedziałeś że np w a6c5 po stronie od pasażera jest odpływ od klimy i on lubi się zatykać, no niby usterka w normie ale jak masz manual bo wtedy to co najwyżej podłoga będzie wilgotna a jak masz automat to tam jest czujnik od skrzyni jakiś no i tak np w trasie dostaje się tam woda no i stoisz na amen. To dopiero umiejscowienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dzis wyjelem lampe jedna aby obmyslic jak zamontowac HID-y. Sylwester, przykrecales je od spodu ? Chodzi mi o sam fakt kabli i tego pudeleczka co wychodzi od przetwornicy, chowales go do srodka ? Jak bys mi napisal jak to mniej wiecej umiejscowiles to bylbym wdzieczny :decayed:

Druga sprawa to fotel kierowcy, tak pomyslalem ze przed lampami przydalo by sie cos z nim zrobic, jak niektorzy pewnie widzieli mam prze...piekna late i dzis zobaczylem ze w srodku na siedzisku robi sie dziurka ( cos jak by od guzikow od spodni sie zaczepilo ). Reszta foteli jest w stanie bardzo dobrym, zero przetrac, boczki ladnie trzymaja. Szukac tylko jednego fotela ? Zazwyczaj wszystkie beda w stanie dostatecznym minus .. hmm.. No i trzecia sprawa ze cos mi sie buja, ale moze to slizgi .. Robicie cos przy samochodach ? :naughty:

Tak, ja zamontowałem przetwornice pod spodem tak jak w oryginale. Z puszki elektrycznej wyjąłem "dławiki" gumowe, wywierciłem otwory w obudowie i wcisnąłem w nie te dławiki i przez nie przesadziłem przewód od przejściówki. Te prostokątne pudełeczko obok przetwornicy zostało na zewnątrz. U Kasjana opchnęliśmy te pudełeczka w środku ale jego lampy były typowo przygotowane pod przetwornice, miały już dużą dziurę od spodu.

Co do foteli to jak dorwiesz tylko kierowcy to kupuj jeden, jak chcesz to kumpel ma fotele z A3 przednie, za 200 PLN do zabrania z pompowanymi lędźwiami, poduszkami. Kolor tapicerki standardowy szary. Tylko nie wiem jak z wpasowaniem do A4 ale chyba powinny podejść bez problemu.

Co do dłubania w samochodach to ja zbieram klocki (zawias 1BE, spryski, wskaźnik ciśnienia oleju, rozpórka) i pod koniec marca zaczynam rezanko.:decayed:

A właśnie ma ktoś może niepotrzebną kratkę nawiewu środkowa z przedlifta i odda za browara? Potrzebuję na zapas gdyby rezanko zegarów nie wyszło.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem mam wrażenie, że oni robią to specjalnie. Potem ASO na takich różnych usterkach może dorobić. Na forum A6 już nie jeden opisywał jak to pojechał do ASO na wymianę czujnika paliwa, sam czujnik 280 PLN + robocizna 400 PLN, do tego podłączenie VCDSa i 800 PLN ni ma :facepalm:

Ja w wakacje już raz to rozkręcałem, płyn do czyszczenia styków, sprężone powietrze do przedmuchania i pomogło. Zobaczymy jak będzie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester a nie masz jakies foty jak to wyglada ? Chodzi mi o te dlawiki :decayed: bo ja chyba ich nie mam albo nie wiem o jakie chodzi.. Zamontuje przetwornice od spodu lampy, wywierce dwie dziurki albo jedna wieksza i poprowadze przez nie dwa kabelki, jeden cienki drugi z kostka. Zaklejales te dziurki ? Bo pozniej to zaczna pewnie parowac lampy jak szalone po myciu czy deszczu hmm.. Ja wczoraj probowalem wsadzic do srodka ale ciasno jak cholera :naughty: . Co do foteli to zorientuje sie czy pasuja. Masz jakies pogladowe foto ? W jakim stanie ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dławik to jest ten wystający "cycek" zaznaczony na czerwono na rysunku:

puszka.jpg

Tylko jak będziesz szukał takiej puszki to patrz, czy te dławiki są wyciągane. Ja kupiłem puszkę w Stobudzie na kilka złotych.

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

Sylwester a nie masz jakies foty jak to wyglada ? Chodzi mi o te dlawiki :decayed: bo ja chyba ich nie mam albo nie wiem o jakie chodzi.. Zamontuje przetwornice od spodu lampy, wywierce dwie dziurki albo jedna wieksza i poprowadze przez nie dwa kabelki, jeden cienki drugi z kostka. Zaklejales te dziurki ? Bo pozniej to zaczna pewnie parowac lampy jak szalone po myciu czy deszczu hmm.. Ja wczoraj probowalem wsadzic do srodka ale ciasno jak cholera :naughty: . Co do foteli to zorientuje sie czy pasuja. Masz jakies pogladowe foto ? W jakim stanie ? :hi:

Nic nie zaklejałem bo ten dławik elegancko trzyma, nie jest to 100% hermetyczne ale nic nie paruje. Co do foteli to postaram się na jutro załatwić fotki.

Damian - te fotele są z A4.:smiley: Jutro będę miał fotki. Z tego co pamiętam to fotele w bdb stanie, żadnych przetarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i HID-y siedza, troche motania byla tylko z wierceniem i upchaniem tego. Podlaczylem i napewno musza isc do ustawienia bo wala po galach jak szalone. Odeszlem z 5 min od samochodu i pozniej juz plamy na oczach :facepalm: . Jak nie da sie tego ustawic to lampy zmienie i zostane przy zwyklych zarowkach bo lewo prawo sie uda a dol gora to manualnie wiec srobka chyba od srodka przewalone... Nie sieje w radiu wiec to plus. W poniedzialek podjade na jakas stacje diagnostyczna to moze cos ustawia. A zdjecie foteli z checia zobacze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pamiętają? Jutro 17:30? Jak taka pogoda jak dziś dalej się utrzyma no to pod kauflandem :)

filip1001 jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie Pany - gdzie się łapiemy? Chyba w Plazie nie ma się co dusić w piwnicy więc może Tesco? Pod Kauflandem też może być ale w razie jakiegoś deszczu to nie ma się gdzie schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dotrę jutro :kwasny: Udanego spota !

Kasjan, my widzimy się w piątek 5 rano na przystanku PKS za Augustowem :banan: W tygodniu jeszcze się dokładnie zgadamy. W tygodniu dam Ci znać, czy będziesz zabierał 1 osobę ( w razie gdyby to będzie ona czekać razem z 2 innymi osobami, które ja zabieram z Grodziska Mazowieckiego- zajedziemy tam razem i polecimy dalej ) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...