Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AMB] Nowe sprzęgło i strasznie śmierdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

mam takie pytanie czy ktoś może powiedzieć dlaczego nowe sprzęgło, komplet Sachs, śmierdzi. Przed wymiana tydzień temu śmierdziało bardzo bo pękł docisk a teraz po przejechaniu paruset kilometrów nadal śmierdzi nawet jakby bardziej. czy to możliwe aby opiłki starego sprzęgła tak śmierdziały. A może coś z nowym jest nie tak, chociaż nie czuć aby się ślizgało?

Opublikowano

Moze sie dociera :wink4:

Opublikowano

a może jednak sprzęgło się ślizga :mysli:

Opublikowano

Wystarczy zobaczyc przy jakiej predkosci jakie sa obroty. Jezeli ma sie slizgac to najlepiej sprawdzic na jedynce, wkrecic szybko motor na wysokie obroty...

A moze po prostu smrod pozostal ze starego sprzegla :wink4:

Opublikowano

Wystarczy zobaczyc przy jakiej predkosci jakie sa obroty. Jezeli ma sie slizgac to najlepiej sprawdzic na jedynce, wkrecic szybko motor na wysokie obroty...

A moze po prostu smrod pozostal ze starego sprzegla :wink4:

Lepiej sprawdzać na wyższych biegach :wink4:
Opublikowano

Wystarczy zobaczyc przy jakiej predkosci jakie sa obroty. Jezeli ma sie slizgac to najlepiej sprawdzic na jedynce, wkrecic szybko motor na wysokie obroty...

A moze po prostu smrod pozostal ze starego sprzegla :wink4:

Lepiej sprawdzać na wyższych biegach :wink4:

W sumie jak ma sie slizgac to wyczuc mozna na kazdym biegu :) ale to nówka wiec...

  • 2 lata później...
Opublikowano

Ja nie wiem w jakim stanie mam sprzęgło, ale wydaje mi się że też śmierdzi więc przyłączam się do wątku. Jak sprawdzić czy sprzęgło się ślizga? Jakie powinny być prędkości na kolejnych biegach np przy 2000 obrotów?

Silnik 1.9 TDI AVF 131KM z 2003 roku. Seryjnie był multitronik, ale ktoś go zamienił na 6 biegową skrzynię manualną.

Na początku podejrzewałem że to śmierdzą hamulce, ale nie zdarzyło mi się żeby któreś z kół było gorące.

Najczęściej śmierdzieć zaczyna po przejechaniu kilku kilometrów jak się zatrzymam na światłach. Podczas jazdy nic nie śmierdzi.

Będę wdzięczny za wszystkie porady, ponieważ nie chce tak jeździć i czegoś rozwalić :wink:

Opublikowano

3,4 bieg pod górę z dolnych obrotów aż do konca, najlepiej kilka razy tak żeby się troszkę zagrzało, nie powinno się uslizgnac ani razu jak sprawne

Wystukane z Pegasusa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.