Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telewizor LCD 32"?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup LCD 32". Wymagania nie są jakieś kosmiczne:

- niezły obraz

- przynajmniej 2hdmi

- możliwość powieszenia na ścianie

- duże kąty widzenia

Budżet +/- 2k PLN. Będzie współpracować z jakąś platformą cyfrową i tu też pytanie co się w tej chwili najbardziej opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy opcje:

Philips 32PFL5624H za ok 1600 PLN

LG 32LH5000 100Hz za ok 2000 PLN

Sharp 32LE600EV Full LED (ledy na calej powierzchni matrycy - nie tylko przy krawedzi) za ok 2200 PLN

oczywiscie wszystkie Full HD

wszystko zalezy czego oczekujesz. Za 1800 mozna miec 42 Full HD cale LCD takze musisz przemyslec

Platforme tylko Polsat Cyfrowy. Kanaly rowniez konkurencji (TVN) czego u innych nie uswiadczysz, ceny najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa koła wyhaczysz Samsunga 42" , ja 1,5 roku temu kupiłem 32" i jest mało , dałem 2900 a teraz jak patrze na TV 42" po 2000pln to mnie ch... strzela :thumbdown:

platforme mam cyfre ale to ze względu na canal+ który daje Grand Prix na żużlu wiec moja ocena nie jest miarodajna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32" ze względu na to, że odległość od TV to 3m. Chyba, że do tej odległości nada się większy tv? :mysli:

A czy taki Polsat Cyfrowy można oglądać na 2 tv niezależnie od siebie? Jakiś rozdzielacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha. na 3m ja mam 50". 32 to malenstwo. myslalem, ze swoj wybór determinujesz pomieszczeniem np. kuchnia.

w takim razie min dla ciebie to 46" tu masz swiezy watek:

http://www.a4-klub.pl/smf/plazma_czy_lcd_co_wybrac_konkretny_przyklad-t113262.0.html

Polsatu Cyfrowego nie rozdzielisz na dwa tv. musisz miec dwa dekodery. od nowego roku jest na szczescie promocja:

"drugi dekoder z pakietem kanałow"

http://www.cyfrowypolsat.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zapytałem w takim razie :naughty: tylko, że w takim razie w założonym budżecie się pewnie nie zmieszczę.

Zatem inaczej:

odległość: 2.5-3m

cena max: 2.2k

wielkość: ?

Co będzie najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukać jakiegoś samsunga czy lg 40-42"? W przyszłości do tego doszła by jakaś konsola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydawało, że 32" mi wystarczą do oglądania z 3m i niestety to był zły pomysł. TV jest za mały. Fakt, że jak go kupowałem taki tv kosztował 3x tyle co teraz.

Tak więc 42" to minimum, wiec lepiej dozbierać trochę grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukać jakiegoś samsunga czy lg 40-42"? W przyszłości do tego doszła by jakaś konsola.

z tych dwóch to samsung raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cali będzie ok.

polecam samsunga 40 cali LCDB650. najwyższa półka, lepszy to już tylko LED

dlaczego ?

samsung - wg mnie chyba najlepsza firma zaraz po sony (i wiem że nie płaci się tutaj za marke) jeżeli chcesz mieć dobry tv

Duzo wejsc.

Łączność z wifi - czyli np sieć w domu i przez tv możesz lecieć za darmo filmiki z yt czy innych

wejście USB - możesz z pena wrzucić film i poleci na TV

szybki czas rekacji ruży kontrast

ostatnio się dowiadywałem duzo o tym także z LCD'ków jest już w najwyższym segmencie. z sony tego typu to seria "w" ale już trzeba kasy więcej dać.

z tego co patrzyłem na np. ceneo.pl to już za 2600 kupisz a w media ostatnio był za 2750. mix elektronix za 2850 chyba.

myślę że opłaca się doskładać te 400 pln i kupić taki

:hi:[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 16:49_________________________________________________aha i platforma - tylko nie cyfrowy :]

zrezygnowałem z niego i całe szczęście.

mam N i jestem zadowolony - co drugi kanał w jakiści HD bez dodatkowych opłat, w cyfrowym masz tylko ten cały "polsat" a tak to jest cała platforma daleko za murzynami, już wole sobie podłączyć zwykłą antene i tego polsata (który i tak nie jest w hd ?!) oglądać z naziemnej jak już mam taką potrzebe. i z tego co wiem to w N nie ma większych problemów z drugim dekoderem na jeden abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TV Samsunga to u mnie ta marka straciła renome - moze ci co maja sprzęt tej firmy są zadowoleni natomiast u mnie dzieją się cuda z dźwiękiem - TV bez zadnej przyczyny zaczyna piszczeć ,że nie da się wysiedzieć w pokoju (dobre 15 sek) jak i gubi głos - w trakcie oglądania wszystko ucichnie i przez 1 min nie ma głosu - może kupiłem felerny TV.

Plusem jest natomiast trwały i prosty w obsłudze pilot jak i samo menu TV.

Jesli chodzi o sprzęt LG to siadają monitory tzn. potrafi się zrobić jakiś dziwny pasek na górze lub dole ekranu i strasznie to razi w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 2,2 tyś raczej celowałbym w 32" bo przy większych niestety jakości już nie uraczysz. Co do marek to powiem tak, kilka dni temu byłem w serwisie telewizorów, w jednym pomieszczeniu były składowane kartony z naprawianych aktualnie TV, stały tam głównie LG i Samsungi, kilka pojedynczych sztuk sony philips. Co do polecanych to Panasonic, Sharp(matryce produkują w Japonii), Philips.

Parę dni temu pomagałem kupować TV teściowi wybór padł właśnie na wymieniony na początku posta LED SHARP 32LE600E za 2299 w promocja MM (nowszy model 700 jest najoszczędniejszym pod względem poboru prądu na świecie :good:, ten 600 pewnie dużo nie odbiega pod tym kątem :decayed:), a braliśmy ten aspekt pod uwagę, bo na własnej skórze odczułem koszty oglądania, z tym że plazmy 50" :kwasny:

Tego SHARPa mogę polecić, ale oczywiście było by za pięknie jakby nic nie wyskoczyło, więc okazało się że pilot od tego SHARPa steruje równocześnie TV i dekoderem Polsatu cyfrowego model Echostar HD(świeżo odebrany) , udało się go zamienić na dekoder samsunga HD i już wszystko gra. Acha ten SHARP nie traci na jakości nawet pod dużym kątem. Z platworm N-ka bije wszystkie inne pod wzgledem ceny do ilosci i jakości kanałów (najwiecej kanałów w HD :good:), lecz nie ma w ofercie kanałów Polsatu. Mojemu teściowi zależało na Polsacie sport wiec dlatego tak wybrał. W N-ce też dostaniesz drugi dekoder na kartę na drugi TV gratis(łaśnie maja mi przysłać) mi sie nie przyda wiec mogę sprzedać :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 2,2 tyś raczej celowałbym w 32" bo przy większych niestety jakości już nie uraczysz. Co do marek to powiem tak, kilka dni temu byłem w serwisie telewizorów, w jednym pomieszczeniu były składowane kartony z naprawianych aktualnie TV, stały tam głównie LG i Samsungi, kilka pojedynczych sztuk sony philips. Co do polecanych to Panasonic, Sharp(matryce produkują w Japonii), Philips.

a nie domysliles sie, ze na LG i Samsungi popyt jest 10krotnie wiekszy niz na Philipsy i Sony? wiec i 10krotnie wieksza ilosc egz do naprawy. wszystko jeden ch. jest 3 producentow matryc na swiecie i wszyscy biora od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie domysliles sie, ze na LG i Samsungi popyt jest 10krotnie wiekszy niz na Philipsy i Sony? wiec i 10krotnie wieksza ilosc egz do naprawy. wszystko jeden ch. jest 3 producentow matryc na swiecie i wszyscy biora od nich.

Domyśliłem się, ale z tym 10krotnym to lekka przesada może 2-3 razy więcej się tego sprzedaje, a w serwisie było 20-30:1 zresztą pracownicy potwierdzili moje spekulacje. Matrycę matrycami, ale liczy się jeszcze jakość przy składaniu, a to że ich dużo sprzedają (czytaj produkują) to moim zdaniem wpływa na niekorzyść, masówka nigdy nie szła w parzę z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie domysliles sie, ze na LG i Samsungi popyt jest 10krotnie wiekszy niz na Philipsy i Sony? wiec i 10krotnie wieksza ilosc egz do naprawy. wszystko jeden ch. jest 3 producentow matryc na swiecie i wszyscy biora od nich.

Domyśliłem się, ale z tym 10krotnym to lekka przesada może 2-3 razy więcej się tego sprzedaje, a w serwisie było 20-30:1 zresztą pracownicy potwierdzili moje spekulacje. Matrycę matrycami, ale liczy się jeszcze jakość przy składaniu, a to że ich dużo sprzedają (czytaj produkują) to moim zdaniem wpływa na niekorzyść, masówka nigdy nie szła w parzę z jakością.

oczywiscie, ze tak ale szla w parze z ceną, a dla Polakow to jest gł. kryterium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32" ze względu na to, że odległość od TV to 3m.

Hehe u mnie wisi 46 i pewnie jakby większy się tylko zmieścił to bym się nie obraził :wink4:

Ten co wskazałeś już jest powielonym, są wcześniejsze :wink4:

Mógłby to jakiś zielony poscalać :gwizdanie:

tylko, że w takim razie w założonym budżecie się pewnie nie zmieszczę.

Znajomy kupił LG plazmę 42 cale za 1700zł... Widziałem, jak za taką kasę to jest :kox:

Nie zastanawiałbym się również :wink4:

BTW do konsoli każdy tv będzie gites :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu koledzy robicie pytającemu wodę w mózgu....

Chico - jeśli chodzi o dobry TV 32 cale z przyzwoitym obrazem w cenie ok 2k to Samsung - największy producent matryc na świecie - nawet Sony ma matryce Samsunga

Kolejna sprawa Samsugna bez problemu zawiesisz na ścianie bo ma VESA 200

Kwestia wielkości - przyjęło się, że LCD kupuje się w zależności od tego z jakiej odległości chcesz oglądać i dobiera się to w ten sposób, że 10 cali ekranu przypada na 1m odelgłości od ekranu

A co do satelity - proponuję Polsat Cyfrowy, niedawno w pakiecie sprzedała dekodery multiroom (2 dekoredy), na których można niezależnie oglądać programy. Musisz mieć tylko 2 konwertery - płacisz jeden abonament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...