Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6/B7] Tiptronik 5hp19 a tiptronik typu JAX -chyba,pytanie ?


wojti78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , potrzebowałbym informacji na temat zmiany skrzyni biegów ,jeśli ubzdurałbym sobie wymianę skrzyni biegów w moim audi v6 BAU quattro na taką 6 stopniową to co bym musiał wymienić czy

- tylko samą skrzynię biegów

-skrzynia biegów i sterownik

- czy kostki od skrzyni pasują

- czy skrzynia ma taką samą długośc jak moja /trzeba wał zmienić

-czy potem trzeba kodowania jakieś robić

-czy sprzęgło moje czy zmienić trzeba by było

czy są plusy wymiany czy jest to bezsensowne

za wszelkie informację szegółowe z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem swojego czasu ogłoszenie na B6 ze skrzynią DSG z B7 z papierami, robione u niemca :mysli:

bardzo ciekawe :polew: zwlaszcza ze w B7 NIE BYŁO zadnego DSG :kox:

w ogloszeniach to ludzie pisza takie rzeczy ze nie ma sie co tym sugerowac. polowa ludzi nie odroznia skrzyni multi od DSG. ba, nawet czasami Ci co jezdza nie wiedza co maja. jak pare razy bylo widac na forum.

wiec to b6 to pewnie bylo multi i skrzynie ktos wymienil na multi z b7. raczej sredni wyczyn....

a wracajac do sedna sprawy to kolega tez nie wie za bardzo na co chce wymieniac. bo to nie skrzynia typu JAX tylko skrzynia 6HP19A , a JAX to tylko symbol wersji, i taka po prostu jest w naszych a4 3.0tdi. chodzi glownie o odroznianie skrzyn pod wzgledem roznic w przelozeniach.

Twoja 5hp19 tez ma trzy literowy symbol. dalej twierdze ze to ciezki temat i nieuzasadniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest?

http://moto.allegro.pl/item926050169_audi_a4_avant_s_line_2_0_tdi_bi_xenon_dsg_navi_ss.html

są jeszcze wersje F1 z łopatkami przy kierownicy[br]Dopisany: 21 Luty 2010, 17:31_________________________________________________nazywa sie ta skrzynia w Audi S-tronic, nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe masz zrodlo wiedzy ... Allegro :polew:

znajdz jakiekolwiek inne zrodlo o cudownym montazu dsg w b7 to pogadamy.

to jest bzdura, bo S-tronic wystepuje dopeiro w b8 , a ten egzemplarz ma na pewno multi (ale nawet nie chce mi sie czytac za duzo bo to juz po raz 10 ktos usiluje wmowic ze ma jedyne w swoim rodzaju auto)

w b7 NIE MA I NIE BYLO i zapewne nie bedzie :polew: SKRZYNI DSG. nawet jak 100 hadlarzy z allegro bedzie twierdzic inaczej...

bylo multi (przy napedzie FWD ) i TIP przy quattro.

jezeli nie wierzysz to trudno , szkoda juz sie powtarzac. poczytaj troche forum , jest duzo o tym wszystkim.

EDIT. a ten w ogloszeniu to NAWET MA STEPTRONIC :polew: :polew: :polew: no widac ze ma ktos pojecie......... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak pisza praaca dsg a multi jest trudna do rozrozneinia, wiec sie ludziska nabieraja, a rozniece mechaniczne sa ogromne, dsg to przeciez skrzynia manulana sterowana elelktronika, jest juz pare rodzai skrzyn DSG, nowe maja 2 rodzaje oleju juz nawet, w b7 niewystepowały skrzynie DSG a przynajmniej o takich ja nie wiem. moze BART ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak pisza praaca dsg a multi jest trudna do rozrozneinia, wiec sie ludziska nabieraja

w jakim sensie jest trudna do rozróżnienia? Chyba nie mówisz o charakterystyce pracy...

co do tego linka wyżej: gosciu pisze: "7-mio biegowy automat sekwencyjny(...)" - juz po tym magicznym "7" mam pewnosc ze to multitronic.

Rozsmieszyla mnie tez troche cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...