Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Czujnik ESP


cyganeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Piszę ponieważ od pewnego czasu w moim aucie-Audi A4 B6 2004r.- zapala się kontrolka czujnika ESP!! Po wyciągnięciu kluczyka znowu gaśnie ale nie na długo!! Bardzo bym prosil o jakąś podpowiec co można z tym zrobic bo może nie jest to coś aż tak ważnego ale uwierzcie że bardzo mnie to wkurza!! Z góry bardzo dziękuje :>

[mod]Proszę stosować prefix - kolejne niezgodne z regulaminem wątki polecą do kosza[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona wcześniej................

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_swieci_sie_kontrolka_esp-t117493.0.html

Szukamy.......... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną z przyczyn palenia się kontrolki ESP,może być przerwanie obiegu w przepływomierzu-u mnie pali się po jego całkowitym wypięciu... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak piszesz że może byc przerwany obieg w przeplywomierzu ale czy w takim wypadku nie powinna świecic non-stop? Bo u mnie raz nie swieci a po chwili się włącza! A jeżeli to ten przepływomierz to jak to najlepiej sprawdzic?Dzięki[br]Dopisany: 16 Luty 2010, 19:14_________________________________________________Rzeczywiście nie zuważylem poprzedniej stronki na ktorej kolega już poruszył ten temat!! dzięki i spóbuje najpierw odłączyc ten akumulator!! :good:[br]Dopisany: 16 Luty 2010, 19:19_________________________________________________Odłączylem akumulator i przez jakiś czas bylo ok ale teraz znowu zaczyna sie zapalac,i chociaż już nie tak czesto to i tak dalej nie daje mi to spokoju!! Czy może ma ktos jeszcze jakies pomysły??? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nawet nie wiem czy działa abs :mysli: A myslisz że może to miec jakiś wpływ z abs??

Pindolnij w hamulce jak się zaświeci kontrolka ESP to zobaczysz czy działa i będziemy rozwijać temat dalej eliminując kolejne rzeczy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być padnięty któryś czujnik prędkosci przy kole. Ale wtedy nie będzie działał róznwież ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak piszesz że może byc przerwany obieg w przeplywomierzu ale czy w takim wypadku nie powinna świecic non-stop? Bo u mnie raz nie swieci a po chwili się włącza! A jeżeli to ten przepływomierz to jak to najlepiej sprawdzic?Dzięki[br]Dopisany: 16 Luty 2010, 19:14_________________________________________________Rzeczywiście nie zuważylem poprzedniej stronki na ktorej kolega już poruszył ten temat!! dzięki i spóbuje najpierw odłączyc ten akumulator!! :good:[br]Dopisany: 16 Luty 2010, 19:19_________________________________________________Odłączylem akumulator i przez jakiś czas bylo ok ale teraz znowu zaczyna sie zapalac,i chociaż już nie tak czesto to i tak dalej nie daje mi to spokoju!! Czy może ma ktos jeszcze jakies pomysły??? Dzieki

A akumulator masz sprawny?

Piszesz że po hard resecie przez jakiś czas było dobrze, może przy rozruchu w niskich temperaturach na chwile spada napięcie na tyle że elektronika ESP głupieje ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest dobry!! Przykładowo przez ostatnie dwa dni było dobrze a dzisiaj sie znowu zapaliła!! Od temperatury też raczej nie zależy bo dzisiaj np zapaliła się w połowie dnia podczas jazdy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już wyżej że to czujnik przy "pedale" hamulca. na powoduje że zapala się u Ciebie ESP. Wymień go koszt ok 60 zł w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...