Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem z ABS proszę o pomoc


malywet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje auto a4 2,6 abc quattro 1994r

wymieniłem przeguby na ruville 75722s po obu stronach, łożyska tylnej piasty po obu stronach i wszystkie tuleje z tyłu.

i się zaczęło. ABS załącza się jak już się prawie zatrzymuje obojętnie czy sucho czy mokro, a tak chodzi ok na komputerze żadnych błędów, jak jadę i zdejmę nogę z gazu i nie naciskam żadnego pedału to słychać takie cichutkie buczenie. Mechanik powiedział ze czujniki. Kupiłem używane cały komplet 4sztuki - założył tylko 2 na tył jeden dobry a drugi ten co powinien być z przodu i żadnej poprawy. Wymienił tylko tylne bo widział że są starte jak wymieniał łożysko. Stwierdził że to wina przegubu bo pewnie różni się rozmiarem a ja sprawdzałem i wydaje mi się że przeguby są ok. Kazałem mu założy czujniki tak jak powinny być tylne na tył, i wymienić przednie na te co kupiłem.

I co to może być?

Wima przegubów czy czujników a może teściowej?

[br]Dopisany: 16 Luty 2010, 19:20_________________________________________________Kontrolka ABS się nie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odległosci pomiedzy czujnikiem a pierscieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe przerwy pomiedzy czujnikami a pierscieniem z ktorego czujniki zczytują - pierscien na przegubach

trzeba wyciagnąć czujniki o jakiś 1-2 mm i sie przejechac jesli nie minie to wroc do poprzednej pozycji i wepchnij je o milimetr moze 2 i sie przejedz, to jest tylko kwestia regulacji, ja tez tak miałem u siebie po zmianie przegubu.

a i waże zeby byłu w dobrych pozycjach nioe krec nimmi na boki.

jeszcze wazne jesli bedziesz je wpychał do srodka gdyby wyciagniecie nie pomogło to sprawdz przzed jazdą czy nie są Za gleboko wepchnięte , przekrec kołami na podnosniku i posłuchaj czy nic nie trze i nie stawia oporu, jesli tak wyciagnij go troche az do mometu ze nie bedzie ocierał o pierscień w innym wypadku jak ruszysz to go zetrzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest dobrze czujniki wymieniłem i pozakładałem tak jak powinny być.

Ale buczenie słychać jak ściągnę nogę gazu, a jak dodam to przestaje - myślę że to wina przegubu bo kupiłem na allegro 195zł a w sklepie to ten sam ponad 300zł kosztuje ale będę jeździł aż się rozsypie. Przegub Ruville 75722S.

Dziękuje wszystkimi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...