Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Ile oleju do skrzyni?


scubi206

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie ile oleju wchodzi do manualnej 6 biegowej skrzyni biegów łączonej z silnikiem 1,9TDi (AVF)?

Niestety jest on dosc drogi (około 120 zł/litr) i chciałbym wiedzieć dokładnie ile go potrzeba na wymianę.

Pozdrawiam [br]Dopisany: 16 Luty 2010, 21:39_________________________________________________Podrążyłem to zagadnienie w ASO

Panowie u "Bursiaka" w Łodzi nie mieli bladego pojęcie, jeden twierdził że chyba 3 drugi że chyba 6 :wallbash:

Problem oparł się o serwis Audi Auto Viva w Warszawie gdzie miły pan w serwisie po chwili poszukiwań, wpisaniu VIN i odnalezieniu kodu literowego skrzyni poinformował mnie, że do wszystkich manualnych 6 biegowych skrzyń biegów z napędem na jedną oś wchodzi 2,2 l oleju :notworthy:

Dodam tylko, że koszt oleju to 123 zł za litr :naughty:

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować oleju w ASO. Ja do swojej skrzyni kupiłem CASTROL TAF-X 75W-90 GL-4 GL-5 SYNTETYK.

Ważne jest, żeby olej spełniał normę GL-4+ lub GL-5. Za półlitrowe opakowania płaciłem trochę ponad 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem. Z tego co udało mi się znaleść na forum wynika że lepiej nie eksperymentować z innymi olejami i kupić w ASO. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co udało mi się znaleść na forum wynika że lepiej nie eksperymentować z innymi olejami i kupić w ASO.

Możesz zapłacić 370 zeta za 3L oleju - tylko czy jest sens?

Jeżeli koniecznie upierasz się na ASO to sprawdź ten sam numer oleju w skodzie.

Tylko koniecznie od Superba I, do skrzyń silników montowanych poprzecznie stosuje się inny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno że wchodząc na wyszukiwarkę olejów CASTROL i wpisując AUDI 1.9 Tdi castrol zaleca do silnika olej edge 5w-30 ale do manualnej skrzyni biegów zaleca nie swój olej TAF-X 75W-90 GL-4 GL-5 tylko VW Group Gear Oil G52. P/N. G 052911. Ciakawe że nie polecają sswojego

oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że wymiana oleju w skrzyni biegów nie jest przewidziana w przeglądach? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że wymiana oleju w skrzyni biegów nie jest przewidziana w przeglądach? :naughty:

MOTUL w swojej wyszukiwarce olejów poleca do tej skrzyni swoje wyroby ale te niestety nie spełniają normy 501.50 której wymaga VW/AUDI. Szczerze powiem, że niezły galimatias z tymi olejami.

A co do samej wymiany oleju w skrzyni to olej na opakowaniu ma datę ważności więc nie sądzę żeby w skrzyni nabierał cudownych właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że wymiana oleju w skrzyni biegów nie jest przewidziana w przeglądach? :naughty:

MOTUL w swojej wyszukiwarce olejów poleca do tej skrzyni swoje wyroby ale te niestety nie spełniają normy 501.50 której wymaga VW/AUDI. Szczerze powiem, że niezły galimatias z tymi olejami.

A co do samej wymiany oleju w skrzyni to olej na opakowaniu ma datę ważności więc nie sądzę żeby w skrzyni nabierał cudownych właściwości.

Jak planujesz jeździć autem to polecam wymianę na oryginalny olej, koszt remontu skrzyni jest zdecydowanie większy. Tak jak piszesz olej nie ma żadnych cudownych właściwości o czym uświadomił mnie kiedyś pewien mechanik pracujący w niemieckim ASO VW. Facet wręcz śmiał się z naiwności ludzi. Możesz kupić w ASO dwie litrowe butelki i jedna 0,5 litra będzie trochę taniej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie sądzę żeby VW/Audi zajmowało sie produkcją oleju, któryś z dużych koncernów robi go dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmowało sie produkcją oleju, któryś z dużych koncernów robi go dla nich.

Wg moich informacji dla ASO olej przekładniowy dostarcza ESSO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmowało sie produkcją oleju, któryś z dużych koncernów robi go dla nich.

Wg moich informacji dla ASO olej przekładniowy dostarcza ESSO

ja również zagłębiałem sie w temacie wymiany oleju w skrzyni i wszystkie zródła mówią że oleje przekładnowe dostarcza ESSO

...i zapłaciłem 25 zł/l a nie 80zł z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...