Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Problem z adaptacją / aktywacja poduszek


arto19

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z autem po małym dzwonie. Mianowicie musialem kupic nowy pas a ze był uzbrojony to nie kombinowałem tylko założyłem kompletny pas od innego auta oczywiscie z czujnikami. Okazało się że wywala błąd mechanik u którego robiłem auto podobno zaadoptował czujniki czy sterownik nie wiem dokładnie!

Chodzi o to że zapala sie kontrolka od poduszek po ok 15 minutach jazdy/włączonego zapłonu. Wymieniłem czujniki na oryginalne i nic to nie dało. Poduszek oczywiście nie wywaliło. W sterowniku poduszek jest poprawny login (dokładnie nie pamietam dezaktywacja chyba 0011602 aktwacja 0010602) w kazdym razie poduszki sa aktywne. Błędy jakie wywala to:

00474 - Control Module for immobilaizer

004 - no signal/comminication - intermittent

01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number

000 - Intermittent

Za każdym razem po wykasowaniu błędy wywala z powrotem.

Dodam jeszcze że miałem robiony sterownik pompy wtryskowej dokładnie wymieniany tranzystor!

kurcze troche sie boje grzebać w sterowniku od poduszek. Moze włączenie i ponowne włączenie poduszek cos pomoże. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaja prawie wszystkie moduły oprócz central zamka moge zrobic logi odczytac kody błędów. Moge jakoś wykasoawc te błędy. Auto stało dłuższy czas z odpietym aku. Przez jakis czas nie działał central zamek ale po kilku kilometrach jazdy wszystko wróciło do normy. Jak zakodować imobilaizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fZAb9.jpg

to jest kod błędu plus numer sterownika dodam ze miałem zamontowane nieoryginalne czuniki poduszek i podobno wyskoczył bład z crash'em a pozniej adaptowali mechanicy sterownik. Czy moze byc uszkodzony sterownik poduszek. Czasmi po włączeniu nie chce zgasnąć kontrolka immo. Zegar nie był wyciągany. Tak jak napisałem wymieniłem czujniki na ori od mojego auta. Gdzie szukać przyczyny. Mam VC 311.2n + OBD 2

[br]Dopisany: 20 Luty 2010, 23:11_________________________________________________niestety nie moge sie połączyc z modułem immobilaizera błędów nie ma albo nie ma połaczenia z immo. Moze ktoś z Was zna login do immo. Nie wiem co jest grane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identyczny problem ( B6 ALT 2003). Powstał po tym jak gość zaczął kopać w liczniku. W sterowniku od poduszek jest zapisany VIN mojego auta. Podobnie potrzebuję informacji jak to "ugryźć" i czego użyć :wallbash: . Czy Vag comander może się przydać do tej operacji? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :)[br]Dopisany: 31 Maj 2010, 10:39_________________________________________________Problem zakończył się po wgraniu nowego softu do sterownika airbag. Ktoś wcześniej namieszał w nim i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...