Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jakie opony przy felgach 19" ?


przemekliber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam załozone oryginalne felgi od B7 o rozmiarze 205/55/16 ( i takie też mają byc oryginalnie opony). Chce założyć felgi 19" i żeby wszystko było tak jak ma być musze mieć opone o profilu 40?? Bo rozmiar felgi redukujemy oponą, odpowiednio 16"-55, 17"-50, 18"-45, 19"-40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć kolego nawet o profilu 35 jak chcesz... (235/35/19) Kilka osób tak tutaj ma... :cool1: Zerknij w dział A4ek i sam zobacz. :good: Kolejne rozwiązanie przy rozmiarze 19... (255/35/19) Ale sam właściciel przyznaje, że to balooony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255/35/19

mam b6 i przymierzyłem 19-ki 35/245 et35 tarły, podejrzewam ze w b7 będzie podobnie więc ja bym nie zakładał więszych niż 235

a profil do 19 najlepiej 35 :cool1:

Też się zdziwiłem z tym rozmiarem ale wziąłem to od Nas z forum i dlatego to wrzuciłem. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze mieszkam w Daniii to moge zalozyc 19,jedzilem jakis czas w tamtym sezonie na 19 po polskich drogach i :wallbash: jakbym wrocil do Polski to max 17 ,no chyba ze u was dobre drogi bo u mnie w Szczeconie :wallbash: ale jak jedzilem na 235/35/19 wszystko bylo ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam załozone oryginalne felgi od B7 o rozmiarze 205/55/16 ( i takie też mają byc oryginalnie opony). Chce założyć felgi 19" i żeby wszystko było tak jak ma być musze mieć opone o profilu 40?? Bo rozmiar felgi redukujemy oponą, odpowiednio 16"-55, 17"-50, 18"-45, 19"-40 ??

Kolego raczej 17"-45, 18" - 40, 19" - 35, tak będzie dobrze. Na wyższym profilu będzie to wyglądało śmiesznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nawet nie zapytal o szerokosc felgi, a juz proponuje szerokosc opony. a to rowniez jest najwazniejsze przy doborze opon :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nawet nie zapytal o szerokosc felgi, a juz proponuje szerokosc opony. a to rowniez jest najwazniejsze przy doborze opon :gwizdanie:

Nie wspominając o ET :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek80

Kolego ja bym własnie wolał przy 19 opone 40 , myśle że wygladało by to normalnie... chyba rezygnuje z 19 bo 35 to troche za cienka opona ;/ Myśle nad 18stkami zwykle 225/40/18 ale wzrór S-Line mialby ktoś takie na sprzedaż??[br]Dopisany: 20 Luty 2010, 12:11_________________________________________________Chciałem dobrać tak opone do 19" zeby mi licznik nie przeklawywał, dopiero teraz zauwazylem na forum ze jest przelicznik tego, i musi byc 35 wiec ona jest za cieńka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felge 8x19 ET 35, opona 235/35/19, na tylnej osi 5mm dystanse bo lekko ocieralo.

Wniosek:

Na drogach w DE gdzie mieszkam zaden problem, dobry kompromis miedzy wygladem a komfortem jazdy. W Pl natomiast totalna porazka, ze wzgledu na jakosc drog. (Po przejechaniu odcinka 70 km betonoewj autostrady, ktora jeszcze Adolf wybudowal, pojawily sie lekkie bicia na kierownicy :thumbdown: )

Mysle, ze na PL to 18" max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega, na polskie drogi max 18", o 19" zapomnij. Ja zastanawiałem się nad 18" i w końcu zrezygnowałem zostając przy 17".

Co do rozmiaru opon do 19" to 235/35/R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale Ty w Irlandii jestes wiec co drogi slabe? czy tak czesto jestes w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek80

Kolego ja bym własnie wolał przy 19 opone 40 , myśle że wygladało by to normalnie... chyba rezygnuje z 19 bo 35 to troche za cienka opona ;/ Myśle nad 18stkami zwykle 225/40/18 ale wzrór S-Line mialby ktoś takie na sprzedaż??[br]Dopisany: 20 Luty 2010, 12:11_________________________________________________Chciałem dobrać tak opone do 19" zeby mi licznik nie przeklawywał, dopiero teraz zauwazylem na forum ze jest przelicznik tego, i musi byc 35 wiec ona jest za cieńka..

nie patrz na liczby

co innego (1) 195/40 a co innego (2) 295/40

pierwsza to bedzie nalesnik cienszy niz 235/35 .... a druga to bedzie balon wiekszy niz 175/60

te 40 to jest 40procent szerokosci opony

zakladaj 235/35R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale Ty w Irlandii jestes wiec co drogi slabe? czy tak czesto jestes w Polsce?

W Irlandii też nie najlepsze drogi mają i wąskie, szczególnie te boczne. Ekspresowe OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale Ty w Irlandii jestes wiec co drogi slabe? czy tak czesto jestes w Polsce?

W Irlandii też nie najlepsze drogi mają i wąskie, szczególnie te boczne. Ekspresowe OK.

tu się nie zgodzę, jedyne co uprzykrza życie to progi zwalniające-dużo

a żeby dobrze doświadczyć dziur to do Burren trzeba jechać, albo jakieś totalne boczne. Normalnie się jeździ OK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale Ty w Irlandii jestes wiec co drogi slabe? czy tak czesto jestes w Polsce?

W Irlandii też nie najlepsze drogi mają i wąskie, szczególnie te boczne. Ekspresowe OK.

zgadzam sie ;] boczne drogi sa takie ze dwa auta mieszcza sie na lusterka a obok nie ma pobocza tylko jakies zarosla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak sie spotakaja takie auta jak np bmw 7 i merc S to pewnie trzeba sie zatrzymac zeby sie wyminac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...