Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nie dogrzewa świec ?


tomek6543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam A4 TDI 2000r Avant - oznaczenie silnika AJM,

Problem mam przy odpalaniu , zawsze odpala, ale co jakis czas zdarzy sie tak , ze jak odpali to jakby nie chodzil na wszystkie "gary" rzuca silnikiem. Swiece wymienilem 2 dni temu na nowe a dzieje sie to samo - co moze byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj ewentualne błędy Vagiem bo nie jest wykluczone, że z winy listwy zasilającej pompowtryski jeden ma sporadyczne przerwy w obwodzie, druga sprawa to taka, że świece wymieniłeś ale może są również sporadyczne przerwy w ich zasilaniu bądź to z winy przekaźnika bądź też listwy zasilającej (zaśniedziała nasadka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam A4 TDI 2000r Avant - oznaczenie silnika AJM,

Problem mam przy odpalaniu , zawsze odpala, ale co jakis czas zdarzy sie tak , ze jak odpali to jakby nie chodzil na wszystkie "gary" rzuca silnikiem. Swiece wymienilem 2 dni temu na nowe a dzieje sie to samo - co moze byc przyczyna ?

Mam rowniez podobne objawy...przegladalem na forum to duzo osob z AJM tez pisalo, ze tak sie dzieje. Przy duzych mrozach zauwazylem, ze dymi mi przez chwile na bialo. Przeszukaj forum, ja sie juz poddalem i mam opinie, ze ten typ tak ma. Jak Ci sie uda to zlikwidowac to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mialem tylko ze mam AFN. dzialo sie tak do czasu jak wymienilem rozrzad,nie wiem co on ma z tym wspolnego niejestem mechanikiem ale wiem ze od tej pory jest ok wszystko.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem przed wymianą świec

dodatkowo popatrzcie na kąt synchronizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie świec proponuję sprawdzić.

Podłączasz miernik uniwersalny pod listwę i wtedy sprawdzasz a najlepiej jak wyłączysz wtyczkę od G62 bo wtedy zawsze będą świecić nawet na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...