Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana hałasujących popychaczy zaworów (tzw. szklanki)


Raftik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup popychaczy zaworów niestety 20V silnik ADR więc 20 szt :( masakra.

Silnik jak się nagrzeje do 90 stopni to dość głośno je słychać pod pokrywą zaworów (klepią).

Robocizna 400 zł i mechanicy nie chcą taniej a druga sprawa to cena popychaczy (szklanek) - od 20 zł do 40 zł zależy w jakim sklepie.

Teraz moje pytanie czy firma HP tych popychaczy jest godna uwagi ? dodam, że cena optymistycznie nastrajająca bo 20 zł i sklep zaufany ale chciałem poznać opinię na temat tej firmy HP dla mnie to całkiem obcy temat.

Proszę o info i pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, HP nie jest godną dla popychaczy. To najtańszy (najgorszy) sort.

Hydraulika zaworowa z firmy INA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś sklep online z dobrymi cenami na te popychacie INA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ciśnienie oleju sprawdzić może kiepskie i popychacze klepią lepiej zacząc od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie świeciła by kontrolka ciśnienia oleju jakby to pompa oleju umierała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Kupiłem dzisiaj popychacze zaworów firmy INA 530 zł komplet, w piątek wymiana.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nie zawsze klekocze pod pokrywą zaworów tzn. nigdy na zimnym tylko na gorącym gdy 90 stopni ma silnik, tylko na wolnych obrotach bo jak podciągnę go trochę na obrotach to wszystko cichnie i silnik ładnie chodzi.

Wczoraj podjechałem do mech. a niunia jak na złość ucichła na wolnych i mech. na mnie popatrzył jak na wariata a gdy od niego podjechałem pod garaż podnoszę machę a tu zaczyna klepać dość głośno.

Tak czy siak kupiłem popychacze, umówiłem się na piątek i będę miał nowe.

Zastanawiałem się nad wymianą napinacza łańcucha wałków rozrządu bo niby inny mech. usłyszał gdzieś w tle łańcuszek ale okazało się, że jak mam ten napinacz z wtyczką (czujnikiem) a cena podobno masakra i dałem se spokój, ja tam mocno łańcuszka nie słyszę, to co słyszę wyraźnie jest spod pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego obadaj ciśnienie oleju, ja miałem identyczne objawy i przyczyną była pompa oleju i zaworek zwrotny, który nie trzymał (wykręcił sie całkiem, znajduje sie w podstawie filtra oleju) i to jest u Ciebie przyczyną, ja też wymieniłem szklanki a po wymianie na nowe klepał tak samo jak przed wymianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha widzę że chyba czeka mnie to samo,ale na początek sprawdzę sobie to ciśnienie oleju ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile kosztuje pompa oleju do ADR-a (nie koniecznie oryginał) i jaki mniej więcej koszt wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raftik i co Ci się tam wyklarowało już wiesz co masz do wymiany?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piątek jestem umówiony na wymianę popychaczy zaworów, trudno jak trzeba będzie wymienię też pompę oleju

tyle, że zastanawiam się czy nie śmigać dopóki nie zacznie mi się zapalać kontrolka oleju, bo narazie ani razu mi się nie zapaliła ani w trasie ani na wolnych obr. a pod pokrywą zaworów hałasuje.

Kontrolka napewno sprawna i czujnik też bo przed odpaleniem silnika wszystko świeci po odpaleniu wszystko gaśnie.

Już znam cenę ok. 200 zł pompa Topran + 150 zł wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś to ciśnienie oleju bo sam Kuźwa niewiem od czego zacząć[br]Dopisany: 24 Luty 2010, 21:16_________________________________________________najgorsze że mam chyba to samo bo klekocze mi wszystko jak w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sprawdzałem bo mech. uparł się, że to popychacze. A już je kupiłem więc szkoda żeby leżały.[br]Dopisany: 24 Luty 2010, 21:23_________________________________________________Edit:

Oj mocno mnie Panowie przekonaliście co do sprawdzenia ciśnienia oleju, jeszcze nic straconego auto dopiero jutro będzie ewentualnie robione więc dzisiaj na głowie stanę żeby znaleść mechanika chętnego do sprawdzenia.

Czy to jest dużo pracy przy sprawdzeniu ? i Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w silniku ADR ?[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 07:36_________________________________________________ok jestem po sprawdzeniu ciśnienia oleju, ponad 2 bary na wolnych obrotach na nagrzanym silniku, mech. stwierdził, że ciśnienie jest ok i jutro będę miał wymieniany napinacz łańcucha i wszystkie popychacze zaworów ;( trudno, na mnie trafiło. :wallbash: i mam jeszcze do wyczyszczenia odpowietrzenie skrzyni korbowej (odma) wyrzuca tam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem te 2 bary są OK. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...