Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Nowy silnik - stare falujące obroty


Obsession

Rekomendowane odpowiedzi

Wątków na ten temat było mnóstwo i chyba wszystkie przeczytałem.. Męczyłem się już od miesięcy z problemem falujących obrotów (skacza od 300 do 900). Jako, że zmieniłem silnik na drugi (z powodu przytartego wału korbowego) myślałem, że ów problem zażegnam. Niestety.. myliłem się.. Od kilku dni mam założony nowy silnik z całym osprzętem (wiem, że w poprzedniej A4 pracował równo), a obroty jak falowały, tak falują.. Nie ma znaczenia czy na gazie czy na benzynie - zawsze problem wygląda tak samo. Problem pokazał się od razu na nowym silniku, nawet bez podłączonej instalacji gazowej.

Po VAG'owaniu pokazuje błąd 575 - czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej. Przed przekładką silnika pojawiał się ten sam błąd. Po skasowaniu przez krótki czas chodzi dobrze, po czym znowu zaczyna wariować..

Panowie co to może jeszcze być? :smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podmieniałem jeszcze. Zastanawia mnie ten błąd. Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej nie znajduje się przypadkiem przy kolektorze ssącym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Miałem ten sam problem dodatkowo przy wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy i redukcji auto się dusiło i gasło myślałem że to wina przepustnicy wiec ja wykręcałem i czyściłem przez jakiś czas było ok, potem problem wracał, pojechałem do mechanika stwierdził że trzeba wymienić silnik biegu jałowego, wymieniłem i problem został a ja bylem uboższy o 280zł :slina:. Poszukałem następnego mechanika ten podłączył pod kompa i wykrył jakiś błąd, trochę pogrzebał przy programie przynajmniej tak mi powiedział i od tego czasu problem przestał istnieć :good:. Pozdrawiam! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki! Komputer powędrował do elektronika, wrócił i problem został rozwiązany. Ależ radość :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...