Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ściąga mi w prawo


biahh11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: samochód cały czas ściąga mi w prawo muszę cały czas kontrować lekko kierownicą w lewo. Kolega pracujący w warsztacie powiedział mi żebym pojechał zobaczyć ciśnienie. Faktycznie miałem za duże, wyrównałem w karzdym kole i pojechałem zobaczyć czy się poprawiło. Niestety nie :confused4: Zapytałem go czy trzeba ustawiać zbieżność mówi, że nie mówi że jeśli to była by zbieżność to zcierało by opony a nic się nie dzieje. Więc polecił sprawdzić wachacz albo przegub nie pamiętam. Proszę o pomoc co musiał bym zrobić? Przełożyć opony z tyłu na przód i sprawdzić? Może któraś oponą się coś dzieje? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka znanych mi mozliwosci ale zacznij od ustawienia zbieznosci jak znam zycie to mogl ci spasc ktorys odwaznik, obejzyj dobrze opone moze jakis guz ci wyskoczyl opona nie musi byc starta zeby zbieznosc sie nie zgadzala. na koniec jak to nic nie pomoze pomysl o sprawdzeniu czesci mechanicznych.Pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiana kuł z lewego na prawe i odwrotnie a pózniej przejedz się i zobacz czy coś się zmieniło bo właśnie może być wina opony [br]Dopisany: 23 Luty 2010, 17:57_________________________________________________hehe mamy te same rady i w tym samym czasie kolego tyger :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przełoże z lewej na prawą i na odwrót to będą bieżniki do tyłu. To jechać zmienić do wulkanizacji czy tylko sprawdzić na odwrotnym bieżniku?

to załóż tył na przód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zacznij od opon kolego mnie tez strasznie ściągało w prawo pojechałem wywarzyć kola ,sprawdzić ciśnienie u wulkanizatora i nadal ściągało

Za kilka dni okazalo sie ze mam 8 dziur w kole:/ zakopalem sie w zaspie a tam cos musialo być :confused4: trudno ale to g... przecięło mi oponę delikatnie ale z czasem sie narywało ze aż tyle dziur mi sie zrobiło...opona była juz uszkodzona i dopiero jak zmieniłem na zapas zauważyłem ze juz nie ściąga :) kupiłem 2 inne opony i jazda jest juz przyjemniejsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ściągało na zepsutym przegubie ale przegub było słychać na mocno skręconych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiło mnie to co napisałeś danielm21 bo niedawno miałem sytyłacje że musiałem wjechać w małą zaspe żeby perzepuścić auta jadące z na przeciwka i jak pajace przejechali i żaden się nie zatrzymał żeby sprawdzić czy wyjade to utknąłem męczyłem się aż 45 minut kręciłem w miejscu przejechałem może 5 metrów i może tak samomam że opona się uszkodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wulkanizator prawdę ci powie bo ja pojechałem wywarzyć kola do kolesia skasował za to fakt nieduże pieniadze ale nie zauważył ze opona jest ponacinana a ja martwiłem sie dalej co z tym ściąganie dopiero jak opona wykończyła sie do końca ,zalozylem zapasówkę wiedziałem czego to wina .. wiec lepiej uważnego znaleźć :naughty: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesiu-84

Kolegę w passacie ostatnio też ściągało, przeczyściliśmy zaciski hamulcowe (rozebrać cały zacisk, oczyścić z rdzy i syfu, poskładać, ewentualnie dobrze jest wymienić uszczelki) i pomogło, już jeździ prosto. Może warto sprawdzić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem to samo, zaczelo sie po wymianie wahaczy, zbieżność ustawiona dobrze a sciaga, opon nie scierało..

Okazało się że mialem źle założone wahacze - moja rada, sprawdz czy masz identyczne po obu stronach i zmierz ich długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem to samo, zaczelo sie po wymianie wahaczy, zbieżność ustawiona dobrze a sciaga, opon nie scierało..

Okazało się że mialem źle założone wahacze - moja rada, sprawdz czy masz identyczne po obu stronach i zmierz ich długości.

to masz dobrego fachure :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: ...zle założone :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...