Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zestaw Car-Audio do oceny Alpine / Hertz


Rekomendowane odpowiedzi

A jak byś ten zestaw o którym pisałem porównał z fabryczny BOSE montowanym w b5?

bose nie gra ;)... i jest przereklamowane

ludzie nei wiedziec czemu sie tym podniecaja i wydaja na to kupe siana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej żebyś sam odsłuchał te zestawy

Czy ktoś z tu obecnych ma takowy sprzęt? chętnie obadam bo to jedyne rozsądne wyjście

co kolega chce nagłośnić osiedle

Jak już wspomniałem chcę cieszyć się dobrą jakością dźwięku, wystarczy że ja będę słyszał i musi być delikatny a zarazem wyrazisty basik.

w tym przedziale cenowym

mam tu a na myśli 1100 -1300 złociszy

I podstawowa zasada jeśli będzie porównywalne z fabrycznym to nie ma sensu czegokolwiek robić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podstawowa zasada jeśli będzie porównywalne z fabrycznym to nie ma sensu czegokolwiek robić :hi:

jesli zrobisz to z glowa i szukajac przecen oraz okazji to bedzie spora roznica...

ja bym kupil radio uzywke za ok 300-400zl

przedni zestaw ok 300zl

woofer 200zl

wzmacniacz 200-300zl

reszta kabelki i maty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak koledzy piszą a będzie o wiele lepiej od tego co masz w serii!

Czyli koniecznie:

- solidne wygłuszenie drzwi

- odseparowane 16 z przodu - najlepiej pod wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zdecyduje się na 16 z przodu i z tyłu i to wszystko napędzane radiem. Ewentualnie jak będzie za mało to pomyśli się o jakimś wzmacniaczu. :rolleyes:

Apropo tyłu, tam wchodzą 16 czy 16,5 ? Czy ma to istotne znaczenie?

I czy ktoś tu z obecnych ma tak zrobione nagłośnienie czyli bez wzmacniacza, chętnie posłucham jak to gra :slina: bo wiadomo słowa słowami ale warto sprawdzić namacalnie. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 16 przod + MDF + wygłuszenie :tongue4:( sam smigałem 5 miesiecy bez wygłusznia i MDF) jak masz wiecej kasy to wzmaka 4 kanałowego. Przod pod wzmaka i jakis sub na mostku . i taki zestaw w 100% Cie zadowoli. Wiem ze koszta duzo wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB slyszalem tylko raz ale zrobily na mnie dobre wrazenie, fajne glosniki za dobra kase. Jezeli sam mialbym kupic zestaw w tej cenie prawdopodbnie kupilbym wlasnie PB. Mysle ze warto pomyslec o Hertz'ach - mialem bylem bardzo zadowolony, dostawaly ciezko w palnik i nigdy nie odmawialy posluszenstwa a do tego jakosc dzwieku na bardzo dobrym poziomie. Warto miec tez na uwadze ze jakiego bys zestawu nie kupil to poprawnie bedzie dopiero pod wzmacniaczem, dlatego lepiej miec od razu w glowie zakup jakiegos wzmaka:) Moja sugestia... dobrze jest robic audio na komponentach tej samej marki i wzmacniaczach "dedykowanych". Przy zakup[ie sprzedawce pewnie doradzi cos od siebie. Nie wiem jak teraz ale kiedys byly fajne zestawy PB ze wzmakiem i skrzynką bassową w rozsadnych pieniadzach. czasami warto sie zastanowic troszke dluzej i dolozyc do kompletnego sprzetu czyli wzmak, glosniki i sub. Muzyka w aucie potrafi bardzo cieszyc, dlatego warto pomyslec nad jakas fajna inwestycja, bo na tym sie nie traci, zestaw zostaje i mozna przekladac do innych samochodow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś na zakupach

radio jak w temacie, natomiast głośniki Helix Dark Blue + gwizdki. (przód i tył) 16 cm jednak :evil:

Mam pytanie czy może ma ktoś pomysł jak podłączyć to wszystko bez ingerencje (w miarę możliwości) w instalację w aucie? Jedyne co wchodziło by w grę to puszczenie osobnych kabli na tylną półkę, natomiast jak z kotkami. Wiem że bodajże brązowa kostka w aucie ma tylko przednie głośniki podpięte, Jak to zrobić żeby podpiąć tam też tył. Mam nadzieje że napisałem to w miarę jasno :decayed:

[br]Dopisany: 02 Marzec 2010, 15:06_________________________________________________Czy taką kostką się to opanuje?

http://allegro.pl/item938604773_kostka_iso_audi_a2_a3_a4_a6_a8_skoda_fabia_octavia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka:) wczoraj zabrałem się wstępnie za montaż, Podłączyłem radio do ori instalacji i.... cisza nic nie gra. Przód powinien grać. Chyba że się mylę? co może być nie tak?

zobacz opis na ori radyjku jaki miałeś i porównaj z podłączeniem do nowego :)

generalnie to szkoda że poszedłeś w taki tył, ale z czasem pójdziesz w skrzynkę :wink4:

a najlepiej to miernik w dłoń i mierzyć, potem wpinasz piny jak należy i masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pieca brałbym Helixy a tak wogóle to zarówno w/w Hertze i JBLe nadają się na żyletki. Brałbym pod uwagę też zestaw Sinuslive'a...[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 18:03_________________________________________________wosiu007 zamontowałeś już Helixy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kupilem glosniki helix dark blue 62.1 16.5 jeszcze jak jeździłem lagunom i mam pytanie chce je przełożyć teraz do audi cy na przód wiem ze muszę kupić pierścienie i wygłuszy drzwi ale czy cze ba wycinać tapicerkę chce żeby zostało tak ja w oryginale z tom maskownicom żeby nie było widać ze było coś robione czy da rade tak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...