Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Proszę o diagnozę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

proszę o analizę logów:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7538.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7539.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7540.html

dodatkowo wywaliło mi błędy:

00539 - Fuel Temperature Sensor (G81) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

17978 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1570 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

01262 - Shareware Version. To Decode all DTCs 31-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00741 - Brake Pedal Monitoring 27-10 - Implausible Signal - Intermittent

z góry dzięki za pomoc i jakieś sugestie,bo autko ma małe "przerwy w mocy :disgust:" w przedziale od 2500-3000 obrotów!!

Opublikowano

czemu tak malo logow...

Opublikowano
  • Autor

dorzucę więcej jutro!![br]Dopisany: 28 Luty 2010, 05:11_________________________________________________dokładniejsze logi:

statyczne:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7664.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7665.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7666.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7667.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7668.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7669.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7670.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7671.html

dynamiczne:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7672.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7673.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7674.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7675.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7676.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_7677.html

dodatkowo po wcześniejszym usunięciu błędów wyskoczyły:

00539 - Fuel Temperature Sensor (G81) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

01262 - Shareware Version. To Decode all DTCs 31-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Proszę o diagnozę i opinie!!!

Opublikowano

Wymien czujnik temperatury paliwa...

Czy auto ma jakies falowania mocy ?

Czemu nie ma logów Basic Settings.?

Opublikowano
  • Autor

nie ma basic settings bo muszę ściągnąć inny program vag com bo przez ten, który mam nie mogę zrobić takiego skanowania..jakiś error mi wywala :kox:

z tym czujnikiem to wiem..już go poszukuje;]

a co do falowania mocy to ma czasem w przedziale od 2500-3000 obrotów,czuć takie jakby wstrzymanie mocy i pózniej autko smiga tak jak powinno. trochę mnie to wkurza stąd diagnozę robię :)mój mechanik stwierdził że bym się tym nie przejmował bo "ten typ tak ma" ale ja tam wole sprawdzić. podejrzewałem przepływomierz,że jest walnięty i żle podaje..

czy z tych logów nie można coś wywnioskować?? postaram się dorzucić jutro BS o ile dorwe jakiś program;]

[br]Dopisany: 01 Marzec 2010, 18:26_________________________________________________a czy ten walnięty czujnik może wpływać na falowanie mocy??to wstrzymanie o którym pisałem wyżej??

Opublikowano

Ten mechanik - ech... spuszczam na to zaslone milczenia.

Od czujnika zalezy zaplon - wbrew pozorom to bardzo wazny element ukladu paliwowego.

Przeplywomierz zostaw w spokoju.

Problem lezy w turbinie a raczej w sterowaniu cisnieniem doladowania. Sprawdz przewody ukladu nadcisnienia.

Dobrze by bylo podmienic N75 od kogos i wykonac logi.

Pozdr

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info;]

postaram się zrobić to co radzisz i zobaczymy co z tego będzie;]

dzięki i pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 01 Marzec 2010, 19:30_________________________________________________dziś posprawdzałem przewody układu nadciśnienia, tylko w sposób taki "prosty" tzn.. na włączonym silniku dokładnie obejrzałem przewody, dotykając i sprawdzając czy nie ma jakichś przedmuchów i wydaje mi się że to nie do końca właściwy sposób :wink4:

wydaje mi się że jest ok ale wolałbym się dokładnie upewnić!!

jakby ktoś w prosty sposób mi wytłumaczył (żaden ze mnie szpec-mechanior :kox:) jak te mam przewody dokładnie sprawdzić??!!

byłbym bardzo wdzięczny!! :notworthy:

Opublikowano

Trzeba wymienic czujnik.Dopiero potem glebsza diagnoza,napewno jest cos z doladowaniem.Bo sa skoki

Opublikowano
  • Autor

czyli ten czujnik jednak może wpływać na "falowanie obrotów" i doładowanie??

Opublikowano

na falowanie tak ... na dolaldowanie mozna pwiedziec ze nie ....

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam ponownie :hi:

Z braku czasu nie za bardzo zdążyłem cokolwiek zrobić,ale dziś jak jechałem autkiem bardzo go muliło do 3000 obrotów więc podpiąłem VAG i :

00539 - Fuel Temperature Sensor (G81) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

01262 - Solenoid Valve for Boost Pressure Control (N75) 31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

czyli problem "falowania mocy" i doładowania tkwi w n75 :kwasny:

żeby było mało tego to zauważyłem dziwną rzecz, że mój n75 jest przymocowany nie do bloku silnika lecz pod turbina, a sprawdzałem u kumpla i on ma go przymocowanego do bloku??czy to na coś wpływa (pewnie coś było z nim kombinowane wcześniej :angry:), dołączam foty:

http://img198.imageshack.us/i/dsc00016xg.jpg/

http://img198.imageshack.us/i/dsc00008ody.jpg/

http://img198.imageshack.us/i/dsc00011fv.jpg/

W poniedziałek miałem wymienić czujnik G81 i zrobić logi,a teraz nie wiem czy od razu zamawiać n75 czy próbować go reanimować jeszcze jak w tym opisie:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=67926&highlight=reanimacja

Proszę o jakieś sugestie co do powyższego opisu...[br]Dopisany: 05 Marzec 2010, 12:40_________________________________________________dodam że jak przekroczy te 3000 obrotów to autko dobrze sobie radzi....[br]Dopisany: 05 Marzec 2010, 12:41_________________________________________________Witam ponownie :hi:

Dokonałem potrzebnych wymian:nowy czujnik g81 oraz wymieniłem wszystkie wężyki podciśnienia na SAMCO, bo na jednym starym znalazłem przetarcie :wink4:

Po zmianach odczuwam poprawę, ale zrobiłem diagnozę żeby dokładnie sprawdzić:

logi statyczne:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8722.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8723.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8724.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8725.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8726.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8727.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8728.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8729.html

logi basic settings:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8730.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8731.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8732.html

logi dynamiczne:

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8733.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8734.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8735.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8736.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8737.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8738.html

http://vaglog.rtnet.pl/yarel_8739.html

Prosiłbym kolegów o ocenę logów i ewentualne porady :notworthy:

dodam że nie VAG nie wykrył żadnych błędów

Opublikowano

Lej rope i jezdzij... wiosna idzie :good:

Opublikowano

Wygląda wszystko na :good: Jedynie kąt wtrysku można by poprawić. Ale jak dobrze pali to zostaw.

Opublikowano

No ja sie nie zgodze z kolegami wyzej,jesli sa dalej falowania to zmniejsz dawke paliwa,kat wtrysku wypadaloby by przyspieszyc,turbina pozno sie budzi i delikatnie przeladowuje nie ciagle ale wystapilo takie cos.[br]Dopisany: 19 Marzec 2010, 12:53_________________________________________________oj sory nie doczytalem ze chodzi o falowanie MOCY,takze jak jest ok to dawke zostaw,omylkowo przeczytalem ze sa falowania obrotow

Opublikowano
  • Autor

dzięki za opinie, w najbliższym czasie zamierzam wywalić katalizator :naughty: falowania mocy nie ma i zapala też całkiem przyzwoicie,zwłaszcza że mam już dosyć słaby akumulator :wink4:

na razie pojeżdżę trochę tak, a później przyjrzę się temu kątowi wtrysku (doczytam trochę i zobaczę co da się zrobić)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.