Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kąt wtrysku a wyciek w przewodzie wtryskiwacza ?


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzien temu bylem na diagnostyce ( VASi-e ) w ASO i wyskoczyl mi blad poczatku kata wtrysku. Powiedzieli panowie ze jesli auto pali z rana i jest ok to nie ma czym sie martwic jak bedzie cos nie tak to wymienic filtr paliwa a jak to nie pomoze to wtedy ustawi sie kat wtrysku.

Dzis bylem przy okazji w ASO aby sprawdzic bo mialem zerwane plastiki pod spodem czy cos oprocz nich trzeba robic. No i przez przypadek stwierdzili ze mam caly silnik od spodu zalany ropą. Cholernie mnie to zmartwiło no ale zaraz sprawdzili i sie okazało że kapturek gumowy przy wężyku do wtryskiwacza sie rozwalił. Wymienili mi za 7 zł kapturek i w czwartek wymienia przewody bo juz sie powoli rozlatuja.

No i teraz pytanie czy ten wyciek, a raczej uszkodzenie tego kapturka moze miec cos wspolnego z tym blednym katem wtrysku. Niestety nie mam logow bo z serwisu z VAS-a tylko bledy dostalem. I pytanie czy w takim razie skoro auto pali rano i jest ok czy w ogole sie tym katem wtrysku zajmowac czy sobie odpuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mnie to zmartwiło no ale zaraz sprawdzili i sie okazało że kapturek gumowy przy wężyku do spryskiwacza sie rozwalił.

nie czaje, w temacie piszesz o wtryskiwaczu a tu o spryskiwaczu, popraw się albo wytłumacz jeszcze raz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przestawiony kat to wnioskuje ze ci autem telepie troche.. niech ktos Ci zrobi logi i zobacz jakie masz wartosci na wtryskach ...w wiekszosci przypadków wystarczy wlewac uszlachetniacza do paliwa czyszczacego wtryski i po problemie . Mojego kolegi audi miala wartosci do -3.5 i na kazdym wtrysku no i wiadomo ze niby bedzie trzeba wymieniac je, jednak zaczał wlewac uszlachetniacza dokladnie przez 6 miesiecy to robił i elegancko mu wymyło ftryski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mnie to zmartwiło no ale zaraz sprawdzili i sie okazało że kapturek gumowy przy wężyku do spryskiwacza sie rozwalił.

nie czaje, w temacie piszesz o wtryskiwaczu a tu o spryskiwaczu, popraw się albo wytłumacz jeszcze raz :mysli:

Oczywiscie chodzilo o wtryskiwacze sorki za błąd.

Czyli rozumiem dla spokoju wyregulowac i bedzie spokoj. Najpierw jeszcze wymienie filtr paliwa bo podobno panowe w ASO powiedzieli ze czesto bywalo ze ten blad powodowal wlasnie zapchany filtr paliwa.

A czy trzesie mi budą ? hmmm nie mam porownania bo auto dopiero co kupione wiec trudno mi ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...