Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] H7 STROBO w światłach drogowych ???


PARAF

Rekomendowane odpowiedzi

Jest żarówka h7 led :-) Może ona dałaby radę. Poszukaj na allegro, jest tylko jeden sprzedawca. Ja kupilem, w pon odbieram taka h7 led, zdam relację jak to hula.

Masz może na myśli taką H7...?

937345488

Jeśli tak to pisz w tym wątku jak się sprawdza...

również jestem ciekaw. :mysli:

Mi sie wydaje że te żarówki nie dadzą pożadnego oświetlenia :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paraf jak robota? Działasz coś czy szukasz innego wyjścia?

Narazie biorę poniższy rysunek do znajomego elektronika (bo ja w temacie się nie obracam) i umawiam się z nim na wódkę... :decayed:

sch291.png

Jak się upodlimy, to może cos podziałamy z lutownicą...

Co do żarówki H7 LED, to cały czas czekam na opinie tłumu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do H7 led to sądzę że mogło by to działać ok. W końcu są one robione jako zamienniki do zwykłych H7. Więc powinny dobrze świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do H7 led to sądzę że mogło by to działać ok. W końcu są one robione jako zamienniki do zwykłych H7. Więc powinny dobrze świecić.

Nie do końca...! :wallbash:

Dioda (równiez LED) jest BARDZO czuła na "skoki" napięcia. Jej żywotność byłaby krótka.

Jesli podepniemy zwykłą H7 do powyższego schematu "przerywacza" to owszem będzie to działało, ale krótko... Drut w żarówce też nie wytrzyma zbyt długo takiego błyskania.

Nie wiem tylko jak to moze wygladać sytuacja z żarnikiem HID'owym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do H7 led to sądzę że mogło by to działać ok. W końcu są one robione jako zamienniki do zwykłych H7. Więc powinny dobrze świecić.

Nie do końca...! :wallbash:

Dioda (równiez LED) jest BARDZO czuła na "skoki" napięcia. Jej żywotność byłaby krótka.

Jesli podepniemy zwykłą H7 do powyższego schematu "przerywacza" to owszem będzie to działało, ale krótko... Drut w żarówce też nie wytrzyma zbyt długo takiego błyskania.

Nie wiem tylko jak to moze wygladać sytuacja z żarnikiem HID'owym...

Normalnie żarnik xenonowy też szybko sie spali od takiego migania, a pozatym bedzie duże napięcie ciągle, przetwornica bedzie sie grzała i tyle z tego radosci a kondenstor pierdyknie :gwizdanie:

Do tego są chyba jakieś specjalne żarniki

Ze względu na częste pytania odnośnie stroboskopu Jabla J-23 postanowiłem założyć osobny temat tylko o nim po raz ostatni i go przykleić dlatego proszę wszystkich mających jakiekolwiek problemy, kwestie tuningu, ciekawe rozwiązania pisać właśnie TU.

Na wszystkie problemy postaram się odpowiedzieć i pomóc jak tylko potrafie.

A teraz do rzeczy:

Jak wiadomo najczęściej występującym problemem jest grzanie R3*.

Ten problem ja rozwiązałem stosując żarówkę 40W.(dla oryginalnych kondensatorów 4,7-10uF) powinna wystarczyć.

Następnym problemem są grzejące się (wybuchające) kondensatory.

I tu należy się zastanowić w jakich warunkach(tzn. jak długo bez przerwy) ma pracować nasz strobek.

Jeżeli ma mrugać non-stop należy zastosować kondensatory ceramiczne. Ich grzanie jest praktycznie znikome. Ich łączna pojemność odpowiada za siłę błysku. Ja zastosowałem 2*2,2uF na stronę.

Jeżeli stroboskop ma być włączany na krótkie odcinki czasu (ok. 5 min) można zastosować elektrolity na 105 stopni C. Np. Kilka kondensatorów po 1uF/400V.

Aby zwiększyć siłę błysku należy zwiększyć pojemność kondensatorów

(UWAGA! Skraca to w sposób znaczny żywotność palnika), lub wymienić jednocześnie sam palnik na mocniejszy. Należy również zmniejszyć R3* aby przyspieszyć ładowanie.

Problem zmiany częstotliwości pracy przy wyższych pojemnościach:

- zwora na R4*

- mniejsza poj. C3*

(Nie polecam tego typu praktyk ponieważ palnik i tak dostanie nieźle od energii błysku, a większa częstotliwość go jeszcze dobije).

Problem palących się R1* i R2* przy większych pojemnościach.

- zwory w ich miejsce

- rezystory na większą moc (np. 5W)

(Mogą również przepalać się diody wtedy jedynym wyjściem jest wymiana na o większym prądzie)

Istnieje też mit o owijaniu palnika cienkim drutem, nie wiem ile w tym prawdy ale podobno przedłuża to życie palnika – owinąć nie zaszkodzi.

*Wszystkie skróty odnoszą się do oryginalnego schematu – NIE MOJEGO

Na koniec mogę pokazać schemat mojego stroba. Posiada on przełącznik siły błysku i 3 żarówki ponieważ max pojemność przekracza 25uF.

Pozdr. Cikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie żarnik xenonowy też szybko sie spali od takiego migania, a pozatym bedzie duże napięcie ciągle, przetwornica bedzie sie grzała i tyle z tego radosci a kondenstor pierdyknie :gwizdanie:

Do tego są chyba jakieś specjalne żarniki

Czyli po pierwsze primo możemy pozostać przy strobo-led'ach W5W w postjówkach, albo po drudie primo nic nie rezać i machać włącznikiem "długich", aż lewy pas troche się rozluźni...

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paraf w sumie to chyba najlepszym rozwiązaniem były by te strobo w postojówkach, zakładając je w H7 mozesz stracić na oswietleniu drogi :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paraf w sumie to chyba najlepszym rozwiązaniem były by te strobo w postojówkach, zakładając je w H7 mozesz stracić na oswietleniu drogi :disgust:

Teoretycznie tak, tylko szkoda mi postojówek, bo mam w środku LED'y SMD HP 1+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Zawsze można zrobić innaczej.. po co rezać ori lampy i narażać się na spalenie xenonów, postojówek W5W czy czegoś jeszcze innego.

Wersja tania:

http://www.allegro.pl/item949812272_lampki_stroboskopowe_stroboskop_stroboskopy_12v.html

ale kabelek krótki

Wersja lepsza:

http://www.allegro.pl/item942326077_stroboskop_12v_ps_704_regulator_12_nakladek.html

palniki z wytrzymałością niby miliona błysków.. :chytry:

Można by tylko dorezać miejsce ich montażu.. Albo w grillu, albo w kratkach w zderzaku.

Jest jeszcze coś takiego.. Ale szczerze mówiąc nie wyglada dobrze..

A tak wogóle.. Przecież można użyć czegoś takiego.. Tylko to juz strasznie rzuca się w oczy..

http://www.allegro.pl/item921642029_kogut_stroboskopowy_12v_z_magnesem_stroboskop.html :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest żarówka h7 led :-) Może ona dałaby radę. Poszukaj na allegro, jest tylko jeden sprzedawca. Ja kupilem, w pon odbieram taka h7 led, zdam relację jak to hula.

No i jak??? Masz już te H7 LED???

PISZ JAK SIĘ SPRAWUJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :mysli:

No nie wiem. Chyba już gdzieś widziałem ten samochód...

No tak!

NIEOZNAKOWANE.ORG.PL

Zawinęli kogoś pod McD w Pruszkowie - chyba czarną B5 na nie-lokalnych numerach

Było ich dwóch, białe czapki na podszybiu, więc koleś z B5 nie miał szans - zero tłumaczenia

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :mysli:

No nie wiem. Chyba już gdzieś widziałem ten samochód...

No tak!

NIEOZNAKOWANE.ORG.PL

Zawinęli kogoś pod McD w Pruszkowie - chyba czarną B5 na nie-lokalnych numerach

Było ich dwóch, białe czapki na podszybiu, więc koleś z B5 nie miał szans - zero tłumaczenia

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Ha ha :polew: domyślam się kto to mógł być Paraf czyżby Pixi i Moskal ? :naughty: montuj takie stroby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego chciałem upychać "strobo-flash" w długie H7...

Wczoraj ok. 22:00-23:00 leciałem krajową 17-ką w rejonie LU/LSW i jakiś pajac włączając się do ruchu (skrajnym prawym pasem) elegancko przeciął wszystkie pasy, aby za 150 metrów skręcić w lewo (pas do skrętu w lewo). Wszystko byłoby OK gdyby nie to, ze zapomniał spojrzeć w lusterka... Wtedy zacząłem waflować dźwignią zmiany świateł tak, że mało co jej nie urwałem :naughty: a kolo pewnie miał małe disco w lusterkach.

I właśnie w takich momentach mój pomysł byłby zaje**ście przydatny :>[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 23:29_________________________________________________...jednak "długie" H7 mają trochę większe pierdolnięcie niż postojówki... :disgust:

co widać szczególnie po zachodzie słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak panowie,

Zamontowałem H7 18xled w miejsce świateł drogowych. No i ....

Świecą jak postojowe, totalna padaczka. :polew:

Zaraz jadę oddać je do sklepu, kaszanka. Może do przeciwmgielnych się nadadzą na światła dzienne.

Ja sobie jednak taki mod odpuszczę, bo nie chce mi się wyciągać przeciwmgielnego dla takiej padliny, nie potrzebne mi świeczki dodatkowe.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak panowie,

Zamontowałem H7 18xled w miejsce świateł drogowych. No i ....

Świecą jak postojowe, totalna padaczka. :polew:

Zaraz jadę oddać je do sklepu, kaszanka. Może do przeciwmgielnych się nadadzą na światła dzienne.

Ja sobie jednak taki mod odpuszczę, bo nie chce mi się wyciągać przeciwmgielnego dla takiej padliny, nie potrzebne mi świeczki dodatkowe.

Tyle w temacie.

tak jak mówiłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego można było się domyślać... :wallbash:

szkoda :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa.. No ale cóż.. Jeśli ktoś z nas by nie spróbował to byśmy dalej gdybali co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - do LEDów trzeba specjalne lampy. W zwykłych nic z tego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...