Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Skalowanie wskazówki prędkościomierza - jak zrobić ??


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem własnie po wymianie licznika na angola z dodatkowymi zegarkami (ładowanie i olej). Czeka mnie przełożenie tarczy prędkościomierza i moje pytanie jak zamocować wskazówkę żebby nie było przekłamań prędkości ??

W starych podczas testu na VAG wszystko ustawia się w pion, w angolu wskazówka prędkościomierza jest delikatnie odchylona w stronę nizszej prędkości.

Czy wskazówkę mocuje się w momencie gdy stoją w spoczynku czy po podłączeniu VAG i wszystkie maja byc na środku??

Ewentualnie jak najprościej do tego podejść żeby nie eksperymentować na dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz jak to zrobiłem bo w sumie temat bez odpowiedzi końcowej zostawić trochę szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica, po prostu kolega przekodował Vagiem mile na km i angol stał się europejczykiem, no przynajmniej w tym przypadku. Sam przecież napisał, że w zegarach "przedliftowych" (tzn. przed pierwszym liftem) licznik jest wyskalowany tak samo w milach jak i w kilometrach. Co do ustawienia wskazówki to ja zawsze ustawiam przy wyłączonym liczniku na "0 km/h". Podczas testu Vagiem, wskazówka zawsze jest lekko odchylona, przeważnie ponad 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...wskazówka musi byc delikatnie odchylona w lewo, tak jak było w oryginalnych europejskich... najlepiej najpierw przetestowac stare i porównać. tarcze są tak samo wyskalowane, oczywiście diesel na diesel. Podam, że w zegarach przedliftowych UK-NSI nie da się zmienić mil na km po przez kodowanie, działa tylko w VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...