Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Wibracje wału


ono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam wibracje wału ( tak mi sie wydaje) na pełnym ogniu najbardziej na 4 czy 5 biegu przy max Nm , objaw jest dość popularny w dłubanych silnikach i teraz pytanko czy można to jakoś zdiagnozować czy to na pewno podpora , czy da sie kupić osobno podpore bez wału , niestety w ASO występuje jako komplet cena ponad 3 tyś , oglądałem na Allegro ale karwa nic nie kumam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby prawidłowo okreslic osiowość oraz bicie wału korbowego należało by wyciągnąć silnik i na stole z wykorzystaniem czujnika określić prawidłowa osiowość.

Jeśli chodzi o podporę to pozostaje tylko allegro. w ASO zawsze sprzedawany jest wał z kompletem podpór. Zakładając nowa podporę należy również sprawdzić osiowość.

Ogólnie diagnoza i naprawa dość skomplikowana i potrzebujesz do tego dobrego "szpenia" od szlifów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oniak przeciez Ty nie masz walu..Ty masz FWD ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyyyy faktycznie, to pewnie kołpaki mi biją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

august mowi o wale korobwym a oniak o napedowym :kox:

podpore mozesz dopasowac od transita podobno. podobno. podobno tez problem polega na zbyt miekkiej gumie ktora sie ugina za mocno.

problem moze byc tez w ktoryms przegubie , jak sie usztywnia to szarpie.

ale moze warto zaczac od sprawdzenia wywazenia walu. ja swoj wal robilem (pelna regeneracja bo padly przeguby) wlasnie w warszawie.

nie pamietam tylko jak sie ten warsztat nazywal ale zajmuja sie quattro, bo wiekszosc firm od walow to tylko ciezarowe robi.

choc samo wywazenie powinni Ci zrobic z roznych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

august mowi o wale korobwym a oniak o napedowym :kox:

podpore mozesz dopasowac od transita podobno. podobno. podobno tez problem polega na zbyt miekkiej gumie ktora sie ugina za mocno.

problem moze byc tez w ktoryms przegubie , jak sie usztywnia to szarpie.

ale moze warto zaczac od sprawdzenia wywazenia walu. ja swoj wal robilem (pelna regeneracja bo padly przeguby) wlasnie w warszawie.

nie pamietam tylko jak sie ten warsztat nazywal ale zajmuja sie quattro, bo wiekszosc firm od walow to tylko ciezarowe robi.

choc samo wywazenie powinni Ci zrobic z roznych miejscach...

upss... sorki ... :kox: na ale dla potomnych jeśli chodzi o wał w silniku.

co do sprawdzenia włau napędowego to wyjmujemy wal i sprawdzamy bicie na czujniku. Przy wymianie podpory warto sprawdzić caly komplet pod kątem bicia.

Taj jak pisze OLO_GDA warto zrobić całą regenerację wału wraz z przegłubami i podporą. Koszt napewno duży ale spokoj na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono, a jesteś pewny, że to od wału? U mnie objawy były identyczne jak u Ciebie. Na początku też podejrzewałem podporę wału, ale okazało się że to jednak dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem , ale jak sie zdejmie troche KM / Nm wibracje ustają , wątpie żeby to dwumas tak reagował , zresztą w tej A4 wymieniałem 2 czy 3 dwumasy więc jakby znam efekty z doświadczenia. No nic ,zobaczymy jak wymienie podpore, jak sie ogarne to już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz identyczne. U mnie pojawia się od 3 lub 4 biegu jak daje pełny piec. Lekkie zdjęcie nogi z gazu, ale tak, że auto dalej nieźle przyspiesza powoduje ustanie drgań. Sprawdzałem podporę wału i sam wał i wszystko jest ok. Do tego u mnie pojawia się już charakterystyczny odgłos przy gaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach : wymieniłem dwumas ( dalej to samo ) , poduszkę pod skrzynią ( dalej to samo ) , poduszki pod silnikiem ( dalej to samo ) okazało się że to wewnętrzna przednia lewa półoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 . Po wymianie poduszek pod silnikiem ( brak błędu na vagu ) bryka zaczęła chodzić jak masełko , zero wibracji na wolnych , kompletnie nie czuć silnika . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zdiagnozwales??

Loteria??

Tez mam wibracje tyle,ze w przedziale 60-120 km/h.

Wał wymienilem, ale dalej to wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do firmy Wał Car , kolesie od 30 lat zajmują sie wibracjami , w Audi mi tego szukali i nic , paru mechaników i też nic , a koleś z Wał Car wsiadł i po 10 sekundach powiedział że przednia lewa półoś :D

Koła sprawdzałeś ? Na luzie przy tych prędkościach też masz wibracje czy tylko na pipie ? Na wszystkich biegach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest.

Koła teraz wyważałem i niby było ok.

Czekam na lepsza pogoda,aby założyć idealne letnie koła do sprawdzenia.

Do tego na hamowni przy okolo 3tys obrotow bylo lekkie drgniecie w napedzie. Powtarzalne w kazdym pomiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo możliwe że właśnie półoś , sprawdź w zakrętach w tych prędkościach , jak jest np rozwalona lewa półoś to w lewym zakręcie wibracje lekko ustają , bo jest odciążona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ul.Piłsudskiego 156 róg ul.Skrajnej

Warszawa - Ząbki

To to??

Bede w wawie to podjade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie , kolesie ogarniaja temat :) daj znać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onaniak to powiedz mi jeszcze czy od reki dzialaja?

W drodze do Bukowiny odwiedzilbym ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadzwonić i sie umówić bo czasem maja dużo bryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...