Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz


Gość lizak1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lizak1983

Witam przypuszczam, ze przepływomierz nie pracuje u mnie poprawnie, wszystko na to wskazuje. Komputer nie pokazuje żadnej usterki przepływomierza, ale moze on chyba nie pokazywać sytuaacji w której on żle Objawwypracuje. SPrawdziłem filtr powietrza i jest nawet czysty. A takie mam mniej wiecej objawy: powolne wchodzenie silnika na obroty - "dziury w gazie" lub "spadki mocy" podczas przyśpieszania . - spadek prędkości maksymalnej i słabe rozpędzanie się.

No ale przechodząc do sedna sprawy, chciałem wymienić ten przepływomierz, ale nie mam jego numeru katalogowego, czy ktoś mógłby mi pomóc wybrać właściwy?

Audi A4, 2,5TDI, rocznik 1999(model 2000), silnik AFB. Za wszelką pomoz z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przypuszczam, ze przepływomierz nie pracuje u mnie poprawnie, wszystko na to wskazuje. Komputer nie pokazuje żadnej usterki przepływomierza, ale moze on chyba nie pokazywać sytuaacji w której on żle Objawwypracuje. SPrawdziłem filtr powietrza i jest nawet czysty. A takie mam mniej wiecej objawy: powolne wchodzenie silnika na obroty - "dziury w gazie" lub "spadki mocy" podczas przyśpieszania . - spadek prędkości maksymalnej i słabe rozpędzanie się.

No ale przechodząc do sedna sprawy, chciałem wymienić ten przepływomierz, ale nie mam jego numeru katalogowego, czy ktoś mógłby mi pomóc wybrać właściwy?

Audi A4, 2,5TDI, rocznik 1999(model 2000), silnik AFB. Za wszelką pomoz z góry wielkie dzięki.

Numeru katalogowego ci nie podam, ale jezeli chcialbyś sprawdzić przepływomierz i sie upewnić, zanim wydasz kase na nowy to możesz poprostu odpiąć od niego wtyczkę, i jezeli nie zauważysz żadnych zmian to znaczy że nie działa, a jeżeli po odpieciu wtyczki, praca silnik sie zmieni (zacznie dymić, bedzie berdziej lub mienij dynamiczny) możesz mieć pewne podstawy aby sądzić iż nie jest to przepływomierz.

Jeżeli już stwierdzisz ze to przepływka, zawsze możesz sprobować ją wyczyścić, aczkolwiek nie wiem jak reagują na czyszczenie przepływomierze w 2.5 .:Tutaj masz wątek o tym jak wyczyścić:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie pokazuje żadnej usterki przepływomierza, ale moze on chyba nie pokazywać sytuaacji w której on żle Objawwypracuje

U mnie komp też nic nie pokazał, dopiero na hamowni pod obciążeniem wyszło , że przepływka szwankuje powyżej 3000 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piurko2, bo z tymi vag'ami to roznie bywa, nie wiem czy maja rozne programy czy co (moze niektorzy sie nie znaja) ale znam kilka sytuacji gdzie kilka vag'ow nie wykrywalo awarii przeplywki a inny(alwi-wieja BielskoBiala, bardzo dory serwis bosha) pokazal odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piurko2, bo z tymi vag'ami to roznie bywa, nie wiem czy maja rozne programy czy co (moze niektorzy sie nie znaja) ale znam kilka sytuacji gdzie kilka vag'ow nie wykrywalo awarii przeplywki a inny(alwi-wieja BielskoBiala, bardzo dory serwis bosha) pokazal odrazu

Murzyn daj spokój :shock: drugi koniec Polski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lizak1983

Dzieki wielkie za pomoc. Juz zamówiłem nową przepływke na allegro. Jak dojdzie to podmienie i zobacze jak działa. W kazdym razie(gdyby to nie było przyczyną tych usterek) i tak mnie wyjdzie taniej później ją sprzedać niż jechać do serwisu i płacić za diagnoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc. Juz zamówiłem nową przepływke na allegro. Jak dojdzie to podmienie i zobacze jak działa. W kazdym razie(gdyby to nie było przyczyną tych usterek) i tak mnie wyjdzie taniej później ją sprzedać niż jechać do serwisu i płacić za diagnoze:)

Błędne myślenie. Najpierw się diagnozuje a później kupuje, a co jeśli opróćz przepływki wyjdzie coś jeszcze ? Nie zwlekaj i najpierw jedź na porządną diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przypuszczam, ze przepływomierz nie pracuje u mnie poprawnie, wszystko na to wskazuje. Komputer nie pokazuje żadnej usterki przepływomierza, ale moze on chyba nie pokazywać sytuaacji w której on żle Objawwypracuje. SPrawdziłem filtr powietrza i jest nawet czysty. A takie mam mniej wiecej objawy: powolne wchodzenie silnika na obroty - "dziury w gazie" lub "spadki mocy" podczas przyśpieszania . - spadek prędkości maksymalnej i słabe rozpędzanie się.

No ale przechodząc do sedna sprawy, chciałem wymienić ten przepływomierz, ale nie mam jego numeru katalogowego, czy ktoś mógłby mi pomóc wybrać właściwy?

Audi A4, 2,5TDI, rocznik 1999(model 2000), silnik AFB. Za wszelką pomoz z góry wielkie dzięki.

mam ten sam silnik i ten sam problem dokładnie. najpierw myślałem że to od włączonej klimy zamieniłem przepływke na sprawna od kolegi i to chyba jednak wina przepływki. napisz jak dostaniesz nową co i jak i jeśli możesz daj namiary na sprzedawcę bo chyba i u mnie na kupnie nowej się skończy. w serwisie nowa ok 480 pln więc lekko drogawa niestetety

[ Dodano: 2006-06-30, 11:45 ]

właśnie wróciłem z diagnozy KTS - em i niestety przepływka padnięta nie działa w ogóle niestety jak się okazało więc zakup nowej - 300 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lizak1983

Byłem na diagnostyce, posprawdzali i powiedzieli ze wszystko wporządku i skasowali pieniądze. Nawet jeśli kupie przepływke i nie bedzie to jej wina, to taniej wyjdzie mi ją sprzedać niż jeździć od mechanika do mechanika i każdemu płacić i dowiedzieć się ze wszytko wporządku. Za przepływke zapłaciłem 220zł(BOSCH), a zamontuje sobie sam.

Tutaj go kupiłem. KLICK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem nissana almerę - dwa razy na diagnostyce raz u gościa który tym się profesjonalnie zajmuje drugi raz w serwisie i obaj powiedzieli że to nie przepływka. ale i tak kupiłem tym bardziej że w serwisie kosztowała 199 pln i po zamontowaniu od razu na pierwszym zakręcie bym się zabił takiego kopa dostała (2.2 di z cipem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnostyce, posprawdzali i powiedzieli ze wszystko wporządku i skasowali pieniądze. Nawet jeśli kupie przepływke i nie bedzie to jej wina, to taniej wyjdzie mi ją sprzedać niż jeździć od mechanika do mechanika i każdemu płacić i dowiedzieć się ze wszytko wporządku. Za przepływke zapłaciłem 220zł(BOSCH), a zamontuje sobie sam.

Tutaj go kupiłem. KLICK!!

no to albo kiepska diagnoza albo dobra przeplywka ... :twisted:

czekamy na efekty zmiany przeplywki ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lizak1983

Okazało sie ze to przepływomież, czyszczenie turbiny, czujnik ciśnienia w turbosprężarce i jakiś czujnik spalin. Drogo kosztowała naprawa, ale teraz to przynajmniej czuć te 150 KM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...