Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Silnik 1,9 AVF (akurat Octavia) czasami brak mocy od około 100km/h


goose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów

Mam taki problem a mianowicie chodzi o mojego ojca nieszczęsna skode octavie automat z 2005 silnik AVF....

Juz od kilku dni objawiał się problem taki ze auto czasami traciło moc - tzn 100-120 km/h i to byłby maxx. (czasami nawet zaświeciła sie kontrolka silnika)

Po wyłączeniu stacyjki i ponownym odpaleniu auta wszystko wracało do normy aby znowu po kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów sytuacja sie powtórzyła z nieznanych powodów...

Sprawdziłem wszystkie wężyki podciśnienia, rury intercoolera, itp- czyli wzrokowo i dotykowo całą komorę silnika lecz nic ciekawego bynajmniej nie znalazłem.

Dzisiaj podłączajac do vaga znalazłem tylko taki błąd

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

czyli Ciśnienie turbosprężarki (TC) - przekroczona granica > podłączenie węża

oraz zrobiłem logi

bs:

Log (3 - 004)

Log (4 - 003)

Log (5 - 011)

dynamiczne bez mocy:

Log (0 - 010)

Log (1 - 008)

Log (2 - 011)

Log (3 - 003)

oraz dynamiczne jak było wszystko ok

Log (0 - 011)

Log (1 - 003)

Log (2 - 010)

Tak jak wspomniałem wczesniej to automat, wlaczajac 3 bieg niestety i tak mi pózniej przełączało....

Wszelkie sugestie oraz pomysły mile widziane

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w b5 afn niektorzy mowia ze kierowniczki od turbiny wyczyscic ale mialem robione i nic nie dalo albo nieszczelnosc w ukladzie byla sprawdzana i elegancko a turbina przy 110-120 wylacza sie bo jest przeladowana nie wiadomo dla czego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie do masz niedoładowane - n75 jakby nie chodził wcale Spec. intake press. = Actual intake press. w przybliżeniu .

mam ten sam problem w b5 afn niektorzy mowia ze kierowniczki od turbiny wyczyscic ale mialem robione i nic nie dalo albo nieszczelnosc w ukladzie byla sprawdzana i elegancko a turbina przy 110-120 wylacza sie bo jest przeladowana nie wiadomo dla czego ;/

to sprawdź to samo bo pewnie też ci się sypie ten sam czujnik - N75

:hi: a najlepiej daj logi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo do czyszczenia :wink4:

Witam

kolega Buldog071 pisał ze turbo miał czyszczone i nic nie pomogło, a nie jest tak ze jakby były kierownice zapieczone to cały czas byłby mół ?? (bo u mnie po ponownym odpaleniu jest ok na kilkanaście km jazdy). Czy n75 idzie jakoś sprawdzić ? - czy odrazu wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podmienić n75 z n18 który jest za silnikiem pod rurą dolotową i zobaczysz czy jest różnica ale podobno zadko padają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice do czyszczenia. jesli natomiast twierdzisz ze bylo czyszczone to cos ze sterowaniem kierownic tzn przewody lub N75.[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 09:25_________________________________________________

mam ten sam problem w b5 afn niektorzy mowia ze kierowniczki od turbiny wyczyscic ale mialem robione i nic nie dalo albo nieszczelnosc w ukladzie byla sprawdzana i elegancko a turbina przy 110-120 wylacza sie bo jest przeladowana nie wiadomo dla czego ;/

Wrzuc swoje logi, to sie oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...