Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zmiana tarcz z niewentylowanych na wentylowane-pytanie.


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z hamulcami że:

Przy hamowaniu z dużej prędkości przy obciążonym aucie auto hamuje do pewnego momentu a potem czuć jakby klocki się ślizgały i kiepsko auto hamuje tzn czuć twardy pedał ....

Moja wizja jest taka że po prostu podczas hamowania z dużej prędkości tarcze i klocki sie mocno nagrzewają i nie ma tej siły tarcia i dlatego auto hamuje jak hamuje.... Dlatego wpadłem na wizje żeby założyć do mojej pszczółki tarcze wentylowane i moje pyt jest takie czy trzeba zmieniac całe zaciski czy zmieszczą się tam tarcze wentylowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do jaruckiego ma komplet pod wentylowane tarcze.

Nie wiem czy zacisk podpasuje na pewno jarzmo jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zatem coś nie tak z hamulcami kolego...Twardy pedał? Mam taki sam wóz jak Ty i przy pełnym obciążeniu niczego takiego nie zauważyłem. Wiem jak zachowują się tarcze wentylowane bo miałem w peziu, tutaj mam pełne i różnicy specjalnie przy naszych autkach nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co jest nie tak? Bo przy hamowaniu na poczatku jest brzytw a pózniej klocji ajkby sie slizgaly i ledwo hamuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzilem auto juz na nowych tarczach i kloskach, za niemaca byly zmieniane i moze z 2tys km na nich zrobione bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem z hamulcami że:

Przy hamowaniu z dużej prędkości przy obciążonym aucie auto hamuje do pewnego momentu a potem czuć jakby klocki się ślizgały i kiepsko auto hamuje tzn czuć twardy pedał ....

Moja wizja jest taka że po prostu podczas hamowania z dużej prędkości tarcze i klocki sie mocno nagrzewają i nie ma tej siły tarcia i dlatego auto hamuje jak hamuje.... Dlatego wpadłem na wizje żeby założyć do mojej pszczółki tarcze wentylowane i moje pyt jest takie czy trzeba zmieniac całe zaciski czy zmieszczą się tam tarcze wentylowane??

hamulce masz gów....ej jakości, dlategoo tak hamują

do wymiany masz jarzma i zaciski pod tarcze 288/25mm

szukaj na alledrogo ale od B5, od B6 mają inne wymiary mocowania

tutaj masz przykład:

http://www.allegro.pl/item930684613_zaciski_hamulcowe_przod_tyl_audi_a4_2_4_99_r_lift.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...