Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Światła do jazdy dziennej Hella Daytime Running Light


amokk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odnośnie dziennych lampek... ostatnio miałem starcie z policjantem w tej kwestii. Na ostatniej kontroli poinformował mnie że LEDy mają zniknąć, bo w życie weszła nowa ustawa, która mówi, że jeżeli w pojeździe nie ma fabrycznie montowanych LEDów (np tylne światła stop/pozycja, kierunki) to dzienne też nie mogą być na diodach. I mimo tego, że mają homologację E i certyfikat RL oraz poprawny montaż nie można ich używać. Jak to on określił swoim dyplomatycznym tonem: "Producent Audi nie przewidział oświetlenia LEDowego dla tego modelu"

Czyli światła są ok tylko pojazd nie jest do nich przystosowany. Paranoja

Co Wy na to? Zaznaczam, że kontrola nie była 1 kwietnia :wink4:

To, że światła są na zwykłych żarówkach czy ledach nie ma znaczenia.

Ważna homologacja na lampach RL.

Gdyby było to zabronione to było by info w rozporządzeniu ministra.

Jak się policjant upiera to niech Ci da to na piśmie z własnym podpisem.

Będzie dla niego niezła kompromitacja.

Takie przepisy to on sobie może stosować w swoim własnym domu i stosować tylko zwykle żarówki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to chcesz mieć elegancko pociągnięte to bez kanału się nie obejdzie

Możesz wyjaśnić dlaczego potrzebny jest kanał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Żarówki również muszą mieć homologację.

Chodzi o klosz lampy.

Nie ważne czy żarówki czy ledy, ważne by na kloszu było RL.

Jak to chcesz mieć elegancko pociągnięte to bez kanału się nie obejdzie

Możesz wyjaśnić dlaczego potrzebny jest kanał ?

Jak chcesz mieć przewody prowadzone byle jak w zderzaku to bez kanału to zrobisz.

Jednak gdy chcesz prowadzić wzdłuż fabrycznej wiązki, która biegnie miedzy chłodnicą, a wentlatorami to bez kanału się nie obejdzie.

Zobacz sobie zdjęcia i sam oceń.

Chyba, że będziesz kładł lusterko na podłożu i masz niezwykle długie palce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie dziennych lampek... ostatnio miałem starcie z policjantem w tej kwestii. Na ostatniej kontroli poinformował mnie że LEDy mają zniknąć, bo w życie weszła nowa ustawa, która mówi, że jeżeli w pojeździe nie ma fabrycznie montowanych LEDów (np tylne światła stop/pozycja, kierunki) to dzienne też nie mogą być na diodach. I mimo tego, że mają homologację E i certyfikat RL oraz poprawny montaż nie można ich używać. Jak to on określił swoim dyplomatycznym tonem: "Producent Audi nie przewidział oświetlenia LEDowego dla tego modelu"

Czyli światła są ok tylko pojazd nie jest do nich przystosowany. Paranoja

Co Wy na to? Zaznaczam, że kontrola nie była 1 kwietnia :wink4:

To, że światła są na zwykłych żarówkach czy ledach nie ma znaczenia.

Ważna homologacja na lampach RL.

Gdyby było to zabronione to było by info w rozporządzeniu ministra.

Jak się policjant upiera to niech Ci da to na piśmie z własnym podpisem.

Będzie dla niego niezła kompromitacja.

Takie przepisy to on sobie może stosować w swoim własnym domu i stosować tylko zwykle żarówki :decayed:

No właśnie powiedział, że dzienne jak najbardziej tak tylko zwykłe halogeny (nie LEDy). Po za tym trzecie światło STOP jest fabrycznie na diodach (o ile sie nie myle) więc można się upierać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz.

Światła do jazdy dziennej mogą być na zwykłych żarówkach lub na diodach.

Ważne, żeby było oznaczenie na kloszu takiej lampy RL.

Są jeszcze inne wymogi co do tych świateł, jednak w przepisach nie ma wzmianki jaki typ oświetlenia ma być w lampie.

Skoro na lampie jest RL to znaczy, że producent dostał homologację na te światła, co oznacza, że legalnie możemy na nich jeździć.

"Mądry" policjant niech skieruje sprawę do sądu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się o kopie tego świstka co dostali. Wtedy będzie czarne na białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wkrótce będę montował te lampki Helli, uważam że to świetne rozwiązanie. Tym bardziej że zestaw jest dedykowany pod A4 B5, bez żadnego "dorzeźbiania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania moich dajlajtów zostałem namierzony przez kontrole policyjną odnośnie moich lampek. :decayed: Policjant również upierał się przy tym że są nie zgodne z przepisami mimo iż mają homologacje i odpowiedni montaż. Twierdził że lampy dzienne muszą być zamontowane oryginalnie w fabryce a ten model nie miał ori dziennych. Szukałem gdzieś tych "nowych" przepisów ale nie znalazłem i nurtuje mnie pytanie kto ma racje, szary obywatel czy pan policjant :kox:

Ktoś wie coś na ten temat ???? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach nie ma nic takiego. Lampy muszą mieć oznaczenie RL, odpowiednio się załączać i być odpowiednio umiejscowione. Wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro maja homologacje. Sa w odpowiednim miejscu zalozone (rozporzadzenie okresla min wysokosc i odleglosc miedzy lampami) Zalaczaja sie po przekreceniu kluczyka w stacyjce. To gliniarz musi pogodzic sie z tym ze nie ma racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w pewnej chwili zwątpiłem w ten bzdurny przepis, bo miałem 2 kontrole po tym jak się doczepili i nic. Jak widać problem pojawia się w szerszej grupie userów led...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z policmajstrami jak z kazdym innym mundurowym, sam nim jestem (nie policjant) wiec wiem jak jest. To tez czlowiek, czasem 'postrzelony', taki ktoremu zona rogi przystawia nikt go nie kocha, ktory uwarza ze jest najmadrzejszy itp itd... Nie ma racji ale probuje udawac cwaniaka. Niech Ci udowodoni na kwicie ze nie mozesz miec takich lamp. Po to wymyslili normy E i inne zeby na nie zwracac uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, wiem, że odgrzebuję stary temat, ale poszukuję lamp takich jak w tym topicu, niestety nie mogę ich nigdzie znaleźć. Dajcie proszę znać gdzie je można dostać.

pozdrawiam

tak na szybko http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=1501010000&typ=4614&wsk=O&towkod=9A926E

musisz poprzeglądać oferty sklepów internetowych lub poczekać, bo co pewien czas pojawiają się na allegro, jeżeli Cię pyli to pogrzeb w archiwum allegro i pogadaj z wystawiającymi je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...