Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Światła do jazdy dziennej Hella Daytime Running Light


amokk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po montażu świateł do jazdy dziennej Hella Daytime Running Light.

Są one przeznaczone do Audi A4 11/94 - 4/99.

Moc żarówek: 2 x 6W

Cena: 320 zł

84556681.th.jpg

Poniżej instrukcja montażu:

18226496.th.jpg 19063702.th.jpg 22574326.th.jpg 53212134.th.jpg 36914516.th.jpg 53277364.th.jpg 74301664.th.jpg 45845090.th.jpg 14596574.th.jpg 93869524.th.jpg 10xx.th.jpg 11xcg.th.jpg

Ja jednak przekaźnik umieściłem w środku pod kierownicą, przy innych przekaźnikach montując go na dorobionym uchwycie, a przewody prowadziłem wzdłuż fabrycznej instalacji.

44825476.th.jpg 26785839.th.jpg 66326475.th.jpg 52263557.th.jpg 98853553.th.jpg 44277613.th.jpg 93101368.th.jpg 18643819.th.jpg 38369412.th.jpg 81499365.th.jpg 20510465.th.jpg

Światła te włączają się po włączeniu zapłonu, a podczas rozruchu gasną, aż do uruchomienia silnika, podobnie jak radioodtwarzacz.

Wyłączają się po zgaszeniu silnika lub po włączeniu świateł postojowych, mijania, drogowych lub przeciwmgielnych.

Po włączeniu świateł dziennych pozostałe światła są wyłączone czyli wszystko zgodnie z nowymi przepisami.

A tak się prezentują:

26724787.th.jpg 54962331.th.jpg 38223645.th.jpg 88993652.th.jpg 37371528.th.jpg 72635280.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam do B6... diod nie chce bo to już nieładnie wygląda... i nie mogę znaleźć...

jakby komuś się przydało http://allegro.pl/item946367681_halogeny_do_audi_a_4_a4_hella_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, za mały wlot powietrza na icka, ale lampka ogólnie ładnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, za mały wlot powietrza na icka, ale lampka ogólnie ładnie się prezentuje

ładnie ładnie... widziałem u kolegi z Bydgoszczy... na żywo profesjonalny sprzęt :good:

ale o ICku nie pomyślałem... to fakt :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie, za mały wlot powietrza na icka, ale lampka ogólnie ładnie się prezentuje

Na IC jest plastikowy tunel i akurat nic nie stoi mu na przeszkodzie, bo jest do połowy kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szału nie ma, jak obrysówki. Wolałbym dołożyć i kupić LEDy z S6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuj-pom dwóch kolegów ma założone takie światełka i bardzo fajnie wyglądają.

Myślę że jest to dobra alternatywa dla rezania halogenów w zderzaku przedliftowym :good:

Pozwoliłem sobie wrzucić ich fotki:

http://images40.fotosik.pl/131/f5284a9d922712a0.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/129/mg0013m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że te lepiej pasują do B5.Diody tak sobie.Powiedz koleżko ... halo jest razem z kratką i pasuje pod starą kratkę???Dużó roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Dibem te z S6 do jazdy dziennej :kox:, a jeśli miałbym zakładać te lampy Hella to wolałbym ori halogeny z polifta bo te szału nie robią a wręcz jak na mój gust nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że te lepiej pasują do B5.Diody tak sobie.Powiedz koleżko ... halo jest razem z kratką i pasuje pod starą kratkę???Dużó roboty?

Jak to chcesz mieć elegancko pociągnięte to bez kanału się nie obejdzie i całą sobotę sobie zarezerwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie dziennych lampek... ostatnio miałem starcie z policjantem w tej kwestii. Na ostatniej kontroli poinformował mnie że LEDy mają zniknąć, bo w życie weszła nowa ustawa, która mówi, że jeżeli w pojeździe nie ma fabrycznie montowanych LEDów (np tylne światła stop/pozycja, kierunki) to dzienne też nie mogą być na diodach. I mimo tego, że mają homologację E i certyfikat RL oraz poprawny montaż nie można ich używać. Jak to on określił swoim dyplomatycznym tonem: "Producent Audi nie przewidział oświetlenia LEDowego dla tego modelu"

Czyli światła są ok tylko pojazd nie jest do nich przystosowany. Paranoja

Co Wy na to? Zaznaczam, że kontrola nie była 1 kwietnia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakaś nadinterpretacja :decayed: Chciał Cię ud***ć i wymyślił bajkę :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to akurat był mój znajomy i raczej mnie ostrzegał niż chciał ud***ć. Później pytałem drugiego i potwierdził. Ponoć dostali jakieś pismo, że ustawy się pozmieniały. Dla mnie oczywiście to bzdura i dalej je mam. Czekam na wypowiedzi innych, może ktoś już miał z tym styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jeśli chodzi o diody z metra z allegro to nawet popieram tego policmajstra ale jeśli miał by się czepiać wyrezanych RS6 to tego już nie rozumiem. Niech łapie zenony w starych golfach :naughty:

No chyba że jest odwrotnie i dla policjanta RS'y to jakaś niewiadomego pochodzenia część której nie spotkał na allegro i stąd te wątpliwości :decayed:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyrezane z RS6 to nie i nie na metry :tongue4: Poprostu zwykły zestaw za 250 zł. Homologacja E certyfikat RL, zamontowane poprawnie z kratkach zderzaka, włączane zapłonem i gaszone światłami mijania. Jak pisałem wcześniej. Swiatła są ok, bo wcześniej też mnie kontrolowali i zawsze ich zaginałem. Poprostu jakieś nowe bzdurne przepisy i tyle... Tylko za cholere nie mogę znaleźć żadnego info w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam takie światełka, Reniu już fotkę wstawił. Fajna sprawa, wszystkim polecam. Montowałem dokładnie tak jak w instrukcji, już teraz nie ma z tym problemu, bo wedle nowelizacji ustawy z 4 maja 2009 (bodajże), podczas jazdy na światłach do jazdy dziennej nie muszą się już palić tylne postojówki. Wcześniej musiały i trzeba było przerabiać ten zestaw.

A w ogóle to zapłaciłem dużo mniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...