Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja w telefonie (Nokia e71)


Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Mam nowy telefon - Nokie E71 która ma wbudowanego gps'a ma ktoś może jakieś doświadczenie w pracy z tym telefonem ? Jaką mapę zainstalować by działało to najlepiej - najdokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Ja mam u siebie mapy Garmina i jestem zadowolony w 100%. Zawsze doprowadzi tam gdzie chce i jest wg mnie dokładny tak więc ja moge Ci takie mapki polecic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50040

JUZIU czy to ta mapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wgrac gramina i tomtoma oba sa dobre :good: ja w N95 mialem tomtoma i dzialal fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin już sprawdzony. Fajny i przyjemny w obsłudze. Chwilę trwa zanim ogarnie się z sygnałem. Ale to przecież telefon. Później jest już ok. ;)

ja w N95 mialem tomtoma i dzialal fajnie

"kupię" i sprawdzę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin już sprawdzony. Fajny i przyjemny w obsłudze. Chwilę trwa zanim ogarnie się z sygnałem. Ale to przecież telefon. Później jest już ok. ;)

ja w N95 mialem tomtoma i dzialal fajnie

"kupię" i sprawdzę :wink4:

kiedys czytalem ze garmin lepszy w trasy a tom tom w miescie albo odwrotnie, nie pamietam juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki-m dokładna ta mapa jest?

Nie tak dokładna jak Auto Mapa , ale w zupełności wystarcza, bynajmniej mnie. Mam wrzuconą mapę PL i Europy Zachodniej, i powiem Ci że nie zdarzyło mi się miec z nią jakiegoś zonka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki-m dokładna ta mapa jest?

Nie tak dokładna jak Auto Mapa , ale w zupełności wystarcza, bynajmniej mnie. Mam wrzuconą mapę PL i Europy Zachodniej, i powiem Ci że nie zdarzyło mi się miec z nią jakiegoś zonka :wink4:

TT ma czasami takie "dziury", nie widzi zupelnie jakiejs miejscowosci, jakby jej nie bylo, druga rzecz to taka, ze laczy nazwy miejscowosci i ulic, wpiszesz miejscowosc w ktorej szukasz danej ulicy ale on w pamieci jej nie ma to wezmie ulice z jakiejs wiochy obok i tam cie wysle. zdazylo mi sie to raz i od tamtej pory nie go nie uzywalem, wkurwilem sie strasznie bo uzywalem go w karetce a tam nie moge nie wiedziec gdzie jade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT ma czasami takie "dziury", nie widzi zupelnie jakiejs miejscowosci, jakby jej nie bylo, druga rzecz to taka, ze laczy nazwy miejscowosci i ulic, wpiszesz miejscowosc w ktorej szukasz danej ulicy ale on w pamieci jej nie ma to wezmie ulice z jakiejs wiochy obok i tam cie wysle. zdazylo mi sie to raz i od tamtej pory nie go nie uzywalem, wkurwilem sie strasznie bo uzywalem go w karetce a tam nie moge nie wiedziec gdzie jade...

ale lipa :shocked: nie dziwie Ci się ze sie wkurwiłeś :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam w swojej E71 Garmina i jest git, jeździłem na nim po Szwajcarii i wracałem przez Niemcy i całą Polskę i super się takie rozwiązanie sprawdziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N95, używam standardowej nawigacji nokii i jest lux, używa ktoś jeszcze tego, jakie wrażenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N95, używam standardowej nawigacji nokii i jest lux, używa ktoś jeszcze tego, jakie wrażenia??

Za standardową nokii trzeba zapłacić.. Więc wiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Garmina byłem bardzo zadowolony, bo super mnie prowadził, był trochę "opóźniony" no ale jak się nie jechało przez miasto 100-ką to dało radę w odpowiednią ulicę skręcić :naughty: Jedyną największą wadą Garmina (przynajmniej tego co miałem), było to, że nawet jak nie używałem był tylko zainstalowany... to wpierdzielał baterię :wallbash: Po odinstalowaniu bateria trzyma 2 razy dłużej :rolleyes: Mam E66 :wink4:

Teraz planuję przetestować Sygica, którego bardzo dużo moich znajomych chwali :wink4: A że nie jestem jakiś mega wymagający i przymykam oko na drobne błędy, to pewnie mi będzie odpowiadał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic ma błędy i nie jest tak dokładny jak GP Mapa

Z kolei Garmin byłby super gdyby

1. czasowe zamulenie (od wersji 5 wzwyż gdyż wersja 4 tego nie miała)

2. zżeranie baterii telefonu powoduje że jak nawiguję to telefon jest cały czas podpięty pod ładowanie

3. wpadka garmina z moimi punktami to żenada (wersja 5 się wywala jak próbujemy użyć punkt któremu zmienimy nazwę z domyślnej na naszą)

Tak więc garmin jest tylko dobry,

Sygic nie zżera baterii tak jak garmin ale mapy są gorsze.

Nokia maps byłaby fajna jakby była free i miała zainstalowane mapy bo inaczej to ciągnie mapy z netu

Tom Tom - jak go zainstalowałem to przeraziła mnie liczba białych pól na mapie w świętokrzyskim. Więc wywaliłem.

Kiedyś jeździłem z laptopem i automapą i mogę o niej powiedzieć że tylko raz zrobiła mi camel trophy jak jechałem z Nowej Huty do Kielc pomimo tego ze miała kierować po drogach szybkich...

Ale podobno automapę naprawili lecz niestety na symbianie nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...