Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprężarka czasem się nie włącza


danisz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki kłopot z klimatyzacją, otóż czasem nie włącza mi się sprężarka, lub też wyłącza się po jakimś czasie. Nie chodzi tu o to, że jest zimno i tak ma być bo zdaję sobie z tego sprawę i w takim przypadku na panelu klimatronika gaśnie gwiazdka. Natomiast u mnie nie gaśnie a sprężarka nie działa. Zaobserwowałem też, jak włączam ją ręcznie, gwiazdka zapala się, słychać jak tyknie przekaźnik, który steruje sprężarką i widać na obrotach silnika, że się włączyła, ale u mnie czasami nie słychać przekaźnika, na obrotach ani drgnie a gwiazdka się zapala. Na panelu pokazuje mi błąd 13.7, czasem 13.5 - klapy. Od której strony to ugryźć? Jeżeli nie słychać przekaźnika, to wydaje mi się, że to gdzieś na drodze od sterownika do tego przekaźnika coś zamula. Klima jest w zeszłym roku po serwisie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą w temacie, ale może jest za mało czynnika w układzie może gdzieś ucieka??

A w waszych modelach czyli przed liftem , przy niskich temp. klima sie nie załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba doszedlem,u mnie nieraz tez to sie dzialo w upal myslalem ze podpale furmanke jak sie klima wylaczala,i ostatnio jak wymienialem sobie rozrzad znalazlem kabel ten co idzie do sprezarki chyba kolor zielony z jakims paskiem w oplakanym stanie,zrobilem go na cacy,i probowalem pare razy oczywiscie tak czesto na klimie nie jezdze bo zamarzne ale nieraz wlaczylem to chodzi ciagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...