Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czyszczenie układu chłodzenia


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie jestem w trakcie wymiany pompy wody, spuściłem płyn i zauważyłem że był on bardzo zasyfiały. Zbiorniczek wyrównawczy też jest strasznie brudny więc jako że pogoda się fajna zrobiła postanowiłem wziąć się do dzieła czyli do czyszczenia. Zbiorniczek już wyczyściłem, nagrzewnicę będę czyścić jutro i teraz się zastanawiam jak przepłukać cały układ chłodzenia bo skoro tyle syfu było w zbiorniczku to i zapewne wszędzie ten brud też jest.Może ktoś już coś takiego robił i pomoże . :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płukanie to możesz układ zalać wodą i po chwili wszystko spuścić, nawet kilka razy. Nie polecam żadnych środków do czyszczenia ukł. chłodzenia bo może się coś rozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki,powiedz jeszcze czy ma to być woda destylowana czy może być zwykła i czy powinienem odpalać silnik żeby był obieg????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po wymianie pompy wody i wymianie płynu trzeba odpowietrzac układ? jak tak to jak to najprościej zrobić?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o radę - w który przewód w układzie chłodzenia mam zdjąć aby spuścić płyn tak aby jak najwięcej tego syfu wyleciało?

Chce wlać w układ środek K2, pojeździć około 100km, spuścić płyn i zalać nowym.

Drugie pytanie to takie - czy jest możliwe podpiąć się w układ tak aby go przepłukać poprzez wpięcie się w wodę z sieci wodociągowych.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Pomożecie w temacie tego płukania????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...