Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zlikwidować skutecznie skrzypienie podłokietnika w B5


polok

Rekomendowane odpowiedzi

witam znalazłem prosty i skuteczny sposób na skrzypienie podłokietnika, problemem jest skrzypienie przy otwieraniu gdy wyrobione są te gumowe gumki w części otwieranej potrzebne części do usunięcia :

- gumowe odbojniki do szafek ja użyłem tych dostępnych w IKEA dodawane są do szafek lub kupienia w dziale sprzedaży części meblowych (maja grubość około 1,5mm)

frzp0.jpg

- filc samoprzylepny jak najcieńszy do podklejania nóg krzeseł lub mebli

Przyklejamy dwa odbojniki w miejscu jak na zdjęciu oraz przycinamy kawałki filcu (wszystko jest robioe na części stałej tej co się nie podnosi) i po kłopocie gdy kładziemy łokieć a tu cisza :naughty:

fs7k0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepiej zdecydowanie wyglądałoby to jakbys użył taśmy samochodowej do instalacji elektrycznej :hi: Ale prowizorka jak zwykle pewnie spisuje sie najlepiej....

masz racje ale tego tak nie widać , najważniejsze że nie skrzypi bo mnie to szlak czasem trafiał :wallbash: jak łokieć na podłokietniku a skrzyp i skrzyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nakleiłem zwykłe czarne uszczelki okienne o profilu D i szerokości kilku milimetrów. Na zdjęciu zaznaczyłem w którym miejscu je nakleiłem. Efekt jest taki, że klapka już nie trzeszczy i wygląda to dobrze, bo uszczelki są czarne i komponują się kolorystycznie z podłokietnikiem. Na początku ciężej się ją zamyka, ale z czasem jak uszczelka się ugniecie to będzie lepiej.

podlokeitnik.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...