Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ustawianie inspekcji po wymianie oleju


s---r

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pokazała mi się inspeckcja olejowa. Wykasowałem ją Polskim VAGiem 4.9. Trochę jeszcze pojeździłem i teraz wymieniłem olej.

Teraz mam takie pytanie:

Czy wykasowanie inspekcji automatycznie ustawia pojawienie się kolejnego komunikatu po przejechaniu określonego dystansu? Czy ten dystans trzeba samemu ustawić?

I czy teraz po wymianie mam znowu zrobić procedure kasowania inspekcji, po której będzie sama się ustawi kolejna inspekcja, czy muszę poustawiać dystans w grupie 17 o czym coś czytałem w innych postach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski VAG ma automatycznie określoną wartość ustawioną i jak się nie mylę to 10 tyś km, więc jak znowu skasujesz inspekcję tym VAG-iem to masz od nowa ta sama wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując - nie ma jak to samemu zbadać sprawę :)

Trochę się pobawiłem inspekcjami i je chyba w miarę opanowałem :decayed:

Zarówno VAG-COM 311-2 jak i Polski Vag 4.9 po "zresetowaniu" inspekcji ustawiają automatycznie dystans do kolejnej inspekcji. Jeśli chodzi o olej to oba programy ustawiają 12.000km.

Chciałem się lepiej obeznać z Polskim Vagiem 4.9 i na nim się skupiłem najwięcej. Wstawiam poniżej screena dla lepszego skumania bo nigdzie takiego nie widziałem :)

Screen ten zrobiony był już po wykasowaniu inspekcji i dlatego wartości w obu kolumnach są takie same. Jak trochę pojeździmy i znowu wejdziemy w Inspekcje to wartości w prawej kolumnie maleją i zmierzają do 0 - tak jak zmniejsza się dystans do kolejnej inspekcji:)

Inaczej mówiąc Kanały 5, 6, 7, 8 przedstawiają domyślny dystans do następnej inspekcji, który zostanie ustawiony przy "kasowaniu inspekcji".

A kanały 10, 11, 12 pokazują jaki dystans nam jeszcze został do następnej inspekcji. (12 to 12000km, 24 to 24000km).

301d1b87e6247ce0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kolego mi powiedz czy można na vagu 4.9 ustawić inspekcję co 10 tys jako że jeżdżę dynamicznie chciałbym częściej wymieniać grzebałem tam i niestety nie mogłem nic ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kolego mi powiedz czy można na vagu 4.9 ustawić inspekcję co 10 tys jako że jeżdżę dynamicznie chciałbym częściej wymieniać grzebałem tam i niestety nie mogłem nic ustawić

Można. Nie pamiętam jak, bo robiłem to półtora roku temu, ale robiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...