Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z napinaczem


szybki bill

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem w swojej 4-ce 18benzyna jak zlapie temperarure okolo 70stopni to zaczyna sie horror mianowicie silink dziwnie chodzi strasznie gorzej niz stary diesel mechanik powiedzial ze to chydrauliczny napinacz lancucha napedu waklow rozrzadu czy ktos ma cos takiego w swoim aucie i co zrobic zeby narmalnie silnik pracowal,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w 1.8T .

Co do kontrolki oleju - miałem z tym problem jakiś rok temu, za niskie cisnienie oleju spowodowane zapchanym smokiem (zapieczony), po wymianie pompy ciśnienie jest ok (chociaż ostatnio nie sprawdzałem - ale kontrolka oleju nie pojawiła się ani razu od wymiany pompy)

Ogólnie to teraz motor chodzi jak traktor - ale jeżdzę z tym. Podejrzewam napinacz wałków rozrządu lub nastawnik na wałku rozrządu - tak czy siak droga sprawa :-/

Daj znać jeśli coś wskurasz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy cisnienie chyba jest ok bo kontrolka sie nie zapala,na zimnym jest ok chidzi cicho problem pojawia sie przy temp okolo 70 stopni silnik zaczyna chodzic jak ursus znaczy sie jak traktor ale czasem przestaje i po chwioli zaczyna boje sie jechac na gielde bo chce kupic niwszy model cena nowego napinacze okolo 1600zl do nabycia tylko w serwisie nie mam pojecia co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klekotał, ale kiedy dolałem oleju (było minimum) klekotanie się zmniejszyło, po wizycie u mechanika i diagnozie wyszło, że do wymiany jest napinacz łańcuszka rozrządu.

Gdy chodzi o napinacz dla wersji ze zmienną fazą rozrządu, niestety nie ma zamienników i trzeba zaopatrzyć się w część oryginalną (1600 zł za napinacz) - to może boleć.

szybki bill mogę tylko tobie współczuć bo masz kupę szmalu do wydania, albo będziesz ryzykował jazdę na niepewnym napinaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KRZYCZE KOLEGO,ZNAJOMY MECHANIK TROCHE MNIE WYSTRASZYL BO ZACZAL GADAC ZE JAK SIE KUPI TO CZY BEDZIE PASOWAL I W OGOLE COS GADAL JAK BY CHCIAL PRZYCIAC NA MNIE KASIORE ALE JAK DLA MNIE TO SILNIKI MAJA OZNACZENA TO JAK OD TEKIEGO SAMEGO BY KUPIL TOBEDZIE PASOWAL ALE JUZ JA TEGO SAM NIE ZROBIE DZWONILEM NAWET DO KOLESIA I KRZSYKNAL COS OKOLO 400 STOWEK A MIALEM W PLANIE KUIC FELE JAKIES 17-ki[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2010, 15:40_________________________________________________jest na alegro nawy kalet 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie krzyczalem i nie krzycze na nikogo i dzis po paleniu gumy abs sie przylatal chcialem kupic nowszy model ale teraz zastanawiam sie nad starszym bez tych wszystkich elektronicznych bajerow,moj silnik to 1,8 20 zaworowy nie ma zmiennych faz rozzrzadu.[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2010, 22:25_________________________________________________chyba kupie nowy napinacz bo auto bardzo nie ladnie chodzi jak ktos wie to moglby dac namiary na taki napinacz(slkep szrot itp),z gory dziekuje[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2010, 22:33_________________________________________________koledzy na soczewkach nie narzekacie na slabe swiatla plastik w moich lampach jest troche pocharatany odpryskami od kamieni poprzez to siwatla wydaje mi sie ze nie swieca tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj silnik to 1,8 20 zaworowy nie ma zmiennych faz rozzrzadu.

Czy aby na pewno nie masz zmiennych faz silnik ARG ma elektryczny napinacz, i chyba co za tym idzie zmienne fazy. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę bo w końcu sam chce się dowiedzieć czy mam zmienne fazy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej zmienna faza rozrządu weszła do Audi w 2000r (takie info znalazłem na necie), ale na allegro znalazłem do ARG napinacz elektryczny - czyli by wynikało, że masz ten droższy ale zgodnie z informacją wcześniejszą Twój rocznik by nie pasował. Najlepiej podaj swój nr win to może ktoś poda Tobie nr fabryczny napinacza i wtedy będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w [ARG] (powyżej nr. vin WAUZZZ8D-X-200001) jest "nastawnik wałka rozrządu" (nie napinacz) o nr. 058 109 088 E zm. w dniu 1.12.2006r. na 058 109 088 K - 376 €

EPB99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej zmienna faza rozrządu weszła do Audi w 2000r (takie info znalazłem na necie), ale na allegro znalazłem do ARG napinacz elektryczny - czyli by wynikało, że masz ten droższy ale zgodnie z informacją wcześniejszą Twój rocznik by nie pasował. Najlepiej podaj swój nr win to może ktoś poda Tobie nr fabryczny napinacza i wtedy będziesz miał pewność.

A ADR już w 1998 r. były zmienne fazy rozrządu. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ADR już w 1998 r. były zmienne fazy rozrządu. :wink4:

Ja w swoim ADR już od czasu kiedy go kupiłem (ponad 1,5 roku temu), mam z tym problem.

Jeden mechanik mówił że to napinacz, inny że trzeba wymienić szklanki. Ostatnio jednak byłem na przeglądzie z gazem i gość posłuchał i odesłał mnie do pewnego gościa który niby pracował w VW.

Podjechałem, gość posłuchał i od razu nadmienił że to "zmienne fazy rozrządu". Powiedział że naprawa kosztuje 1600 zł. i jest raczej nieopłacalna.

A... i dodał jeszcze że skoro wymieniany był już rozrząd i jeśli mi to tak aż nazbyt nie przeszkadza to można z tym jeździć i że nie powinienem mieć powodu do strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to można z tym jeździć i że nie powinienem mieć powodu do strachu

takie małe OT :wink4: ... gorzej jak jednak ten "mechanik" się myli i na strach będzie za późno :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie OT ale ciekawy jestem, czym skutkuje jazda z "klekoczącym" napinaczem? Co się może stać jak np. łańcuch przeskoczy i czy w ogóle jest to możliwe? A w ogóle ktoś miał problemy z rozrządem po "stronie zaworów wylotowych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...