Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem po wymianie świec...


jawor031

Rekomendowane odpowiedzi

O tych swiecach jest opinia na forum, stad znam ta marke :naughty: Ciezko powiedziec czy w Twoim przypadku na takie zachowanie auta przy odpalaniu rano zalezy w glownej mierze od swiec. Jesli sie przydusza, to moze paliwo nie dochodzi, slabe cisnienie. Moze byc czujnik temp. Zalacza Ci sie ssanie? mam nadzieje ze odpalasz na PB, bo widze, ze w profilu masz LPG.

W sumie, ja wczesniej przed wymiana mialem taki problem, ze rano po pierwszym odpaleniu dusil sie i albo zaraz gasl albo sam go wylaczalem dopiero drugi raz i chodzil spoko. Ssanie sie zalaczalo. Domyslalem sie ze moze byc to zwiazane z temp, bo w zime jak byly mrozy odpalal bez problemu, gorzej latem :tongue4: ostatnio nawet o tym zapomnialem bo odpala zawsze bez problemu wiec nie wiem czy wymiana swiec pomogla :mysli:. Wczesniej tak jak pisalem mialem 3 elektrody NGK z przerwa 0,8 (nie pamietam modelu). Teraz kupilem takie jak zaleca producent do auta/nie do gazu :) i spoko, jest ok, takze moge smialo polecic, u mnie sie sprawdzily. Z tego co wiem na gazie zaleca sie czestsza wymiane, dlatego po 20k km zmienilem.

Tak, link z akucji jest do swiec jakie kupilem do ADR. Poniezej jest link do katalogu Denso, mozesz looknac :wink4: :

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-maker.cgi

Swiece sam zmienisz bez problemu, polecam jakis dobry klucz, ja mam nasadke na grzechotke 1/4. Wazne zeby dobrze dokrecic za pierwszym razem. Z wyczuciem oczywiscie, nie na maxa na sile ale tak aby uszczelka dobrze zlapala, a nie popuszczac i dokrecac jeszcze potem :gwizdanie: , zreszta info zapewne znajdziesz na forum albo w necie.

Powodzonka zatem, oby furka sie dobrze sprawowala :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Odpalam na Pb jasne nawet staram się opóźniac przełączenie na LPG, ssanie działa, czujnik temp. sprawny, ciśnienie też sprawdzone. Po ostatniej wizycie u mechanika diagnoza brzmi"silnik 100% sprawny mechanicznie i pod wzgędem elektroniki, ale skąd te problemy nie wiemy". Dlatego pytam o te świece bo tego tylko tematu nie poruszyłem z mechanikiem.Dzięki za konkret info. poza tym kilka tematów o nierównej pracy silnika tu czytałem i podobnych obiawach i wszystko co było do sprawdzenia i wymiany już zrobiłem, może te świece to jest to!

Dzięki raz jeszcze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Odpalam na Pb jasne nawet staram się opóźniac przełączenie na LPG, ssanie działa, czujnik temp. sprawny, ciśnienie też sprawdzone. Po ostatniej wizycie u mechanika diagnoza brzmi"silnik 100% sprawny mechanicznie i pod wzgędem elektroniki, ale skąd te problemy nie wiemy". Dlatego pytam o te świece bo tego tylko tematu nie poruszyłem z mechanikiem.Dzięki za konkret info. poza tym kilka tematów o nierównej pracy silnika tu czytałem i podobnych obiawach i wszystko co było do sprawdzenia i wymiany już zrobiłem, może te świece to jest to!

Dzięki raz jeszcze :good:

jak by nie pomogło to wyczyść wtryskiwacze i rozbierz parownik, może czas membranę w nim wymienić, bo takie objawy ze po pierwszym przełączeniu chce zdechnać to = tez brudne wtryski lub marznący parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie błędy Ci wyświetla na vagu.

Bo może być kilka przyczyn takich objawów.

U mnie również przy odpalaniu pracuje nierówno.

Z mechanikiem doszedłem że gdzieś dostaje lewe powietrze i tak też się stało-odpowietrznik silnika miałem dziurawy

Jeszcze między przepustnicą a kolektorem nie mam żadnej uszczelki i nie wiem czym to uszczelnić.

Coś polecacie - jakiś silikon??samej uszczelki nigdzie nie mogę dostać

Ps- świece zamierzam zmienić i chyba wypróbuje te DENSO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...