Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy założyć łożysko FAG? Podobno oryginał montowany w Audi?


cherry24

Rekomendowane odpowiedzi

teza mojego mechaniora.jeśli skręcając w którąś ze stron łożysko cichnie lub huczy głośniej to jest to wina łożysk na TYLNEJ osi.w Escorcie i Audi 80 sie sprawdzało.w a4 jeszcze nie wymieniałem.ale pewnie niedługo będe bo coś delikatnie zaczyna hałasować :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teza mojego mechaniora.jeśli skręcając w którąś ze stron łożysko cichnie lub huczy głośniej to jest to wina łożysk na TYLNEJ osi.w Escorcie i Audi 80 sie sprawdzało.w a4 jeszcze nie wymieniałem.ale pewnie niedługo będe bo coś delikatnie zaczyna hałasować :thumbdown:

Ale wyrażnie słychać buczenie z przodu. A może po dłuższej trasie jest możliwość sprawdzenia buczącego łożyska - dotykając piastę ?? Czy nie powinna być duża bardziej gorąca od piast pozostałych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się, że uszkodzone było łożysko w prawym przednim kole wbrew teorii, że skoro buczy głośniej przy skręcie łukiem w prawo to napewno padnięte powinno być łożysko w lewym kole. Czasami jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... :hi:

Z tym buczeniem łożyska to jest Panowie różnie ..

Teoria teorią a rzeczywistość jest czasem inna ..

Mnie też coś buczało od prędkości 40k/h w Górę i to przy jeździe na wprost..

Nic nie wskazywało na to ze to może buczeć łożysko , zero grzania ,zero luzu nawet przewiozłem mechanika samochodowego który sam powiedział ze to bardzo dziwne buczenie ,nie spotkał sie z takimi objawami nigdy..a pracuje już sporo lat ...

Posprawdzaliśmy wszystko ,nawet zmieniałem koła z oponami ma inne by wykluczyć opony...i zostały tylko łożyska ....

Zadecydowałem ze wymieniamy obydwa od razu ..no i bingo ..jednak łożysko ..

No i buczenie z głowy ..i jazda pewna na jakiś czas nie muszę sie martwić ze znowu mi moze buczeć drugie łożysko ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się, że uszkodzone było łożysko w prawym przednim kole wbrew teorii, że skoro buczy głośniej przy skręcie łukiem w prawo to napewno padnięte powinno być łożysko w lewym kole. Czasami jest odwrotnie.

:embarrassed: Przykro mi, że kierując się między innymi moją radą niepotrzebnie wymieniłeś łożysko w lewym kole. A czy po podniesienu przodu samochodu i obróceniu najpierw jednym, póżniej drugim kołem nie było słychać różnicy w odgłosach? W moim poprzednim samochodzie wymieniałem łożyska w obu kołach (w odstępie roku) i w obu przypadkach do wymiany było to łożysko które było mocniej obciążone w zakręcie, a potwierdzało się to po obróceniu kołem w podniesionym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się, że uszkodzone było łożysko w prawym przednim kole wbrew teorii, że skoro buczy głośniej przy skręcie łukiem w prawo to napewno padnięte powinno być łożysko w lewym kole. Czasami jest odwrotnie.

:embarrassed: Przykro mi, że kierując się między innymi moją radą niepotrzebnie wymieniłeś łożysko w lewym kole. A czy po podniesienu przodu samochodu i obróceniu najpierw jednym, póżniej drugim kołem nie było słychać różnicy w odgłosach? W moim poprzednim samochodzie wymieniałem łożyska w obu kołach (w odstępie roku) i w obu przypadkach do wymiany było to łożysko które było mocniej obciążone w zakręcie, a potwierdzało się to po obróceniu kołem w podniesionym samochodzie.

Ale nie żałuję bo wkońcu i tak kupiłem komplet ( 2szt) łożysk więc teraz na jakiś czas powinienem mieć spokój. Jakbym odrazu wymienił to felerne to i tak za jakiś czas odezwało by się to drugie przy moim przebiegu 157 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...